Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #18

Scarlet Spider vol. 2 #18

Scarlet Spider vol. 2 #18

"Wrath" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Kaine i Logan... Najlepsi przyjaciele? Czy najgorsi wrogowie?
• Czego boją się najlepsi zabójcy na świecie?
• Kim jest Czerwona Śmierć?

Cytat

Wolverine: "How'd you get mixed up with the Guild, anyway?"
Scarlet Spider: "I was a competitor."
Wolverine: "What are you, Spider-Man's evil clone?"
Scarlet Spider: "Yeah."
Wolverine: "Pfft. I got a clone, too."

Streszczenie

Obserwujący sytuację z zewnątrz Instytutu Jean Grey skrytobójca melduje Bella Donnie, że Wolverine nie żyje, a Scarlet Spider jest otoczony przez innych X-Men, przywódczyni Gildii Zabójców każe mu więc wrócić do Nowego Orleanu. Kaine tymczasem zostaje przygwożdżony do ściany przez Storm, podczas gdy Iceman obniża temperaturę wokół Hummingbird na tyle, że nie jest ona w stanie niczego zrobić. Młoda Jean próbuje ich powstrzymać, a Beast dopada do Logana, stwierdzając, że jego serce zdążyło już odrosnąć. Udaje mu się przywrócić akcję serca, a wtedy Logan dopada do Spidera i powala go. Scarlet stwierdza, że wszystko poszło zgodnie z planem.

Jakiś czas później. Mimo wątpliwości Storm Wolverine przygotowuje się do akcji u boku Pająka, o którego związku z Gildią dowiedział się telepatycznie od Aracely i Jean. Postanawia też zostawić dziewczynę pod opieką X-Men, mimo, że wszyscy czują się wokół niej nieswojo. Wkrótce potem wraz z Kainem leci do Nowego Orleanu, w drodze dowiadując się, w jaki sposób wmieszał się on w sprawy Zabójców. W laboratorium Instytutu tymczasem Beast skanuje mózg zasypującej wszystkich pytaniami Aracely, stwierdzając, że ma tam ona innego "lokatora".

W Nowym Orleanie Harvester, z nową, cybernetyczną nogą, zabija jeden z celów Gildii, pytając Bella Donnę, jak długo będą musieli robić to w formie ofiar, ta więc stwierdza, że to pokuta za ich grzechy. Wkrótce później Wolverine i Scarlet Spider zakradają się do siedziby Gildii, zabijając strażników, jednemu z nich udaje się jednak wszcząć alarm. Wkrótce później dwójka herosów staje przeciwko całej armii szturmowców, a także elitarnym zabójcom – Flower, Harvesterowi i Smithy'emu. Razem udaje im się ich powalić, Logan odcina też speedsterowi drugą nogę, wtedy jednak do akcji wkracza Bella Donna we własnej osobie. Kaine'owi udaje się zajść ją od tyłu, ta jednak stwierdza, że nie uda im się wygrać, Czerwona Śmierć bowiem już tu jest. W następnej chwili Smithy zostaje przebity ostrzami, a Scarlet Spider i Wolverine – porwani w powietrze przez Candrę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #18 Scarlet Spider vol. 2 #18 Scarlet Spider vol. 2 #18 Scarlet Spider vol. 2 #18 Scarlet Spider vol. 2 #18 Scarlet Spider vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.