Avalon » Serie komiksowe » Red She-Hulk » Red She-Hulk #67

Red She-Hulk #67

Postacie
Zapowiedź

• Mad Thinker udoskonalił formułę Super Żołnierzy i teraz zmierzają wykończyć Red She-Hulk.
• Czy Betty zostanie w formie Hulka na zawsze?
• Czy Machine Man, She-Hulk i ludzkość zapłacą cenę za ingerencję Betty w przyszłość?

Streszczenie

Bagna Florydy. Podczas, gdy we Wszechświecie 616 z pokładu "Thunderbolta" do akcji ruszają członkowie Echelonu, w połączonym z nim Wszechświecie 616.1 superherosi uznają to za kolejną falę ataku ze strony rządu i przygotowują się do jego odparcia. A pośrodku całego tego zamieszania She-Hulk, namówiona przez Machine Mana, próbuje przekonać Savage Red She-Hulk do powrotu do jej macierzystego świata. Wtedy Czerwoną atakuje Echelon wysysający jej energię, a gdy Jen próbuje go zaatakować, sama zostaje pozbawiona mocy i zmienia się w zwykłego człowieka. To pozwala nadal uzależnionemu od swojego oprogramowania Aaronowi zasłonić ją przed wiązką energii wystrzeloną przez super-żołnierza. Android prosi Walters o powrót do ich świata, gdzie Man-Thing pilnuje przejścia, samemu atakując Betty. Udaje mu się przekonać swój system, że więcej obrażeń zada Czerwonej z krótkiego dystansu, udaje mu się więc dostać do niej na wyciągnięcie ręki – dzięki czemu zostaje potężnym ciosem wyrzucony przez portal z powrotem do świata 616, gdzie odzyskuje pełną kontrolę nad swoim ciałem. Echeloni tymczasem rzucają się na Betty, którą zaczynają pozbawiać mocy. Gdy tylko Red She-Hulk wraca do swojej myślącej formy, żołnierz zostaje zestrzelony przez Aarona. Wtedy jednak do akcji wkracza generał Fortean w zbroi Redeemera, na miejscu pojawia się też, w kolejnym pancerzu, Bruce z nowej rzeczywistości. Widząc Bannera i sądząc, że ma do czynienia z oryginałem, Fortean każe swoim żołnierzom go powalić, nim zdąży się przemienić. Widząc to wszystko, Red przeprasza ukochanego za wszystko, a ten, widząc, że mówi ona to szczerze, wykorzystuje tajne hasło, by pozbawić mocy zbroję tak swoją, jak i Forteana. Shred wykorzystuje to, by dostać się do generała i ciska nim w stronę żołnierzy Echelonu atakujących Bruce'a, uwalniając mężczyznę.

W tym samym czasie, w Rzeczywistości 616, holoprojektor Aarona samodzielnie się uruchamia, ujawniając Nikolę Teslę, który zainfekował systemy Machine Mana jeszcze w Górze Rushmore i który teraz stwierdza, że przez chwilę bał się, że zostanie uwięziony w nowym uniwersum. Aaron tymczasem wpada na pewien pomysł i pyta, czy Tesla byłby w stanie pokazać im Ellie, co ten z łatwością czyni. Widząc androida, mężczyznę, dziewczynkę i potwora, o których śniła od lat, Red She-Hulk opuszcza Bruce'a i rusza w ich stronę, po przejściu przez portal od razu przypominając sobie, że to z tej rzeczywistości pochodzi. Gdy jednak Man-Thing ma zamknąć przejście, Czerwona zawraca, tylko po to, by porwać Forteana. Gdy oboje wracają do "domu", Man-Thing zaczyna zamykać portal, Tesla prosi jednak, by się wstrzymał, i zaczyna obserwować sytuację po drugiej stronie. Tam Fortean ze Świata 616.1 przybywa na pole bitwy, a widząc super-żołnierzy Echelonu zgaduje, że są oni najnowszym projektem Bannera. Ci natomiast, wierząc, że jest "ich" generałem, atakują pod jego rozkazami zebranych superherosów.

Gdy Man-Thing ostatecznie zamyka portal, Fortean chce wiedzieć, co się wydarzyło. Tesla i Aaron wyjaśniają, że tworząc alternatywną rzeczywistość, Betty udało się uratować ten świat przed apokaliptyczną przyszłością, której nie można było zmienić. Gdy wściekły generał stwierdza, że wymazała z istnienia dobrych żołnierzy, kobieta stwierdza, że nadal żyją oni w drugim świecie, doprowadzając go do zniszczenia pod rozkazami tamtejszego Forteana. Następnie pyta Nikolę o to, gdzie jest Ellie, ten więc wyjaśnia, że dziewczynka jest bezpieczna w tajnej kryjówce Bractwa Tarczy. Ross nie będzie jednak się z nią spotkać bez zgody starszyzny. Man-Thing jednak obchodzi ten zakaz, teleportując wszystkich poza Forteanem na miejsce. Sam Generał, skontaktowawszy się z "Thunderboltem", każe rozpocząć kwarantannę całego obszaru, chcąc położyć ręce na Man-Thingu, gdy tylko wróci do domu.

Gdy Red She-Hulk i jej kompani – ku zaskoczeniu znajdującej się na miejscu starszyzny – zjawiają się w siedzibie Bractwa, Aaron zauważa jej Zajebiście Duży Miecz, zawieszony obok tarczy na ścianie. Czerwona jednak nawet na niego nie spogląda, rzucając się w stronę Ellie. Z zaskoczeniem stwierdza, że po jej dotknięciu nie widzi przyszłości, dziewczynka zapewnia więc, że nadal jest w stanie ją jej pokazać, a Tesla wyjaśnia, że w wyniku jej ingerencji w przyszłość, Betty "rozregulowała" połączenie Eleanor z Terranometrem. Po chwili jednak dziewczynka "odnajduje" przyszłość i pokazuje ją Betty. Jak się okazuje, świat nadal jest zagrożony, Czerwona sięga więc po swój miecz, pytając, czy ktoś ma cokolwiek przeciwko. Jeden z członków Bractwa stwierdza, że ich oręż sam wybiera swoich właścicieli i że Tarcza i Miecz są dwoma częściami jednego – jej przeznaczeniem jest więc walka dla Bractwa. Betty nie zamierza tego słuchać, Jen zauważa jednak, że Bractwo najwyraźniej chroni Ellie i broni całego świata, a Aaron dodaje, że mają oni doświadczenie w ukrywaniu się przed światem – a do tego pewnie długą listę rzeczy, które wymagają miażdżenia. Wysłuchawszy tych argumentów, Red She-Hulk zgadza się na współpracę. Podkreśla jednak, że nie będzie słuchać niczyich rozkazów – sama skompletuje swoją drużynę i będzie chronić świat na swój sposób.

Autor: S_O

Galeria numeru

Red She-Hulk #67 Red She-Hulk #67 Red She-Hulk #67 Red She-Hulk #67 Red She-Hulk #67 Red She-Hulk #67 Red She-Hulk #67 Red She-Hulk #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.