Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #11

All-New X-Men #11

Postacie
Zapowiedź

• Jeden z członków All-New X-Men opuszcza drużynę i przyłącza sie do ekipy Cyclopsa!
• Jean Grey używa swoich mocy do granic mozliwości, aby wstrząsnać całą drużyną.

Cytat

Angel: "Between yout nonsense and their nonsense... I like their nonesnse better"

Streszczenie

Angel postanawia dołączyć do X-Men Cyclopsa. Jest zawiedziony tym, że nie wróci do swoich czasów. Nie podoba mu się sytuacja, w której się znalazł, ale woli wybrać stronę Summersa, bo ta wydaje mu się lepsza. Z całego zamieszania wywiązuje się olbrzymia kłótnia. Jean w końcu ma tego dość i telepatycznie rozkazuje, aby to się skończyło. W wyniku tego wszyscy mutanci oprócz Angela padają na ziemie. Grey namawia Warrena aby ten został w domu, niestety chłopak nie chce tego zrobić, przez co Marvel Girl zmuszona jest użyć swoich mocy aby go przekonać. Ten czyn nie spotyka się z niczyja aprobatą, nawet Magneto udziela dziewczynie reprymendy. W końcu do działania przechodzą Stepford Cuckoos, które powstrzymują Jean. Wolverine postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce, co uniemożliwia mu Mistrz Magnetyzmu. W końcu Cyclops rozkazuje Emmie, aby ta powstrzymała Kukułki. Po tym wszystkim Angel jest jeszcze bardziej zmotywowany i ucieka wraz z Uncanny X-Men.

Po całym zamieszaniu młody Scott zabiera omdlałą Jean. Wolverine krytykuje Pryde, że ta straciła studenta. Shadowcat jednak nie chciała zacząć mutanckiej wojny domowej. Poza tym, nawet jeśli to głupie, to Angel powinien postępować według swojej wolnej woli. Kitty pyta na odchodne Beasta, czy ten jest szczęśliwy.

Resilent Headquarters, Seattle. Mystique w postaci Pepper Potts dostaje się do siedziby firmy. W tym czasie Lady Mastermind tworzy iluzje oryginalnych X-Men atakujących fabrykę. Raven wykorzystuje zamieszanie i dostaje się do konta bankowego Tony'ego Starka.

Szkoła im. Jean Grey, Westchester. Marvel Girl siedzi wieczorem na opuszczonym boisku i użala się nad sobą. Podchodzi do niej Shadowcat, która przekazuje jej motto życiowe Spider-Mana – z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność. Kitty rozumie, że Jean może czuć się zagubiona. Mówi jej, że może posłuchać co Grey ma do powiedzenia, ale nigdy nie będzie tolerowała takiego zachowania jak rano. Dla młodej mutantki najgorsze jest to, jak wygląda teraźniejszość. Nie może się pogodzić z tym co się wydarzyło. W końcu członkinie X-Men dochodzą do porozumienia, że trzeba się zająć sprawą Mystique, a potem na pewno wykombinują jak sprowadzić z powrotem Angela.

Jakiś czas później. Wolverine, Shadowcat i oryginalni X-Men lecą aby znaleźć Mystique. Nagle coś przerywa ich podróż. Okazuje się, że jest to Thor, który wraz z Uncanny Avengers postanawia zatrzymać młodych mutantów na przesłuchanie.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #11 All-New X-Men #11 All-New X-Men #11 All-New X-Men #11 All-New X-Men #11 All-New X-Men #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.