Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #9

Iron Man vol. 5 #9

Iron Man vol. 5 #9

"The Secret Origin of Tony Stark" - Prologue

Postacie
Zapowiedź

• Death's Head i Iron Man tropią zabójcę.
• Statek pełen martwych badoon. Spoko.
• To, co Tony odnajduje na tym statku, już spoko nie jest.
• Wprowadzenie do największej historii o Tonym w tym roku.

Cytat

Death's Head: "You're not one of those guys who has a code against killing 'except for robots'? I hate those krypto-fascists..."
Iron Man: "No! Absolutely not! Some of my best friends are robots an... That sounds kinda robot racist, right?"
Death's Head: "Yes."

Streszczenie

Star-Lord ostrzega Iron Mana przed zaglądaniem na planetoidę-spelunę Hope's Pustule, Tony jednak stwierdza, że muszą odnaleźć sprawcę masakry na Voldi. Niedługo później w jednym z barów odnajduje Death's Heada, którego informuje, że poszukuje rigelliańskiego Recordera, 451 – robot, kradnąc Serce Voldi, sprowadził na cywilizację gniew Celestiali. Łowca nagród stwierdza, że ciężko to będzie udowodnić, na szczęście Ziemianina jednak nie interesuje się on procesami sądowymi. Jakiś czas później obaj przemierzają ruiny cywilizacji Voldi na pokładzie statku Death's Heada, który dzięki najwyższej jakości skanerom wkrótce wykrywa ślad energetyczny. Ruszają jego tropem, po jakimś czasie jednak go gubią. Wtedy jednak robot zauważa, że niedawno w sektorze zaginął pojazd Badoon i wykorzystuje swe sensory, by wykryć go pomimo kamuflażu. Gdy przedzierają się na pokład, Death's Head pyta, jak powinien postępować w razie kontaktu, Stark odpiera więc, że nie mogą pozwolić Recorderowi na ucieczkę. Przekradają się korytarzami, odkrywając wszędzie ciała Badoon – którzy popełnili samobójstwo pod wpływem unoszących się w powietrzu feromonów. W końcu zauważają 451 i przygotowują na niego zasadzkę, robot jednak mija ich bez najmniejszego problemu. Dziękuje łowcy nagród za sprowadzenie Tony'ego i wręcza mu jego zapłatę, a Death's Head wyjaśnia unieruchomionemu Iron Manowi, że robot wynajął go pierwszy i zwraca otrzymaną od Ziemianina zaliczkę. Wściekły, Stark pyta, czemu 451 nie porwał go wcześniej, skoro potrafi kontrolować jego zbroję, ten więc odpiera, że wtedy jego znajomi z Guardians of the Galaxy mogliby zacząć go szukać. Następnie prowadzi więźnia do sali projekcyjnej, gdzie prezentuje mu rolkę starego ziemskiego filmu. Okazuje się, że jest na nim nagrany Howard Stark, który ujawnia, że nie powiedział synowi wszystkiego. Zapewnia, że razem z matką go kochają i że zrobili to wszystko dla niego. Po chwili obok filmowanego milionera staje 451.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9 Iron Man vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.