Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #3

Wolverine vol. 5 #3

Wolverine vol. 5 #3

"Hunting Season" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Gościnny występ Nicka Fury'ego, agenta S.H.I.E.L.D.!
• Jak Logan pokona przeciwnika bez ciała, które można szlachtować i ciąć?
• I co z tym wspólnego ma Watcher?

Streszczenie

Wolverine nie może uwierzyć, że Nick Fury, agent S.H.I.E.L.D., nie zobaczył Watchera i nie wie, co jego pojawienie się oznacza. Ten jest jednak bardziej zainteresowany wynikami skanów pocisku tkwiącego w ramieniu mutanta – najwyraźniej nie zawiera on ładunków wybuchowych ani niczego innego, nie odnalazł też nic podobnego w bazie danych S.H.I.E.L.D.. Kłócąc się o to, co jest ważniejsze, dwójka bohaterów dociera do baru Guernica, gdzie na Logana czeka już kobieta gotowa do operacji.

Wkrótce później. Leżący na stole bilardowym Wolverine wyjaśnia Fury'emu, że znajdują się w barze dla ludzi pracujących w ich "zawodzie". Przedstawia agentowi pozostałych gości – detektyw Chieko Tomomatsu, Roberta Templetona, bukmachera specjalizującego się w nadludziach, Marcusa H. Harolda, który stwierdza jedynie, że "pisze komiksy", doktora Jasona Riverę, zajmującego się odnajdywaniem i katalogowaniem superherosów, oraz Ann-Marie Hoag, szefową Damage Control. Operująca na nim kobieta to Victoria Frankenstein [wymawiane tak, jak w "Młodym Frankensteinie" Mela Brooksa – przyp. S_O]. Udaje jej się w końcu wyjąć kulę z ciągle gojącego się ramienia mutanta, i wrzuca ją do specjalnego pojemnika, który skanuje zawartość, równocześnie uniemożliwiając ucieczkę jakiejkolwiek formie energii. Choć nie potrafi rozpoznać stopu metali, z którego pocisk został wykonany, potwierdza ono wyniki skanów Fury'ego – kula jest pusta w środku.

Queens. Do siedziby Blenkin Pharmaceuticals, gdzie czekają już dilerzy i policjanci, podlatuje miotacz promieni dezintegrujących. Mężczyźni domyślają się, że oznacza to, że S.H.I.E.L.D. prawdopodobnie namierzyło broń, uznają jednak, że wkrótce już nic nie będzie w stanie ich powstrzymać.

Podczas, gdy "drużyna" Logana bada pocisk, Fury pyta mutanta, czemu nie zgłosił się z tym do S.H.I.E.L.D., Avengers lub własnej szkoły. Ten wyjaśnia, że w małej grupie łatwiej będzie mu wyczuć kogoś pod kontrolą ich przeciwnika, nie zamierza też pozwolić, by ktoś przejął kontrolę nad Thorem czy kimś o podobnym poziomie mocy. Nagle odzywa się alarm z aerochodu Fury'ego – znak, że miotacz został namierzony. Obaj herosi wypadają z baru.

Wkrótce później aerochód Fury'ego zmierza do siedziby Blenkin Pharmaceuticals, firmy, którą S.H.I.E.L.D. podejrzewa o sprzedaż środków modyfikujących różnym organizacjom przestępczym. Agent podrzuca Wolverine'a na dach budynku, skąd mutant schodzi szybem windy. Gdy otwiera drzwi kilka pięter niżej, czeka już na niego niewielki oddział Mandroidów. Logan próbuje ich poinformować, że jest Mścicielem, ci jednak bez namysłu otwierają do niego ogień. Gdy podczas strzelaniny trafiony zostaje jeden ze strażników, Logan wpada w gniew i powala kolejnego. Trzeci postanawia spocząć i, upewniwszy się, że ma do czynienia z członkiem Avengers, wyjaśnia, że otrzymali doniesienie o włamaniu, nie wiedzą jednak, gdzie na terenie kompleksu miało ono miejsce. Wolverine każe więc podążać za nim i na węch odnajduje szajkę złożoną z policjantów, dilerów i pracowników Blenkin próbujących wywieźć sporych rozmiarów kontener. Logan ostrzega pilota Mandroida, że ci ludzie nie mają pojęcia, co robią i rusza w pogoń za ciężarówką z kontenerem, zostaje jednak zatrzymany przez tłum kontrolowanych ludzi. Wtedy Nick Fury taranuje ciężarówkę swoim aerochodem. Próbuje zapanować nad chaosem, wtedy zauważa, że kontener został porwany przez odrzutowiec, po chwili odlatuje również miotacz. Kontaktuje się z S.H.I.E.L.D., każąc namierzyć samolot, Wolverine stwierdza jednak, że pojazd jest przed tym chroniony. Domyśla się też, że ich przeciwnicy znaleźli sposób, żeby zabezpieczyć miotacz. Zastanawia się, na czym jeszcze są w stanie położyć ręce.

Gdzieś w Port Reading odrzutowiec opuszcza kontener, w którym znajduje się sporych rozmiarów urządzenie – "przemysłowy inkubator", jak nazywa go jeden z obecnych naukowców. Stwierdza, że obsługa ich technologii za pomocą ludzkich umysłów jest trudna, potrafią jednak to robić. Poza tym muszą się spieszyć. Wdrapując się na urządzenie, naukowiec stwierdza, że teraz będą w stanie rozmnażać się w wystarczającym tempie, by zakończyć misję, po czym rozcina sobie nadgarstek i wkłada ramię do wnętrza maszyny. Gdy jest już martwy, podobnie czyni kolejny naukowiec, a za nim ustawia się kolejka pozostałych.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #3 Wolverine vol. 5 #3 Wolverine vol. 5 #3 Wolverine vol. 5 #3 Wolverine vol. 5 #3 Wolverine vol. 5 #3 Wolverine vol. 5 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.