Avalon » Serie komiksowe » Savage Wolverine » Savage Wolverine #6

Savage Wolverine #6

Postacie
Zapowiedź

• Początek zupełnie nowej historii!
• (WOLVERINE + ELEKTRA + SPIDER-MAN) x (WELLS + MADUREIRA) - ZASADY = BÓL.

Streszczenie

[Uwaga: Ta historia rozgrywa się przed Amazing Spider-Man #698 – przyp. S_O]

Tajna placówka S.H.I.E.L.D.. Dwóch strażników rozmawia na temat tego, czy jeden z nich powinien powiedzieć swojej żonie o tym, co robi. Nagle przez pancerne drzwi przebija się Elektra, która powala agentów i wysłane im na pomoc posiłki. Omija zabezpieczenia i dociera do gigantycznej, metalowej trumny zbudowanej, by ukryć w niej ciało Bullseye'a. Gdy kobieta otwiera ją, okazuje się, że jest ona pusta.

Hell's Kitchen. Przed Wilsonem Fiskiem staje starszy mężczyzna, który informuje, że ninja są znużeni prowadzeniem wojny gangów i zastanawiają się nad rewoltą przeciw ich nowemu przywódcy, dlatego powołali się na rytuał Arbitrażu – a on jest przedstawicielem Arbitrów. Ogłasza, że ożywili ciało Bullseye'a, a Kingpin musi go zabić, by udowodnić, że jest godzien przewodzenia Hand, albo zginąć. Wychodząc dodaje, że gangster może rozładować swoją złość na towarzyszących mu ninja.

Gdzieś w Nowym Jorku dotkliwie poparzony Wolverine próbuje rzucić się na ognistego potwora imieniem Infernock, reszta Avengers powstrzymuje go jednak, wyjaśniając, że przeciwnik się poddał. Wściekły, Logan ogłasza, że wraca do Wieży.

Jakiś czas później, Avengers Tower. Wolverine, w cywilnym stroju – poza kawałkiem maski nadal uczepionym regenerującej się oparzeliny – wyciąga z lodówki sześciopak piwa i udaje się do swojego pokoju, gdzie odkrywa czekającego na niego Spider-Mana. Pająk pyta, czy mutant chce pogadać o tym, co się dziś stało. Wolvie jednak nie ma nic do powiedzenia. Parker próbuje przekonać przyjaciela do otwarcia się, wtedy przez okno wchodzi Elektra, oznajmiając, że potrzebuje pomocy. Słysząc to, Logan idzie się spakować, a Spidey bez skutku próbuje pogawędzić z Greczynką. Ta odzywa się dopiero, gdy na miejsce wraca Wolverine, dla którego jednak nie ma znaczenia, z kim mają się zmierzyć. Gdy Spider-Man pyta, komu ma powiedzieć o tej sytuacji, Logan stwierdza, że Elektra nie miewa problemów, z którymi mogą pomóc Avengers i kategorycznie zakazuje mu informować kogokolwiek.

Na dachu starej, przeznaczonej do rozbiórki kamienicy ląduje helikopter z przedstawicielem Arbitrów na pokładzie. Gdy wychodzący mu naprzeciw ninja pytają, czy Fisk zdał test, starzec każe im być cierpliwymi. Jeden z wojowników pyta, co stało się z ninja, którzy mu towarzyszyli, ten odpiera więc, że zapłacili cenę za obrócenie się przeciwko Kingpinowi. Wojownik dodaje, że jednym z nich był jego brat, przedstawiciela niewiele to jednak obchodzi.

Elektra i Wolverine przekradają się Central Parkiem. W końcu, ukryci w krzakach, docierają do ławki, na której siedzi Wilson Fisk. Nagle za nimi zjawia się Lady Bullseye, gdy więc Elektra zwraca się do niej, Logan rzuca się na Kingpina. Nim jednak zdąży zadać cios, Greczynka powstrzymuje go, a druga zabójczyni ciska w niego shurikenami. Te zostają zatrzymane przez Fiska, który stwierdza, że Elektra go zawiodła – prosił ją o drużynę, a ona sprowadziła tylko jednego mutanta. Gdy Wolverine nie rozumie, o co chodzi, gangster oznajmia, że dopóki ciało Bullseye'a nie zostanie odnalezione, pracuje on dla niego.

Przedstawiciel przygotowuje krwawy rytuał, stwierdzając, że będą potrzebowali czasu, by wskrzesić ich agenta – czasu, który Fisk z pewnością wykorzysta. Stwierdza, że muszą się na niego przygotować, a demoniczni Arbitrzy oznajmiają, że gdy Kingpin i jego ludzie przybędą, staną przed ich sądem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6 Savage Wolverine #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.