Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #7

Captain America vol. 7 #7

Captain America vol. 7 #7

"Ashes of our Fathers"

Postacie
Zapowiedź

• Plan Zoli ujawniony!
• Los Iana.
• Captain Zola - kłamstwa i niesprawiedliwość.

Streszczenie

Dwa lata temu. Ian pyta Steve'a, czy tęskni za swoim starym światem, ten więc odpiera, że jego ojciec zawsze powtarzał, by nie skupiać się na tym, czego się nie ma, lecz na tym, co się posiada. Chłopiec zauważa, że mężczyzna pierwszy raz o nim wspomina i pyta o Rogersa seniora, Cap wyjaśnia więc, że był on dobrym człowiekiem, który kochał swoją rodzinę, ciężkie czasy jednak złamały go, zaczął więc znikać z ich życia, zbyt przywiązany do butelki. Stwierdza, że przez lata pracował nad tym, by nigdy nie stać się swoim ojcem, zamiast tego jednak sam zniknął, ukrywając się za ideałem i odcinając się od swoich bliskich. Zapewnia jednak, że te czasy minęły.

Teraz, baza Zoli. Patrol mutantów wpada do pokoju Jet Black, by ostrzec ją o intruzie, zostają jednak zabici przez Steve'a, który podnosi nabój "ostatniej szansy" i zaczyna poszukiwać Iana. Po jakimś czasie Zola kontaktuje się z córką – nadal żywą, po raz kolejny oszczędzoną przez Captaina. Informuje ją, że "rekalibracja" umysłu Leopolda zakończyła się powodzeniem i każe jej przygotować się – w ciągu godziny jego armia będzie kompletna i rozpoczną inwazję.

Captain America wspina się po ścianie wieży, nie zamierzając doprowadzić do starcia, którego Zola oczekuje, a na który nie ma on siły. Wtedy jednak zauważa szarżującego na niego po drugiej stronie okna Kapitana Zolandii, który przebija się przez szkło i razem z herosem opada na dół. Steve'owi udaje się wylądować w miarę bezpiecznie, podczas gdy stwór nabija się na anteny, i, mimo bólu, kontynuuje poszukiwania. Szybko jednak trafia na Jet Black, blokującą przejście przez most nad zbiornikiem biomasy. Kobieta wyśmiewa jego zasady moralne, przeciwstawiając je naukom Zoli o sile. Rusza do walki, ignorując prośby Steve'a o zrobienie tego, co słuszne, herosowi udaje się jednak ją powalić. Wtedy jednak zauważa jedną z Phroxów opadającą do rezerwuaru, przywiązuje się więc do mostu i skacze jej na pomoc. Gdy oboje wiszą nad zbiornikiem, wypełnionym, jak Steve się w końcu domyśla, rozpuszczonymi ciałami Phroxów, Cap prosi Jet, by wciągnęła ich z powrotem, wiedząc, że rozumie ona, że to, co czyni jej ojciec, jest złe i że ból ściskający jej serce to poczucie winy. Kobieta daje się w końcu przekonać i, pomógłszy Rogersowi, pyta, czy uratowanie pozostałych Phroxów pomoże jej zwalczyć to uczucie. Gdy Steve potwierdza, kobieta łączy się z ojcem, informując go o blokadzie na linii produkcyjnej, ten więc stwierdza, że ma wystarczająco liczne siły i wyłącza urządzenie, po czym uruchamia silniki. Gdy cała budowla zaczyna się trząść, Jet wyjaśnia, że nie jest to jedynie forteca, ale i stacja bojowa, której celem jest Ziemia. Po dotarciu na miejsce, wyruszy z niej armia mutantów uzbrojonych w miotacze zmodyfikowanego wirusa świadomości Zoli, którym zarażą wszystkich mieszkańców. Informuje Capa, gdzie może znaleźć Iana i obiecuje, że uratuje Phroxów i zatrzyma ojca, jeśli heros obieca zapewnić jej bratu normalne życie. Gdy jednak znika, Rogers zostaje postrzelony przez właśnie przybyłego Leopolda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #7 Captain America vol. 7 #7 Captain America vol. 7 #7 Captain America vol. 7 #7 Captain America vol. 7 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.