Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 6 » Captain Marvel vol. 6 #13

Captain Marvel vol. 6 #13

Captain Marvel vol. 6 #13

"The Enemy Within" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Złoczyńca ujawniony! Plany Magnitrona są już jasne!
• Co łączy Captain Marvel i Magnitrona?
• Strażnicy Kree?

Cytat

Żołnierz 1: "Base, what just happened?"
Żołnierz 2: "Big white guy with a hammer knocked the giant flying robot out of the sky."
Centrala: "That's about what it looked like from here."
Żołnierz 1: "Okay. Okay... Cool."

Streszczenie

Razem ze swoją "drużyną" Carol próbuje uporządkować fakty, które doprowadziły do sytuacji, w której się znajduje – od zyskania mocy podczas eksplozji Psyche-Magnitronu, wytworzenia oddzielnej "półkuli" mózgu kontrolującej jej zdolności, poprzez jej schorzenie, atakujące właśnie tę trzecią półkulę i pogorszające się za każdym razem, gdy używa swoich zdolności do lotu, aż po ostatnie ataki na jej osobę. Nadal jednak nie jest w stanie dojść do tego, kto jest jej przeciwnikiem, a zaproszona Dakota North stwierdza, że musi znaleźć powiązania między poszczególnymi faktami. W tym momencie do mieszkania przybywają Wendy Kawasaki i Bruce Banner, który informuje, że otrzymał raport od S.W.O.R.D., wspominający o niedozwolonej próbie kontaktu z Imperium Kree w czasie ataku Brood. Carol stwierdza jednak, że nadal o niczym to nie świadczy, Bruce proponuje więc, by sprawdziła nagrania z kamer bezpieczeństwa. Danvers stwierdza, że w budynku nie ma kamer, na co Banner zauważa, że jedna jest wycelowana prosto w drzwi jej mieszkania.

Chwilę później cały zespół towarzyszy Carol, która łomocze do drzwi właściciela kamienicy, Virgila. Ten każe jej rozmawiać z jego prawnikiem, bohaterka ujawnia więc, że nie chce go pozywać, lecz zaproponować układ. Gdy mężczyzna wygląda zza drzwi, Carol – ku zaskoczeniu przyjaciół – proponuje, że w zamian za nagranie z kamery wyprowadzi się. Gdy Wendy protestuje, Captain Marvel wyjaśnia, że załatwienie nakazu potrwałoby kilka dni, a oni nie mogą sobie na to pozwolić – kimkolwiek jest jej przeciwnik, wkrótce uczyni kolejny krok, a tym razem ktoś może to przepłacić życiem.

Tymczasem, na skraju Wodospadu Niagara staje Sentry. W następnej chwili na całym świecie budzą się kolejne roboty. Maszynę u wodospadu atakują wojskowe śmigłowce, zostają jednak w parę chwil strącone. Obserwująca to wszystko Abigail Brand każe wezwać Avengers.

W Afganistanie na kolejnego Sentry'ego trafia patrol śmigłowców. Uznawszy je za zagrożenie, robot przygotowuje się do ataku, zostaje jednak strącony przez Thora, który kontaktuje się z Captainem Americą, potwierdzając, z kim mają do czynienia. Rogers tymczasem znajduje się na Peak, gdzie agenci S.W.O.R.D. informują jego i Brand, że przedstawiciele Imperium Kree nie przyznają się do ataku. Steve i Abigail wyjaśniają, że lata temu Imperium pozostawiło na Ziemi oddział Sentrych, które miały strzec pozostawionych na planecie eksperymentów i niebezpiecznego oręża. Uznawszy, że ruchy robotów nie są przypadkowe, Brand każe swoim agentom znaleźć jakąś prawidłowość.

W mieszkaniu Carol Wendy kontaktuje się z Jarvisem – słyszała, że Tony Stark podłączył mieszkanie do swojego systemu i pyta, jak można z tego skorzystać. Lokaj zdalnie uruchamia więc odpowiedni protokół, a po chwili pokój zmienia się w prawdziwe centrum dowodzenia.

Gdzieś nad Brazylią Captain Marvel w Quinjecie ściga jednego z Sentrych, w końcu trafiając go rakietami. Wtedy kontaktuje się z nią Wendy, informując, że Wasp dostała się "do środka". Tymczasem okazuje się, że rakiety nie zrobiły robotowi Kree większej krzywdy, Sentry jednak nie kontratakuje, lecz jedynie kontynuuje lot. Wściekła, Carol taranuje go Quinjetem, uciekając przed eksplozją na aerocyklu. W swojej kryjówce jednak Yon-Rogg stwierdza, że na planecie znajduje się ponad dziesięć razy więcej robotów, niż jest mu potrzebne, zniszczenie jednego go więc nie powstrzyma.

Pośród bagien Florydy Hulk i Spider-Woman walczą z kolejnym Sentrym, gdy jednak go powalają, natychmiast zostają zaatakowani przez kolejnego. Po chwili zostają otoczeni przez całą grupę.

Tymczasem Wendy przesyła Carol zdjęcie włamywacza znalezione na nagraniu, razem z mapą z oznaczonymi pozycjami Sentrych. Widząc je, Carol zawraca do Nowego Jorku – wie już, kto za tym stoi i co robią roboty.

[Uwaga: dalszy ciąg tej historii znajduje się w Avengers Assemble #17 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 6 #13 Captain Marvel vol. 6 #13 Captain Marvel vol. 6 #13 Captain Marvel vol. 6 #13 Captain Marvel vol. 6 #13 Captain Marvel vol. 6 #13 Captain Marvel vol. 6 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.