Avalon » Serie komiksowe » Avenging Spider-Man » Avenging Spider-Man #22

Avenging Spider-Man #22

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man i Punisher nigdy nie stanęli oko w oko, lecz to jest Superior Spider-Man!
• Co myśli Frank, o nowym nastawieniu Spider-Mana?
• Mysterio powraca! Bądź nie?
• Spider-Man ma do niego kilka pytań, jednak Punisher ma coś lepszego: naboje!

Streszczenie

Na terenie miasta nie dzieje się nic, co zmuszałoby Spider-Mana do podjęcia reakcji. Nie trwa to długo, gdyż po chwili dostaje obraz z banku, z którego wydostaje się fioletowy dym. Od razu rusza na miejsce, gdzie zastaje kosmitów i wielkiego goryla. Pajęczy zmysł nie reaguje, gdyż jest to tylko iluzja, a za nią może stać tylko ktoś pokroju Mysterio. Potto się nie myli i dostrzega złoczyńce wychodzącego ze skarbca, który oznajmia, że jest Mysterionem – mistrzem iluzji. Okazuje się, że jeszcze nie opanował wszystkich trików, gdyż dusi się własnym dymem. To wykorzystuje Ścianołaz i powala adwersarza na ziemię. Złoczyńca wypuszcza kolejny gaz w kierunku bohatera i ucieka na dach. Tam łapie go Spider-Man i oskarża go o bycie podszywaczem. Wtedy pocisk przebija szklaną kulę na głowie Mysteriona. Ścianołaz odwraca się i dostrzega biegnącego w ich kierunku Punishera. Złoczyńca wykorzystuje zamieszanie i ponownie ucieka. Pająk zaczyna walczyć z Frankiem, ale szybko zostaje ogłuszony przez Castle'a. Były żołnierz ostrzega Spider-Mana, żeby uważał na siebie po tym jak przekroczył granicę zabijając Massacre'a, a nstępnie udaje się w pogoń za Mysterionem.

Rozpoczyna się pościg. Spider-Man goni obydwu mężczyzn. Ścianołaz w przeciwieństwie do Punishera wybiera drogę na skróty, którą przerywa Hobgoblin. Okazuje się, że goblin komunikuje się z Mysterionem i to Kingsley stoi za dostarczeniem sprzętu podszywaczowi. Potto szybko kończy starcie z Roderickiem, przywieszając go do pobliskiej latarni, a następnie rusza uratować Mysteriona przed Frankiem. Spider-Man w ostatniej chwili uchyla złoczyńce przed kulą i obezwładnia Punishera. 

Spider-Man wraca do swojej tajnej kryjówki. Co prawda Hobgoblin mu uciekł, ale udało mu się złapać Mysteriona. Dzięki temu ma już czwórkę złoczyńców z Sinister Six.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Avenging Spider-Man #22 Avenging Spider-Man #22 Avenging Spider-Man #22 Avenging Spider-Man #22 Avenging Spider-Man #22 Avenging Spider-Man #22 Avenging Spider-Man #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.