Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #244

The Spectacular Spider-Man #244

The Spectacular Spider-Man #244

"Backlash"

Postacie
Streszczenie

Nowy Jork. Kangaroo wychodzi ze swojej kryjówki w nabytej właśnie zbroi. Chwali się, że skutecznie uciekł z konwoju, który go przewoził. Teraz mając ten cud techniki na sobie, nawet Spider-Man nie będzie mógł go powstrzymać. Skacząc po ulicach wychwala swojego poprzednika i jest dumny, że może kontynuować jego dziedzictwo. Niespodziewanie dostaje cios od Spider-Mana. Ten mówi mu, że nawet nie chce komentować jak śmiesznie wygląda by go nie poniżać. Po wystrzeleniu pocisku ze swojej zbroi, który nie trafił w bohatera, chce ponowić atak. Wówczas zbroja ma awarię i działko powoduje jej samozniszczenie. Spider-Man umieszcza złoczyńcę na pobliskiej lampie ulicznej z karteczką dla policji i rusza w miasto. Po chwili pojawia się inny złoczyńca, imieniem Grizzly w takim właśnie kostiumie, który mówi, że należy do klubu nienawidzących Spider-Mana. Teraz muszą wspólne porozmawiać o tym, co dalej zrobią.

Mieszkanie Parkerów. Peter wraca do Mary Jane, która czyta książki dotyczące psychologii, ponieważ wróciła na studia. Bardzo ją to ekscytuje. Mąż opowiada jej o przejściach z Chameleonem i o tym, że złoczyńca zna jego tożsamość. Kobieta wydaje się nie obawiać tego co może się stać. Mówi, że Venom zna jego tożsamość, jak i inni. Wspólnie zawsze wszystko przetrwają. W najgorszym wypadku zmienią nazwiska a Peter przefarbuje się na blond. Mówi mężowi by zakładał maskę i schwytał Chameleona. Ten odpowiada, że pod żadnym pozorem nie przefarbuje włosów i najpierw zje kanapkę nim wyruszy na łowy.

Zszokowany Chameleon zwraca się Kravena, że on jest martwy. Gdy łowca chwyta go swoim biczem mówi, że zapewne to jest halucynacja jego podświadomości. W odpowiedzi Kraven mówi, że Kafka dobrze nad nim popracowała, wyprowadzając z szaleństwa. Jedynie co pozostało to praca nad samoakceptacją. Kraven łapie pod pachę Chamelona i zabiera ze sobą, aby poszerzyć jego wizję. Dmitri stwierdza, że to jest bardzo interesująca halucynacja.

Flasha Thompson i Betty Brant spacerują w deszczu. Mężczyzna opowiada jej o spotkaniu ze Spider-Manem i problemach alkoholowych ojca. Ma nadzieję, że nie pochłonie go ten nałóg. Mówi jej, że dostał nową pracę i jest dobrej myśli na przyszłość. Obejmuje kobietę ramieniem i mówi, że skoro ma daleko do mieszkania, może skorzysta z jego lokum. Kobieta jest wściekła i mówi mu, że nic się nie zmienił. Odchodząc dodaje, żeby nie dzwonił do niej gdy chce pogadać, tylko do matki. Flash kopie pobliski kosz i zastanawia się nad wypiciem jednego drinka w barze.

Instytut Ravencroft. Kafka i Jameson analizują wszystkie dane o Chameleonie jakie mają w komputerach. Łącznie z jego kryjówkami na mieście. Ashley po chwili całuje mężczyznę i mówi, że muszą sprawdzić każdą z 35 kryjówek, byle odnaleźć złoczyńcę, nim ktoś się dowie, że zbiegł. Wówczas jeden z pracowników informuje ją, że przyszła wiadomość od pani senator z Waszyngtonu. Wiedzą o ucieczce Chameleona. Kafka mówi pracownikowi by ją zwodził, a tymczasem oni odnajdą złoczyńcę.

Kafkę i Jamesona, opuszczających Ravencroft, obserwuje z pobliskiego budynku Jack O'Lantern. Obiecuje, że przysporzy młodemu Jamesonowi wielu zmartwień.

Mary Jane budzi się z koszmaru. Wie, że to przez jej rozmowę z Peterem, w której był tak pewna siebie. Teraz po koszmarnym śnie podchodzi do szafy i wyciąga kij bejsbolowy i stwierdza, że jest gotowa, gdy złoczyńca pomyśli by ją odwiedzić.

Spider-Man przemierzając Nowy Jork w końcu natrafia na ślad Chameleona dzięki swojemu instynktowi. Zmierza do miejsca, w którym samobójstwo popełnił Kraven the Hunter.

Kraven przypomina Chameleonowi gdzie się znajdują. Nagle chwyta towarzysza za gardło i domaga się jego prawdziwej opinii odnośnie sposobu w jaki zakończył swój żywot w tym miejscu. Wściekły Dmitri wymierza Kravenowi zaskakujący cios. Krzyczy, że przez całe dzieciństwo go nienawidził, ponieważ go torturował. A on chciał tylko akceptacji z jego strony, by choć w drobnym stopniu być uznanym równym jemu. Gdy w końcu usłyszał, że popełnił samobójstwo w tak tchórzliwy sposób, cieszył się, że pozbył się ze swojego życia. Tak długo się o to modlił. Na te słowa Kraven chwyta go za nogę i odrzuca daleko. Mówi przy tym, że on zawsze był tylko służącym jego rodziny, nawet nie człowiekiem. Jednak zawsze zastanawiała go więź ich łącząca, o której nie mógł zapomnieć. Chameleon błaga o litość. Jednak Kraven kontynuuje swój monolog. Stwierdza, że ta fascynacja musiała pochodzić z tego, iż wiedział o więziach rodzinnych ich łączących. Sergiei Kravinov i Dmitri Smerdyakov są braćmi. Wszystko przez ich ojca, któremu podobała się młodziutka służąca imieniem Sonya. Jednak nie chciał zaakceptować bachora jakiego mu urodziła. Niegodnego nazwiska Kravinov.

Chameleon w końcu przypomina sobie skrywaną rodzinną tajemnicę. Ich wspólny ojciec tak go bił i prześladował, że w końcu wyparł to, że jest z rodu Kravinov. Gdy wypowiada te słowa orientuje się, że Kraven zniknął. Jest przekonany, że to była tylko projekcja jego podświadomości by wyzwolił się ze wstydu i winy. Teraz już wie, że nie jest bezwartościowym służącym bez twarzy. Jest Kravinov!

Monolog Chameleona przerywa Spider-Man, który stwierdza, że nie rozumie złoczyńców wygłaszających głośnie rozprawy. Pewny siebie Chameleon mówi do Spider-Man, że ten już nie ma nad nim przewagi. Wskazuje na elektryczną klatkę, którą kiedyś Kraven wykorzystał do przetrzymywania Vermina. W niej znajdują się Ashley Kafka i John Jameson. Mówi, że jeszcze żyją ale, gdy przekręci pokrętło, może to się szybko zmienić. Spider-Man zwraca się do niego nazwiskiem Smerdyakov, jednak złoczyńca wchodzi mu w zdanie i wypowiada właściwe nazwisko: Kravinov!

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #244

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.