Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #4

Wolverine vol. 5 #4

Wolverine vol. 5 #4

"Hunting Season" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Na nowy Jork przeprowadzono atak biologiczny. Czy Wolverine uratuje miasto, zanim będzie za późno?
• Gościnny występ Nicka Fury!

Streszczenie

Sześć tygodni temu, bar Guernica. Victoria Frankenstein dziwi się, że Logan chce znaleźć nowe sposoby wykorzystywania swoich mocy. Ten stwierdza, że kazał tak robić swoim uczniom. Xavier też swojego czasu nauczał, by zawsze nad sobą pracować. Victoria wyjaśnia mu więc, że nagłe wzrosty prędkości, których czasem doświadcza w czasie swoich berserkerskich szałów, wywołują ścieranie się jego mięśni nóg o jego kości, co nie powinno być dla niego wielkim problemem w związku z jego mocami. Uznaje, że mutant powinien być w stanie wywołać taką reakcję świadomie, dodaje jednak, że będzie to bolesne.

Teraz, nad bazą wojskową McGuire. Logan wskakuje na pokład odrzutowca, który poprzedniej nocy odleciał z magazynu Blenkin Pharmaceuticals. Dotarłszy do kokpitu każe pilotom lądować, a ci zapewniają, że taki właśnie mieli zamiar, po czym pytają o datę.

Okazuje się, że piloci nie pamiętają niczego z czasu, gdy byli kontrolowani – podobnie, jak ludzie schwytani w magazynie. Co więcej, okazuje się, że wszyscy policjanci tam odnalezieni pracują na tym samym posterunku, co detektyw Tomomatsu i byli na miejscu masakry w centrum handlowym [patrz pierwszy numer – przyp. S_O]. Młody Nick Fury dodaje, że Blenkin ukryje się za ścianą prawników i w życiu się do nich nie dostaną, i zastanawia się, co zameldować swojemu szefowi. Logan każe mu jednak nic nie mówić – zwykle w przypadku problemów S.H.I.E.L.D. wysyła do ich rozwiązania całą armię agentów, a nie tego teraz potrzebują. Każe Fury'emu czekać na jego sygnał i zapewnia, że ma plan.

Wkrótce później, siedziba Blenkin Pharmaceuticals. Wolverine wyjaśnia sekretarce, że nie był umówiony z jednym z kierowników, Hayerem, ale przypomina, że razem z resztą Avengers uratował jego córkę – i rodziny wszystkich członków zarządu – kilka razy. Jest pewien, że to, o co chce go poprosić, ściągnie na Hayera kłopoty ze strony jego przełożonych, ci jednak wkrótce staną się celem prawników S.H.I.E.L.D.. Zrezygnowany, dyrektor pyta, czego mutant chce się dowiedzieć.

Wkrótce później. Na pokładzie Quinjeta Wolverine kontaktuje się z Furym, informując, że Blenkin umieściło na skradzionym urządzeniu nanonadajnik i zamierzało wysłać jego tropem oddział uderzeniowy. Rozpoznając lokalizację nadajnika pyta agenta, czy w mieście odbywa się jakaś impreza masowa, a gdy ten stwierdza, że musiałby to sprawdzić, mutant każe mu to zrobić i rozłącza się.

Old Bridge w New Jersey. Gdy załadowany samolot zaczyna kołować, naukowcy na ziemi zauważają zbliżającego się Quinjeta i wystrzeliwują w jego stronę rakietę. Logan wyskakuje z pojazdu, a stwierdziwszy, że nie zdąży zatrzymać drugiego samolotu, postanawia sprawdzić teorię Victorii Frankenstein co do jego nagłych wzrostów prędkości. Udaje mu się dogonić startującą maszynę i wbija się w jej kadłub. Odczekawszy chwilę na regenerację mięśni nóg, Wolvie przebija się do środka, gdzie od razu jest ostrzeliwany z miotacza dezintegrującego. Jego przeciwnik zauważa, że unoszą się nad morzem i ujawnia, że zastanawiali się nad tym, czy mutant będzie się obawiał upadku w toń. Gdy ten pyta, z kim ma do czynienia, jego oponent stwierdza, że wkrótce się dowie, po czym, wraz z pilotem, wyskakuje ku pewnej śmierci.

Gdy Logan odnajduje gigantyczny inkubator, z samolotem łączą się wojskowe odrzutowce, ogłaszając, że lot nie jest autoryzowany, a maszyna kieruje się prosto na Stadion Yankee – który w związku z dzisiejszym meczem jest wypełniony po brzegi. Każą mu się natychmiast odezwać lub, w razie awarii radia, "pomachać" skrzydłami. Wolverine odkrywa, że radio zostało zniszczone, a stery są zablokowane. Domyśliwszy się, że zestrzelenie samolotu jest częścią planu jego tajemniczych przeciwników – cokolwiek bowiem znajduje się wewnątrz inkubatora, po zniszczeniu statku zostanie poniesione przez wiatr prosto na stadion – Logan wychodzi na zewnątrz i pazurami podcina skrzydła, nim rakiety wystrzelone z odrzutowców zdążą dosięgnąć celu. Dzięki temu skrzydła odłamują się, a kadłub – mniej lub bardziej w jednym kawałku – opada na dno morza.

Wkrótce później Wolverine wypływa na brzeg pobliskiej wysepki, gdzie czeka już na niego Nick Fury Junior. Pyta, czy mutant ma pojęcie, przed czym ich wszystkich uratował, po czym wyjaśnia, że w próbce krwi pobranej od małego Alexa odkryli nanity, które po bliższym zbadaniu okazały się pochodzić z Latverii. Logan nie jest pewien, czy tak się ma sprawa, Fury zapewnia jednak, że nie ma mowy o żadnej pomyłce i dodaje, że jego szef chce porozmawiać z Wolviem. Ten nie uważa, by było to konieczne, wtedy jednak ponownie zauważa Watchera i stwierdzając, że wie już, co musi zrobić, postanawia udać się z Nickiem.

Wiele lat później, opisując dzieje superbohaterstwa w XXI wieku, Marcus H. Harold stwierdza, że decyzja Wolverine'a zadecydowała o rozwoju historii. Dodaje, że niezależnie od ogólnego rozrachunku, ówcześnie wielu normalnych ludzi zostało ocalonych – coś, czym człowiek znany jako Logan byłby pocieszony.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #4 Wolverine vol. 5 #4 Wolverine vol. 5 #4 Wolverine vol. 5 #4 Wolverine vol. 5 #4 Wolverine vol. 5 #4 Wolverine vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.