Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #2

X-Men vol. 3 #2

Postacie
Zapowiedź

• Szkoła została zamknięta... jeśli złoczyńcy nie mogą z niej uciec, to X-Men też nie!
• John Sublime powraca, ale czy to jednego z najbardziej przerażającyh wrogów X-Men powinniśmy się bać?
• Kim lub czym jest Arkea?

Cytat

Roxy, po znalezieniu bomby: "I think I found a thing."
Kitty: "Be specific. What »thing«?"
Roxy: "The sort of thing with a scary-looking timer about to hit zero."

Streszczenie

Laboratorium Beasta. Hank podchodzi do Karimy, nie wierząc własnym oczom, że kobieta odzyskała przytomność. Arkea bez wysiłku odrzuca go na drugi koniec pomieszczenia i zaczyna infiltrować sieć szkoły. Namierza Sublime'a i włącza jeden z zaszytych w systemie kompleksu protokołów.

Na terenie szkoły rozbrzmiewa alarm, w budynku zatrzaskują się pancerne śluzy. W odizolowanym pokoju Rachel, Betsy i Sublime zastanawiają się, co się stało. Rachel próbuje uzyskać dostęp do systemu, ale bez skutku. Marvel Girl telepatycznie łączy się ze Storm i Shadowcat. Rogue jest już w drodze do laboratorium Hanka. Psylocke wyczuwa, że Jubilee jest bezpieczna. Nie czuje jednak niemowlęcia, które śpi smacznie u jej boku.

Laboratorium. Beast wysuwa hipotezę, że mózg Karimy uległ degeneracji podczas miesięcy, kiedy była w śpiączce. Arkea wyprowadza go z błędu. Wypowiada się na temat ciała Omega Sentinel, jakby było rzeczą, co denerwuje Hanka - Karima była jego przyjaciółką. Arkea odpiera, że jest w tym ciele sama. Wtedy Rogue atakuje przebijając się przez ścianę.

Na polecenie Hanka, Rogue atakuje z całych sił kobietę, którą nadal uważa za Karimę. Arkea kontratakuje. Podczas gdy jej uwaga skupia się na Rogue, Best doskakuje do niej i wstrzykuje jej dawkę morfiny zdolną powalić kilka słoni. Bez skutku.

Na zewnątrz. Kitty nie może wyjść z podziwu, ile najeźdźca musiał zmodyfikować kodu źródłowego, żeby móc przejąć kontrolę nad szkołą. Sublime wprowadza Storm w to, czym jest Arkea. Ororo daje Kitty misję, by swym fazowaniem zaczęła zakłócać przejęte przez Arkeę systemy. Rachel radzi, by ktoś poszedł chronić Jubilee, a tymczasem Sublime strofuje X-Manki, że nie traktują Arkei poważnie. Jego zdaniem, nie powinni zajmować się odcinaniem jego siostry od systemów elektronicznych, ale udać się wprost do źródła i ją wyłączyć - zabijając ciało gospodarza.

Tymczasem Arkea unieruchomiła Rogue i przegląda dane szkoły na temat jej - i pozostałych mutantów - zdolności. Jest pod wrażeniem, ale dochodzi do wniosku, że tylko jeden mutant stanowi dla niej zagrożenie - Katherine Pryde. Właśnie w tej chwili Kitty fazuje przez jej ramię, unieszkodliwiając zawartą w nim broń. Rachel telepatycznie przekazuje jej radę Sublime'a - by zabić ciało gospodarza. Shadowcat nie chce tego robić Karimie. Próbuje przemówić do osoby, którą uważa za koleżankę, ale to tylko denerwuje Arkeę. Kitty jednak nie kontratakuje, zamiast tego szuka w przeciwniczce śladów Karimy. W końcu, Arkea przestaje walczyć przyznając, że mutanci są poważniejszymi przeciwnikami, niż przypuszczała. Regeneruje uszkodzone działo i przez dziurę w suficie opuszcza szkołę.

Kitty i Rogue wynoszą ze zdemolowanego laboratorium nieprzytomnego Hanka, niepomne, że Arke zostawiła za sobą urządzenie, które odlicza dwie godziny.

Hangar. X-Men przygotowują się do pościgu. Sublime ostrzega je, że Arkea się nie wycofuje i na pewno ma jakiś plan. Do Storm podbiega Jubilation z niemowlakiem. Chce lecieć z nimi. Ororo nie chce zabierać dziecka na misję bojową, ale Jubes jest uparta. W końcu ona i Shogo (bo tak nazwała chłopca) dostają zgodę wejścia na pokład. Kitty i Ororo nadal jednak mają wątpliwości...

Gdzieś nad Atlantykiem. Sublime tłumaczy Jubilee, że kiedy Arkea opuściła ciało niemowlaka, jego umysł został zresetowany. To nowy człowiek i będzie jej potrzebował, jak matki. Przeprasza, że wcześniej ją wystraszył i wraca na swoje miejsce. Jubilee przytula synka.

Tymczasem w szkole Shadowcat poleca kilku nieuwięzionym w szkole mutantom, by pomogli jej zrestartować systemy szkoły. Dzieciaki rozchodzą się. Po chwili Roxy znajduje odmierzający czas zegar. Pozostały trzy sekundy.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #2 X-Men vol. 3 #2 X-Men vol. 3 #2 X-Men vol. 3 #2 X-Men vol. 3 #2 X-Men vol. 3 #2 X-Men vol. 3 #2 X-Men vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.