Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #8

Captain America vol. 7 #8

Captain America vol. 7 #8

"The main event!"

Postacie
Zapowiedź

• Steve Rogers ma ostatnią szansę. Pobity, złamany i bliski śmierci musi pokonać Zolę, inaczej wszystko będzie stracone.
• Ktoś, kogo nigdy się nie spodziewaliście, powraca!

Cytat

Leopold: "W-why do you keep calling me Ian?! My name is Leopold!"
Captain America: "That's his name for you. You can choose... Choose who you want to be."

Streszczenie

Steve budzi się, okładany przez Kapitana Zolandii, który ujawnia, że posiada nie tylko jego geny, ale i wspomnienia, i ogłasza, że Rogers sam zabił swoją matkę, pasożytując na niej aż do jej śmierci. Gdy to słyszy, w Capa wstępują nowe siły i, nie powstrzymując się, powala i zabija hybrydę, wtedy jednak zaczyna okładać go Leopold, wytykając mu, że porwał go z jego rodzinnego domu i zatruł swoją słabością i hipokryzją. Stwierdza, że heros szukał tylko kolejnego młodego pomocnika, z którym mógłby terroryzować tych, którzy nie podzielają jego filozofii. Steve zapewnia, że chciał go uratować przez potworem, którym jest Zola, chłopiec jednak nie słucha. Rogers odpycha go więc i zaczyna uciekać, Leopold jednak rusza jego tropem.

Zola tymczasem przygotowuje się do następnego punktu swego planu, upewniwszy się, że walka jego syna z Captainem jest nagrywana, pewien, że Leopold wygra – heros nie będzie bowiem w stanie zabić chłopca. Następnie zaczyna przemawiać do swojej armii mutantów, zapewniając, że w końcu będą mogli się zemścić na tych, którzy żyli w dostatku, podczas gdy oni musieli męczyć się w tym brutalnym świecie.

Jet dociera do celi Phroxów, każąc strażnikom ruszać na poszukiwania intruza. Uwalnia więźniów, ujawniając, że kazała pozostawić ich dzieci przy życiu, i prowadzi ich do rakiety, którą będą mogli się dostać do osady, tam jednak staje przed nią Zola, zawiedziony jej słabością. Ruszając do ataku, kobieta odpiera, że prawdziwą słabością było to, że nie przeciwstawiła mu się wcześniej.

Doganiając Steve'a, Leopold pyta, czemu heros postanowił reprezentować tylko jeden kraj, po czym stwierdza, że musi to być pycha podszyta hipokryzją. Wytyka "ojcu", że jest jedynie strażnikiem oligarchów i ich statusu quo. Okłada go, w końcu powalając, po czym pyta, jak się czuje teraz, gdy jego oparta na sile definicja "sprawiedliwości" zostaje obrócona przeciwko niemu. Rogers próbuje przemówić do Iana, który protestuje, powtarzając, że ma na imię Leopold. Steve odpiera, że to imię nadał mu Zola i że chłopak nie musi iść w jego ślady. Może wybrać, kim chce być. I nawet, jeśli zdecyduje się pozostać Zolą, Steve nadal będzie go kochał. Słabym głosem, chłopak wybiera imię Ian, wtedy jednak zostaje postrzelony i wpada do zbiornika bio-masy. Właśnie przybyła Sharon Carter obiecuje tymczasem Capowi, że go z tego wyciągnie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #8 Captain America vol. 7 #8 Captain America vol. 7 #8 Captain America vol. 7 #8 Captain America vol. 7 #8 Captain America vol. 7 #8 Captain America vol. 7 #8 Captain America vol. 7 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.