Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #16

Avengers Assemble #16

Avengers Assemble #16

"The Enemy Within" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Kto chce cię zjeść? Brood!
• Spider-Woman i Captain Marvel vs. Magnetron! (że kto?)
• Hawkeye ma błyskotliwy pomysł...

Cytat

Spider-Woman: "How about you, Carol? You got your mojo right? You okay to be here?"
Captain Marvel: "Would I show up if I wasn't?"
Spider-Woman: "Yes. Yes, you would! Have you even met you?"

Streszczenie

Peak, baza S.W.O.R.D. na orbicie okołoziemskiej. Dwójka agentów pracujących na monitoringu zabija czas podczas ostatnich chwil ich zmiany. Nagle ich sprzęt wykrywa niedozwolone połączenie wychodzące, nim jednak zdążą cokolwiek zrobić, nad Nowym Jorkiem, bez ostrzeżenia, pojawia się Acanti – kosmiczny "wieloryb" używany przez Brood jako transport międzygwiezdny. Nie wiedząc, jakim cudem stwór był w stanie ukryć się przed ich sensorami, agenci wzywają Avengers.

W swoim mieszkaniu Carol Danvers słyszy sygnał alarmowy, Tracy Burke stwierdza jednak, że nie powinna ona odpowiadać – jest chora i osłabiona, a w dodatku jakiś nieznany przeciwnik czyha na jej życie, posuwając się nawet do włamania. Radzi, by bohaterka została w domu i zbierała siły przed ostateczną konfrontacją, która prędzej, czy później będzie miała miejsce, Carol nie potrafi jednak siedzieć w miejscu.

Wkrótce później. Avengers wyruszają z Wieży i ścierają się z Brood. Gdy na pomoc przybywa im Captain Marvel, Spider-Woman pyta, czy przyjaciółka na pewno czuje się na siłach.

Na Peak agent Brand jest gotowa ukręcić głowy agentom, którzy pozwolili kosmitom w ogóle zbliżyć się do Ziemi, a gdy ci zaczynają się chaotycznie tłumaczyć, Abigail wyłapuje wzmiankę o niedozwolonym połączeniu.

Gdzieś w Nowym Jorku. Yon-Rogg łączy się z placówką wojskową na Kree-Lar, tłumacząc, że lata temu, podczas pełnienia obowiązków jako dowódca ekspedycji, utknął na zacofanej planecie, prosi więc o pomoc w powrocie do Imperium, w zamian oferując Captain Marvel oraz samą Ziemię. Jego rozmówca prosi więc o chwilę cierpliwości i rozłącza się.

Gdzie indziej w mieście. Captain America stwierdza, że nie uda im się długo powstrzymywać ataków i pyta, czy Hawkeye będzie w stanie zagrozić Acanti, stwierdzając, że Brood wycofają się, by bronić swojego środku transportu. Strzała na linie zawodzi jednak Clinta, który zostaje "złapany" przez Quinjeta. To poddaje mu pewien pomysł.

Na Kree-Lar operator stacji monitorującej informuje swego przełożonego o kontakcie nawiązanym przez Yon-Rogga, ten jednak, dowiedziawszy się, że kod autoryzacyjny, który od niego otrzymali, jest poważnie przestarzały, każe postępować zgodnie z procedurą. Kosmita przekazuje ofertę swego niedawnego rozmówcy, jego zwierzchnik stwierdza jednak, że nawet, gdyby Ziemia nie została uznana za nietykalną, przyniosłaby Imperium więcej szkody, niż pożytku i ponawia rozkaz. Agent łączy się więc z Yon-Roggiem, informując, że Imperium nie wymaga jego dalszej współpracy i, przepraszając, prosi, by więcej się z nimi nie kontaktował. Słysząc to, Rogg sięga po fragment Psyche-Magnitronu, stwierdzając, że gdy lata temu maszyna eksplodowała, łącząc kod genetyczny Mar-Vella z tym Carol Danvers, on stał się jednym z samym urządzeniem. Gdy jego fragmenty zostały rozrzucone po czasie i przestrzeni, użył siły woli, by się odbudować. Jeśli nawet to nie było w stanie pozbawić go życia, nie zrobi więc tego też banicja.

Podczas, gdy Captain Marvel, z pomocą feromonów Spider-Woman i "pszczelego tańca" Wasp zaciąga Brood w pułapkę, stwierdza, że to wszystko wydaje się znajome. Nie sama sytuacja, ale jej otoczka – najpierw Deathbird, potem Grapplers, a teraz Brood – ktoś używa jej starych wrogów przeciw niej. Tymczasem, cały rój Sleazoidów znalazł się w jednym miejscu, Hulk ciska więc weń gigantyczną anteną, w którą kosmici zostają "zaplątani", a Thor poraża je piorunem, rozwiązując problem. Gdy opada kurz, Carol pyta Captaina, on o tym myśli, a Steve przyznaje jej rację i zaczyna się zastanawiać, jaki może być plan ich przeciwnika – poza zwróceniem na siebie jej uwagi.

Yon-Rogg tymczasem wykorzystuje skradziony fragment Psyche-Magnitronu, by odrodzić się jako Magnitron, stwierdzając, że skoro nie może wrócić na Halę, odmieni oblicze Ziemi na jej podobieństwo.

Na Peak jeden z agentów zauważa sygnał zbiegłego Brood, nim jednak zdąży wszcząć alarm, sygnał kosmity znika, uznaje więc to za błąd systemu. W rzeczywistości jednak robal został zmiażdżony przez zbudzonego Sentry'ego Kree.

[Uwaga: dalszy ciąg tej historii znajduje się w Captain Marvel vol. 6 #13 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #16 Avengers Assemble #16 Avengers Assemble #16 Avengers Assemble #16 Avengers Assemble #16 Avengers Assemble #16 Avengers Assemble #16 Avengers Assemble #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.