Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #1

Superior Spider-Man Team-Up #1

Superior Spider-Man Team-Up #1

"A Day in Someone Else's Life"

Postacie
Zapowiedź

• Wyzwij ICH!

Cytat

Iron Man: "I missed your first little 'pper review', Spider-Man. Care to explain when you became such a, what's the word I'm looking for?"
Captain Marvel: "Jackass?"
Iron Man: "That's the one."

Streszczenie

Nowy Jork, niedługo po północy. W ciemnym zaułku spacerująca para zostaje otoczona przez członków gangu, z pomocą przychodzą im jednak Cloak i Dagger. Gdy Tandy zaczyna zatracać się w swoich nowych mocach, na miejscu zjawia się Spider-Man. Widząc go, opryszki zaczynają uciekać, bohater jednak, zamiast ruszyć w pogoń, nokautuje Dagger.

Kilka godzin później, Hell's Kitchen. Dostawcy ryb zajmują się swoimi sprawami, gdy nagle przez pobliskie okno wypadają walczący Spider-Man i Daredevil. Widząc to, jeden z zaopatrzeniowców zaczyna filmować całe to zajście za pomocą komórki.

Wkrótce wieści o atakach Pająka na innych herosów docierają do serwisów informacyjnych, a stamtąd dowiaduje się o nich też Captain America, który prosi Jarvisa o wezwanie drużyny. Wkrótce później wyjaśnia zebranym, że od dłuższego czasu Spider-Man zachowywał się dziwnie – stał się zuchwały i egocentryczny, a także bardziej brutalny: nie tylko poważnie pobił dwójkę niegroźnych żartownisiów, Screwball i Jestera, ale krążą też plotki o jego związku ze śmiercią innego superłotra, Massacre'a. Zaniepokojeni Avengers próbowali dojść do sedna sprawy, gdy jednak stanęli przed Pająkiem, ten ich zaatakował. Udało im się ustalić, że w istocie mają do czynienia z Peterem Parkerem, mimo to jednak Captain uznał, że heros musi się znaleźć na probacji [patrz, ogólnie rzecz biorąc, Superior Spider-Man #4-8 – przyp. S_O]. Teraz jednak, po szturmie na Shadowland [patrz SSM #14] i atakach na innych bohaterów, Rogers uznaje, że muszą wytropić i zatrzymać Spider-Mana.

Ten tymczasem, uzbrojony w futurystyczny miotacz, ściga Gravity'ego, który w końcu zaplątuje się w jego pajęczynę. Gdy jednak Spider do niego podchodzi, Greg spogląda na niego z zaskoczeniem i zaczyna krzyczeć, Pająk pozostawia go więc w spokoju. Jego kolejnymi przeciwnikami są Luke Cage i Iron Fist, nowa Sun Girl, Moon Knight i Doctor Strange. W końcu trafia do Budynku Baxtera, gdzie, unikając ciosów reszty Zastępczej Czwórki dostaje się do Ant-Mana. Gdy jednak w końcu do niego dopada, urządzenia w Budynku rejestrują nierozpoznany wzór energetyczny, a Scott zaczyna się zachowywać, jakby dopiero odzyskał przytomność. Widząc to, Spider-Man udaje się na dach wieżowca, skąd zaczyna skanować miasto. Tam w końcu znajdują go Avengers, którzy bez zbędnych słów go atakują. Schwytany przez Thora i Hulka, Pająk oświadcza, że herosi nie mają pojęcia, co robią i każe się wypuścić, stwierdzając, że znajdują się w niebezpieczeństwie. Iron Man stwierdza, że wiedzieliby, gdyby coś miało się stać, Spider-Man odpiera więc, że filtry w jego zbroi powinny go zabezpieczać przed wirusem i każe mu pod żadnym pozorem nie otwierać maski. Stark ujawnia, że steruje pancerzem zdalnie z przestrzeni kosmicznej, Pająk zaczyna więc skanować pozostałych członków zespołu. Wtedy jednak Hyperion stwierdza, że herosi powinni byli posłuchać Spider-Mana i niszczy zbroję Tony'ego. Gdy najsilniejsi członkowie zespołu, bez specjalnego powodzenia, próbują powalić opętanego przyjaciela, Spider krzyczy, że miał wszystko pod kontrolą, po czym wyjaśnia Captainowi, że mają do czynienia z wirusem Carriona, który opętywał jednego herosa po drugim. Pająkowi udało się wcześnie go wykryć i zbudować miotacz, który będzie w stanie go zniszczyć, dlatego łotr przed nim uciekał. Rogers i Barton ofiarowują się go osłaniać, by mógł odnaleźć broń, szybko zostają jednak powaleni przez Hyper-Carriona. Gdy łotr zaczyna jednak napawać się swoją nową mocą, do kontrataku przystępują Thor, Hulk i Captain Marvel, rzucając go na kolana. Spider-Man podchodzi do niego z gotowym do wystrzału miotaczem, wtedy jednak Carrion stwierdza, że jeśli go użyje, zabije przy tym Hyperiona. Rogers próbuje powstrzymać Pająka, ten jednak przekonuje go, że łotr blefuje, po czym strzela. Po chwili Hyperion powstaje, zdezorientowany, a Spider-Man wyjaśnia, że wirus został stworzony przez jego starego przeciwnika, którym wkrótce się zajmie. Captain przyznaje, że herosowi należą się przeprosiny – powinien był mu zaufać. Stwierdza, że probacja była błędem, Spider-Man stwierdza więc, że nie brał tego nawet na poważnie i oddala się na swojej pajęczynie.

Jakiś czas później. Udając się do swojej tajnej bazy, Spider-Man uznaje, że zyskał zaufanie pozostałych herosów, a co ważniejsze, po ostatniej przygodzie zrozumiał, jakie zalety ma praca w drużynie, uznaje jednak Mścicieli za nieodpowiednich. Stając wśród uwięzionych członków Sinister Six stwierdza, że potrzebuje swojego własnego zespołu.

Do innej tajnej bazy wraca tymczasem Carrion, stwierdzając, że po uderzeniu z broni Spider-Mana zebranie się do kupy zajęło mu dwanaście godzin. Uznaje, że aby cokolwiek osiągnąć, muszą się najpierw pozbyć herosa, na co Jackal oznajmia, że właśnie taki jest następny punkt jego planu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.