Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #16

Avengers vol. 5 #16

Postacie
Zapowiedź

• Wstęp do "Infinity", odsłona trzecia.
• Bitwa między Avengers a Mad Earth zaostrza się.
• Co stało się z Ex Nihilo, Abyss, Starbrandem i Nightmaskiem?

Cytat

Captain Universe: "Go back and tell the Avengers... They have not done enough. The Machine is not complete. To protect a world you must possess the power to destroy a world. Go now... Use words they'll understand... They have to get bigger."

Streszczenie

Parę tygodni temu, nieukończona Sfera Dysona wokół Słońca. Nightmask podchodzi do "rysującego" energią swoje ostatnie starcie z Avengers Starbranda, pytając, czy wcześniej potrafił coś takiego robić. Kevin przyznaje, że to coś nowego – tak, jak wszystko w jego życiu. Ujawnia, że niedawno patrzył w Słońce i był w stanie obserwować łączące się atomy wodoru. Pyta, co się z nim dzieje. Adam wyjaśnia, że jest Starbrandem – i choć transformacja jego ciała była natychmiastowa, ewolucja jego umysłu jest procesem wolniejszym i bardziej subtelnym. Postanawia to zademonstrować i pyta przyjaciela, ile na stacji znajduje się żywych istot. Ten po chwili podaje dokładną liczbę, z uwzględnieniem ciężarnych osób i sztucznej inteligencji kierującej Sferą, która osiągnie samoświadomość w przeciągu 3200 godzin, sam jednak nie ma pojęcia, skąd to wszystko wiedział.

Galador. Captain Universe stwierdza, że Manifold powinien wracać na Ziemię. Ten domyśla się, że ściągnęła go tylko po to, by był świadkiem całej tej sytuacji. Wszechświat potwierdza – pozostali Mściciele nie posłuchaliby jej, uznając uszkodzone za nonsensowne. Stwierdza, że bohaterowie nie ukończyli Maszyny i że by ocalić świat, potrzebna im jest moc mogąca zniszczyć planetę. Dodaje, że musi im to wyjaśnić w sposób, w który to zrozumieją – muszą poszerzyć horyzonty. Przypomina jeszcze, żeby następnym razem Eden założył płaszcz, a gdy ten teleportuje się, kobieta spogląda na ruszających do akcji Spaceknightów.

Na Ziemi doktor Banner łączy się z Captainem Americą, informując, że obiekt zbiegł z AIM Island z naddźwiękową prędkością i udał się w stronę Perth – jak domyśla się Bruce, odpowiadając w ten sposób na to samo wezwanie, co kamienni giganci. Ostrzega jednak, że w tym przypadku zagrożenie jest znacznie większe, i że istota powinna być już w zasięgu ich wzroku. Zamiast niej Avengers widzą wystrzeloną w ich stronę wiązkę rakiet. Gdy dziecko siódmej bomby genezowej i niedoszła broń AIM staje nad powalonymi herosami, systemy nie rejestrują obecności "użytkownika" ani jakichkolwiek możliwości komunikacji.

W centrum obserwacyjnym S.H.I.E.L.D. agenci informują próbującego nad sobą zapanować Bruce'a, że stracili wizję z Perth, szybko jednak udaje im się ją odzyskać. Widząc atakującego jego przyjaciół "robota", Banner zaczyna się przekształcać, ostatnie chwile przed przemianą wykorzystuje więc, każąc agentom uciekać.

W Perth Avengers podnoszą się po ataku, zdziwieni, że przeżyli. Thor stwierdza, że ich nowy przeciwnik pragnie walki, Rogers postanawia więc spełnić jego życzenie i wzywa do ataku. "Robot" tymczasem, widząc nacierających herosów, postanawia chronić "użytkownika".

Tydzień temu, Sfera Dysona. Nightmask prosi Starbranda, by ten powiedział mu wszystko, co wie na temat stacji, na której się znajdują. Kevin, wykorzystując swoje nowe moce, zaczyna wymieniać najróżniejsze jej cechy, gdy jednak dochodzi do ilości generowanej energii, z zaskoczeniem odkrywa, że jest ona niewystarczająca, by go przetrzymywać. Adam zgadza się z tym, po czym ujawnia, że w każdej chwili mógłby otworzyć portal, dzięki któremu mogliby przedostać się na inną planetę. Nie mogą oni jednak opuścić Sfery, dopóki Starbrand nie będzie gotowy, obaj wracają więc do nauki.

W Perth S7 odpowiada na ataki Avengers, zamierzając chronić "użytkownika". Gdy rejestruje fakt, że jest on dostępny, lecz zmieszany i przestraszony, uruchamia podsystem mający na celu jego ukojenie, cały czas walcząc z Mścicielami, modyfikując swoje uzbrojenie w zależności od przeciwnika.

W centrum obserwacyjnym S.H.I.E.L.D. jeden z agentów próbuje zwrócić uwagę Hulka na odczyty z AIM Island, sugerujące nagłe zużycie dużych ilości energii. Szybko stwierdza, że nie ma już do czynienia z doktorem Bannerem i zaczyna uciekać, pozwalając ekipie Hulkbusterów zająć się Zielonym.

Tymczasem, AIM Island. Scientist Supreme stwierdza, że ich eksperyment nie był przeprowadzony z należytą ostrożnością, z czym zgadza się Superia. Do obojga podchodzi jeden z agentów, informując, że wykryli ich "uciekiniera" w Perth, a przeglądając nagrania z Australii kobieta nie może uwierzyć w to, co S7 zrobił z Avengers. Farson tymczasem decyduje się uruchomić Auger – maszynę, za pomocą której ściągnęli do tego świata Hyperiona – i sprowadzić do domu ich "syna marnotrawnego", który obecnie stoi w Perth nad pokonanymi Mścicielami.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #16 Avengers vol. 5 #16 Avengers vol. 5 #16 Avengers vol. 5 #16 Avengers vol. 5 #16 Avengers vol. 5 #16 Avengers vol. 5 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.