Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk » Indestructible Hulk #10

Indestructible Hulk #10

Indestructible Hulk #10

"Blind Rage" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Daredevil gościnnie.
• Hulk kontra miejska przestępczość.

Cytat

Daredvil: "Oh, my God. How am I supposed to be the man without fear if you keep doing stuff like that...?"

Streszczenie

Hell's Kitchen. Hulk i Daredevil wpadają przez podłogę zniszczonego baru aż do tunelu metra, skąd Zielony ratuje przyjaciela przed nadjeżdżającym pociągiem. Z powrotem na powierzchni Śmiałek zaczyna szukać naddźwięku wydawanego przez skradzioną broń, upewniwszy się, że Hulk pomoże mu zmiażdżyć jej użytkownika. Tymczasem w swojej kryjówce Baron Zemo dowiaduje się o ataku S.H.I.E.L.D. na statek Agencé Byzantine. Upewniwszy się, że uciekinier nie był śledzony, powala go wystrzałem z miotacza – który słyszy DD – po czym schodzi do podziemia, gdzie wraz z Hydrą przygotował wypełnioną podobnie potężnym sprzętem zbrojownię. Każe rozpocząć ewakuację, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Hulk i Daredevil. Straciwszy miotacz ultradźwiękowy Zemo otwiera teleport i zaczyna uciekać wraz ze swymi agentami, strzelając do herosów z broni generującej promieniowanie blokujące fotony, oślepiając cel. Daredevil niewiele sobie z tego robi, nagle tracący wzrok Hulk jednak wpada w szał i zaczyna miażdżyć wszystko wkoło – w tym pozostawione przez Zemo bronie. Rozumiejąc, z jakim zagrożeniem dla miasta się to wiąże, Matt sięga po swoją starą kartę identyfikacyjną Avengers i kontaktuje się z Marią Hill, która kończy prace na statku Byzantine, informując o sytuacji. Ta stwierdza, że może być na miejscu w ciągu 10 minut, Śmiałek jednak nie ma tyle czasu. Wpada jednak na pewien pomysł i sięga po miotacz ultradźwiękowy, którego zaczyna używać, by zwrócić na siebie uwagę Hulka. Dzięki temu udaje mu się wyciągnąć Zielonego na powierzchnię – prosto pod koła autobusu. Kolejny wystrzał odpycha Hulka na tyle, by wóz mógł bezpiecznie przejechać, wtedy jednak broń zaczyna się przegrzewać i eksploduje, rzucając Śmiałka o ścianę, która sama zaczyna opadać. W tym samym czasie wzrok Hulka zaczyna wracać do normy, Zielony rzuca się więc w kierunku DD i ratuje ścianę przed runięciem. Po chwili na miejscu zjawia się S.H.I.E.L.D..

Jakiś czas później w ambulatorium lekarz zapewnia, że wzrok Bannera wrócił do normy, a dzwonienie w uszach Daredevila zniknie do rana. Hill dziękuje Mattowi za pomoc i pyta, o czym panowie rozmawiali, nim Bruce zzieleniał, Murdock zasłania się jednak tajemnicą zawodową.

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk #10 Indestructible Hulk #10 Indestructible Hulk #10 Indestructible Hulk #10 Indestructible Hulk #10 Indestructible Hulk #10 Indestructible Hulk #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.