Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Enemy Within » Avengers: The Enemy Within #1

Avengers: The Enemy Within #1

Avengers: The Enemy Within #1

"The Enemy Within" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Początek 4-częściowego eventu Avengers/Captain Marvel.
• Złe echa z przeszłości Avengers pojawiają się w mieście, a uziemniona Captain Marvel nie chce im odpuścić.
• Kto za tym stoi, i jaki ma związek ze stanem, w jakim jest Carol?
• Czy ten złoczyńca jest prawdziwy, czy może jest wytworem jej śmiercionośnej wyobraźni?

Cytat

Captain Marvel [na temat tyranozaurów]: "Whoever's behind this is trying to tell me something (...) Maybe it's an old enemy. Maybe there's a Savage Land connection."
Thor: "Mayhap your enemy hath wee little arms."

Streszczenie

Na ulicach Nowego Jorku Captain Marvel rozwiesza ulotki informujące o zaginięciu Rose – jej starszej daty znajomej. Pomagająca jej Spider-Woman przypomina, że staruszka ma nierówno pod sufitem i że prawdopodobnie tylko gdzieś zawędrowała, Carol jednak nie może pozbyć się złych przeczuć. Jess proponuje więc, by zajrzały do Washington Square Park – Rose grywa tam w szachy z innymi staruszkami, może więc któryś z nich wie, gdzie się podziewa. Odchodząc, nie zwracają uwagi na mijającego ich mężczyznę, który wkrótce wchodzi do kamienicy Carol, wspominając swoje dzieciństwo i grę podobną do chowanego – każdy z uczestników chował pewien ważny przedmiot, a pozostali musieli odnaleźć tę kryjówkę, nim zabije dzwon. Wkradając się do mieszkania bohaterki zastanawia się, co ukryła przed nim.

Tymczasem, w Washington Square Park, Captain Marvel i Spider-Woman trafiają na Grapplers – zapaśniczki z supermocami, które zdecydowały się zostać łotrzycami. Podczas, gdy Jess wyśmiewa wszystko związane z przeciwniczkami i wdaje się w wyrównaną walkę z Battle Axe i Gladiatrix, Carol trafia na spory problem z Poundcakes – nie mogąc latać, nie jest w stanie uniknąć fali uderzeniowych wywoływanych przez tupnięcia przeciwniczki. Tę po chwili przewraca Spider-Woman, co wywołuje jednak jedynie śmiech przeciwniczek – Poundcakes bowiem wykorzystuje to, by powstać z powrotem na nogi, uderzając przy tym w ziemię obunóż. Potężna fala nie powala jednak Captain Marvel, która wzniosła się w powietrze i teraz porywa pozostałe dwie przeciwniczki. Natychmiast ciska je w stronę Poundcakes, powalając wszystkie trzy za jednym zamachem. Gdy ląduje, Spider-Woman dopada do niej, przypominając, że w swoim stanie nie powinna latać, ta jednak doskonale to wie – paroksyzm bólu o mało nie powala ją bowiem na kolana. Ignoruje jednak ból, gdy słyszy, jak pokonana zapaśniczka wspomina o różach. Domyślając się, że chodzi o Rose, Carol dopada do Poundcakes, żądając odpowiedzi, łotrzyca stwierdza jednak, że jeszcze na to za wcześnie. Chwilę później jednak biją dzwony, kobieta informuje więc, że staruszka znajduje się w Central Parku, dodając, że zwłoka jest częścią gry. Spider-Woman ofiarowuje się zostać z Grapplers i upewnić się, że zostaną aresztowane, wysyłając przyjaciółkę do parku i przypominając, by nie latała.

Niedługo później Carol, na swoim nowym aerocyklu, spotyka się u bramy Central Parku z Thorem, który odpowiedział na jej prośbę o pomoc. Okazuje się jednak, że nie będą musieli przeczesywać całego obszaru, pośrodku bowiem zauważają dwa dinozaury strzegące krypty. Stwierdzając, że to już drugi raz, gdy walczyła w ostatnim czasie z wielkimi jaszczurami, Captain zaczyna się zastanawiać, czy jest to podpowiedź co do tożsamości jej tajemniczego przeciwnika. Odinson tymczasem powala oba jaszczury, a dostawszy się do pomieszczenia, herosi odkrywają siedzącą samotnie Rose. Thor odnajduje też leżącą nieopodal notkę, a spojrzawszy na nią, Carol rozpoznaje swój adres i pędzi do domu.

Gdy trafia na miejsce, prosi spotkaną Kit, by razem z właśnie przybyłą Spider-Woman zarządziła ewakuację budynku, po czym zaczyna przemierzać korytarze. Zauważa, że drzwi jej mieszkania są uchylone, wpada więc do środka, przeraża jednak jedynie swojego kota. Gdy do mieszkania zagląda Jess, zauważa ustawione na stoliku bibeloty: szklaną kulę z dinozaurami – pamiątkę z muzeum historii naturalnej – figurki Grapplers i ulotkę reklamującą ich walkę, zdjęcie Deathbird, a także kopertę od Helen Cobb. Zajrzawszy do niej Carol z przerażeniem odkrywa, że ukryty w niej fragment Psyche-Magnitronu zniknął. Wyjaśnia Jessice, że była to maszyna, dzięki której zyskała swoje moce, a także jedyna pamiątka po Mar-Vellu i Helen. Gdy zaczyna wyrzucać sobie, że na to pozwoliła, Spider-Woman przypomina, że należą do Avengers – a jeśli ktoś zadrze z jednym z Mścicieli, to zadziera z wszystkimi.

[Uwaga: dalszy ciąg tej historii znajduje się w Avengers Assemble #16 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers: The Enemy Within #1 Avengers: The Enemy Within #1 Avengers: The Enemy Within #1 Avengers: The Enemy Within #1 Avengers: The Enemy Within #1 Avengers: The Enemy Within #1 Avengers: The Enemy Within #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.