Avalon » Serie komiksowe » Red She-Hulk » Red She-Hulk #66

Red She-Hulk #66

Red She-Hulk #66

"Route 616" - part four: "Another Time and Place"

Postacie
Zapowiedź

• Betty musi uratować przyszłość lecz Man-Thing stoi na jej drodze.
• Mad Thinker usprawnia żołnierzy Echelonu
• Red She-Hulk kontra zielona She-Hulk.

Streszczenie

Dawno temu. W bazie wojskowej na pustkowiu testowana jest bomba gamma. Nagle doktor Bruce Banner zauważa nastolatka, który zakradł się na obszar testowy i zaciąga go do okopu. Sam z kolei zostaje tam wepchnięty przez właśnie przybyłą Betty Ross, która zostaje zbombardowana promieniowaniem gamma z właśnie eksplodującej bomby.

Teraz. Red She-Hulk i Machine Man przemierzają bagna Florydy. Gdy Shred nie rozumie, co tu robią, Aaron wręcza jej specjalne gogle, dzięki którym będzie w stanie widzieć te same spektra, co on. Założywszy je, bohaterka zauważa gigantyczny "lej" energii skupiający się na lądzie nieopodal nich. Android wyjaśnia, że zbliżają się do miejsca znanego jako Nexus Rzeczywistości. Jeśli bowiem chcą odmienić przyszłość, najlepszą na to szansę będą mieli tam, gdzie rzeczywistość jest najmniej określona – na tym bowiem obszarze nawet Terranometr nie jest w stanie przewidzieć wydarzeń. Red She-Hulk stwierdza, że będą musieli zwabić jakoś Forteana i Echelonów. Wtedy zauważa stojącego w pobliżu Man-Thinga i, myśląc, że jest on zagrożeniem, atakuje.

Jej pięść niczego jednak nie trafia – znajduje się już ona bowiem w Bazie Gamma, w dniu testów bomby gamma. Stwierdzając, że znalazła się tutaj, by wszystko naprawić, Betty wyrusza na obszar testowy.

Teraz. Na pokładzie "Thunderbolta" Mad Thinker stwierdza, że muszą przepuścić przez przywiązaną do jego urządzenia She-Hulk jeszcze jeden strumień energii i prosi, by generał Fortean przekazał to bohaterce, która nie może się dowiedzieć o udziale łotra. Ta ze spokojem przyjmuje informację, a gdy prąd zaczyna płynąć, wspomina to, co usłyszała jakiś czas wcześniej od Bruce'a – gamma-sygnatury jej i Betty są bardzo zbliżone, jeśli więc potrzebowałaby pomocy i nie mogłaby się z nim skontaktować, może wykorzystać swoje ciało jako swoistą antenę, by odnaleźć Czerwoną. I tak teraz się dzieje – Fortean odnajduje miejsce pobytu Betty gdzieś na Florydzie. Słysząc to, Jen wyskakuje z latającej bazy Forteana, a gdy ten stwierdza, że kobieta wykorzystała ich i każe przekazać pełną moc silnikom, Thinker oświadcza, że zakończył prace nad żołnierzami Echelonu.

Machine Man skanuje Man-Thinga, próbując się dowiedzieć, co się stało z Red, która zniknęła mu z oczu. Nagle monstrum odzywa się, ujawniając, że od jakiegoś już czasu jest w stanie myśleć [patrz Dark Avengers vol. 2 #176 – przyp. S_O]. Wyjaśnia, że instynkt każe mu bronić tej rzeczywistości i że potrafi przesyłać intruzów do innych wymiarów. Aaron stwierdza, że Red She-Hulk nie była intruzem, lecz bohaterką tego świata i jego przyjaciółką, i prosi, by Man-Thing sprowadził ją z powrotem. Ten zgadza się i otwiera portal do innego wymiaru, gdzie odnajdują Red She-Hulk, w pełnej formie hulkowej, walczącą z atakującą ją armią, podczas, gdy Banner próbuje przekonać dowodzącego oddziałem Forteana, by zostawił ją w spokoju. Aaron prosi, by Man-Thing jej pomógł, ten jednak stwierdza, że wymiar nie chce "wpuścić go" do siebie, tak, jakby to, co obserwują, musiało się wydarzyć. Dodaje, że patrząc na Czerwoną, widzi ją na dwa sposoby – ten, który obserwują i ten znany Aaronowi.

Betty nawiedzają sny o naukowcu, zaginionej dziewczynce i androidzie. W końcu budzi się w jaskini przygotowanej przez Bannera, by odciąć Hulk od reszty świata. Zrzuca porwane łachy i zakłada przygotowane dla niej nowe ubranie, po czym informuje Bruce'a, że się obudziła. Gdy wychodzi na zewnątrz, wspomina mu o snach, nie chce jednak rozmawiać o nich z psychiatrą – boi się, co by się stało, gdyby wspomniał o czymś bolesnym, jak o śmierci jej ojca. Nagle zauważa, że Bruce ma spuchniętą twarz, ten więc zapewnia, że był to wypadek.

Czas mija, a na świecie pojawiają się inne gamma-istoty. Z dwoma z nich – Leaderem i Abominationem – Betty toczy zaciekły pojedynek. Udaje jej się powalić Blonsky'ego na sekundy przed tym, jak gamma-reduktor zbudowany przez Sternsa przywraca ją do ludzkiej postaci. Gdy opada kurz, Bruce stwierdza, że patent Leadera poddał mu pomysł, jak kontrolować przemiany jego ukochanej. Ta jednak stwierdza, że nie chce cały czas myśleć o tym, w jakim niebezpieczeństwie się on znajduje, będąc z nią. Banner zgaduje, że te myśli zaszczepił w niej doktor Samson i stwierdza, że to bzdury. Kobieta ujawnia, że w swoich snach widzi właśnie Bannera jako Hulka i stwierdza, że musi podświadomie winić go za swoją "przypadłość", po czym zaczyna uciekać.

Machine Man obserwuje życie Betty w tym nowym świecie, bez skutku próbując się z nią skontaktować – jedynie w jej snach jej umysł jest na tyle otwarty, by go usłyszeć. Widzi, jak Banner, sprzymierzywszy się z armią, atakuje Hulk, wbijając w jej ciało pozbawiające ją energii "ssawki", dzięki którym kobieta osiąga formę pośrednią między człowiekiem a potworem – formę, która według Bannera powinna być od tej pory domyślnym alter ego jego ukochanej. Z czasem nowa Hulk zostaje przyjęta przez społeczeństwo i trafia nawet do Avengers, jednak jej brak zahamowań i wynikające z tego zainteresowanie innymi członkami drużyny negatywnie wpływa na Bannera. Aaron dochodzi do wniosku, że w świecie, w którym nigdy nie stał się Hulkiem, Bruce nie ma jak rozładować swego gniewu. Z czasem naukowiec postanawia wrócić do pracy dla wojska, łącząc z siły z Abelem Stackiem i tworząc armię androidów bojowych. Tym sposobem do tej rzeczywistości trafia Aaron – który mimo, że pamięta, że to nie jego prawdziwy świat, nie jest w stanie nic zrobić z tą wiedzą, musi być bowiem posłuszny swojemu oprogramowaniu. Wkrótce zostaje wysłany do boju wraz z oddziałem swoich "braci", gdy armia została wysłana do rozprawienia się z herosami.

W tym momencie Man-Thingowi również udaje się dostać do tej rzeczywistości, próbuje więc zabrać przybyszy z powrotem do swojego świata. X-51 nie jest jednak w stanie nic zrobić, monstrum próbuje więc przemówić do Betty. Ta myśli, że ma do czynienia z potworem stworzonym przez Bruce'a i atakuje go. Man-Thing uznaje, że jej wściekłość rodzi się ze strachu – a wszystko, co odczuwa strach, płonie od jego dotyku. Poparzona, Red She-Hulk zaczyna przypominać sobie, że widziała Man-Thinga lata temu – lub ledwo kilka minut wcześniej, w zależności od tego, z jakiej perspektywy patrzeć. Potwór próbuje ją zaciągnąć do przejścia do prawdziwego świata, gdzie czeka już na nią oryginalna She-Hulk. Jen próbuje ją wyciągnąć z innego wymiaru, ta jednak, zdezorientowana przez wspomnienia dwóch całkiem różnych żywotów, odrzuca ją i wraca do swojego nowego świata. W tym samym momencie atakuje ją X-51, próbując wyjaśnić obu She-Hulk, jak wygląda sytuacja i czemu powinny zwracać uwagę tylko na to, co im mówi, a nie to, co robi. Do Jen próbuje też przemówić Man-Thing. Ta nie zamierza słuchać rad morderczego robota i gadającej kupy mchu. W następnej chwili zostaje wypchnięta przez portal do naszego świata przez Machine Mana, ciśniętego w jej stronę przez Betty, która właśnie przemieniła się w Savage Red She-Hulk. Rusza ona za nimi, a gdy Man-Thing stwierdza, że to najgorsze, co mogło się stać, na miejscu zjawia się Fortean w zbroi Redeemera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Red She-Hulk #66 Red She-Hulk #66 Red She-Hulk #66 Red She-Hulk #66 Red She-Hulk #66 Red She-Hulk #66 Red She-Hulk #66

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.