Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #253

The Spectacular Spider-Man #253

The Spectacular Spider-Man #253

"Son of the Hunter!" Part 3 of 3

Postacie
Streszczenie

Cmentarz. Spider-Man i Kraven rozpoczynają starcie na śmierć i życie ku uciesze Calypso. Wszystko w rytmie wystukiwanym na bębnach, które potęgują zwierzęce instynkty u mężczyzn. Calypso widzi jak Kraven zaczyna zwyciężać i jest wielce szczęśliwa.

Dom Parkerów. Ciocia Anna mówi MJ, że zna sekret jej męża. Uważa, że Peter ma romans. Na te słowa MJ wybucha śmiechem. Mówi cioci, że nie znajdzie na świecie bardziej wiernego męża od Petera. Jednak kobieta nie daje za wygraną i mówi, że dziewczyna musi przejrzeć na oczy. Inaczej zorientuje się zbyt późno, tak jak ona. Mary Jane zastanawia się o co chodziło cioci.

Dolny Manhattan. Pomoc drogowa wyciąga samochód, którym wpadli do rzeki Grizzly i Gibbon. Muszą zapłacić 300 dolarów. Jako, że mężczyźni nie mają gotówki, ich samochód zostaje odholowany. Nagle herosi słyszą wybuch. Orientują się, iż dźwięk dochodzi z banku. Po dobiegnięciu na miejsce spotykają piękną kobietę z uszami królika, która przedstawia się jako White Rabbit, oraz członków jej gangu celujących do nich z pistoletów maszynowych.

Walka Spider-Mana z Kravenem jest coraz bardziej brutalna. Żaden z mężczyzn nie markuje ciosów. Rytm z bębnów mówi im, że moralność to kłamstwo. Tak naprawdę są morderczymi dzikusami. Jednak w przypadku Spider-Mana ich działanie nie jest kompletne. Udaje mu się odzyskać kontrolę i rzucić włócznią w kierunku Calypso. Kobieta zostaje ranna w ramię, ale taki obrót sprawy wystarczył by Kraven również odzyskał kontrolę nad umysłem. Aby pozbyć się nagromadzonej agresji mężczyźni rozprawiają się plemiennymi wojownikami Calypso. Ucieczkę kobiety powstrzymuje wierny lew Kravena. Nim ten zdołał ją zabić, zostaje powstrzymany przez swojego pana. Kraven podaje dłoń Calypso i prosi by zakopali topór wojenny. Prosi ją o przebaczenie, że najpierw poprosił Spider-Mana o opowiedzenie mu o ojcu, zamiast niej. Równocześnie tłumaczy jej, że Spider-Man nie był odpowiedzialny za śmierć jej ukochanego. Tylko szaleństwo, które jest dziedzictwem tej rodziny. Kraven podaje dłoń Spider-Manowi i odchodzi razem z Calypso i wojownikami.

Ravencroft. Doktor Garrison, który zarządza czasowo instytutem, prowadzi doktora Muellera do celi jednego z więźniów. Sam nie wie o nim zbyt wiele. Gdy zostaje sam na sam z pacjentem, którym jest Sir, zaczyna przypominać mu jak dużo dla niego zrobił. Przekształcił go z ofiary w coś o wiele lepszego. Teraz sprawi, że będzie morderczą siłą natury, którą każdy będzie szanował.

Peter wraca do Mary Jane. Po przywitaniu się z ukochaną schodzi na dół coś zjeść. Tam czeka na niego zdenerwowana ciocia Anna. Rzucając talerzami krzyczy do niego jak może zdradzać Mary Jane. Do kuchni wchodzi MJ, która staje w obronie męża, zaprzeczając słowom cioci. Gdy sytuacja staje się napięta, i Mary Jane nie widzi innego wyjścia, decyduje się wyznać cioci prawdę. Peter jest przeciwny, ale Mary Jane wypowiada zdanie, iż Peter Parker to Spider-Man.

Dwór Kravinoffów. Panuje tu grobowa cisza. Od wejścia na dole aż do sypialni na piętrze znajdują się zwłoki wojowników plemiennych, którymi zarządzała Calypso. Sama kobieta leży martwa u stóp Alyoshy i jego wiernego lwa. Mężczyzna stwierdza w myślach: "Jestem Kraven the Hunter. Rzeź właśnie się rozpoczyna".

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #253

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.