Avalon » Serie komiksowe » Red She-Hulk » Red She-Hulk #65

Red She-Hulk #65

Red She-Hulk #65

"Route 616" - part 3: "North by Northdeath"

Postacie
Zapowiedź

• She-Hulk Jen Walters dogaduje się z armią.
• A Betty odkrywa, że już wcześniej ktoś kroczył jej ścieżką...
• ...Dr. Doom, Red Skull, Ultron, Loki!

Cytat

Machine Man: "The apocalyptic horsemen? The Machine says... That was Nikola Tesla's doing as well. A brilliant solution."
Red She-Hulk: "Of course, everything about this is amazing and awesome."
Machine Man: "So you agree!"

Streszczenie

Wczoraj, na zewnątrz latającej bazy Generała Forteana, "Thunderbolta". Gdy Generał w zbroi Redeemera atakuje She-Hulk, ta przypomina, że mają taki sam cel – odnaleźć Red She-Hulk. Przypomina, że Betty Ross przez lata pomagała Bruce'owi Bannerowi uciec przez armią, zna więc wszystkie jego sztuczki. Bez pomocy Jen generał nigdy jej nie znajdzie.

Teraz, Góra Rushmore. Machine Man stwierdza, że skany monumentu dają sprzeczne rezultaty – raz pokazują zaawansowane urządzenie podobne innym częściom Terranometru, a chwilę później – zwykły kamień. W podziemnej piramidzie dowiedział się, że ta stacja jest najnowszą częścią Maszyny, zbudowaną przez samego Teslę, nie wie jednak wiele poza tym. Nagle Shred zauważa rozbłysk energii i informuje o tym kompana, ten więc zaczyna bombardować wskazane miejsce jonami, ujawniając wewnętrzny konstrukt, w którym monument przedstawia twarze czterech z najgroźniejszych przeciwników Avengers – Doctora Dooma, Ultrona, Red Skulla i Lokiego, którzy właśnie stają przed intruzami. Jak jednak stwierdza Aaron, nie są to prawdziwi łotrzy, lecz cyfrowe kopie strzegące tego miejsca. Czerwona miażdży Lokiego i Dooma, Red Skull dostaje się jednak do jej umysłu, pokazując jej wizje zniszczenia Ameryki. Po chwili wojowniczce udaje się zerwać z nim kontakt i odrzucić łotra. Aaron tymczasem mierzy się z Utronem na płaszczyźnie cyfrowej. Robotowi-ludobójcy udaje się złamać zabezpieczenia Machine Mana, wtedy jednak uruchomione zostają autonomiczne systemy bojowe, które niszczą zaskoczonego Ultrona. Stwierdzając, że nie powstrzymali swych przeciwników na długo, Aaron wraz z Red She-Hulk udają się do portu wejścia. Po drodze android wyjaśnia, że gdy Ameryka Północna stawała się z czasem coraz bardziej zaludniona, Maszyna traciła na dokładności, dlatego Bractwo Tarczy i Tesla zbudowali tę stację, używając rzeźby jako przykrywki. Cyfrowi strażnicy też byli częścią planu geniusza – wiedział on, że prędzej czy później ktoś odnajdzie porty wejścia do Terranometru, dlatego pozostawił gdzieniegdzie szczegóły dotyczące tego miejsca, by przyciągnąć potężniejsze istoty. Gdy te zjawiły się na miejscu i próbowały użyć urządzenia, zostawały uwięzione i skopiowane przez systemy bezpieczeństwa. Oczywiście udawało im się uciec, ale kopie pozostawały na straży Maszyny. Słysząc to, cyfrowi łotrzy stwierdzają, że jest tak, jak podejrzewali i postanawiają zrobić wszystko, by przeżyć. Red tymczasem każe Machine Manowi odnaleźć Ellie, ten więc podłącza się do Terranometru i zostaje zalany informacjami. Widząc, że jej kompan się zatraca, Czerwona każe mu się odłączyć, wtedy jednak zostaje zaatakowana przez nowego przeciwnika, stworzonego przez połączenie czterech łotrów, i teraz wystarczająco potężnego, by uciec ze swego więzienia.

Na pokładzie "Thunderbolta". Fortean stwierdza, że informacje, którymi podzieliła się z nimi Jen, okazały się prawdziwe. Mówi, że odnajdą Red She-Hulk w ciągu trzydziestu sześciu godzin i pyta Mad Thinkera, czy będzie do tego czasu gotowy. Ten potwierdza, stwierdzając, że pomógł żołnierzom Echelonu w osiągnięciu ich pełnego potencjału, teraz więc Czerwona nie będzie miała z nimi szans nawet, jeśli przybierze formę pełnego Hulka.

Góra Rushmore. Gdy jej przeciwnik jest gotów do zadania ostatecznego ciosu, Red mówi, że woli zginąć wolna, niż żyć jako niewolnik systemu. Łotr wie, że kobieta próbuje odwrócić jego uwagę, stwierdza jednak, że nie musi służyć Terranometrowi i używa wszystkich swoich mocy, by się uwolnić. Odlatując mówi, że wkrótce zabije Czerwoną i zniszczy swoje dawne więzienie. A wtedy na górze zostanie wyrzeźbiona tylko jedna twarz – Yologarcha. Red tymczasem dostaje się do Aarona i odrywa go od interfejsu Maszyny, po czym mdleje.

Budzi się kilka godzin później w samochodzie. Prowadzący Machine Man dziękuje jej za uratowanie, po czym informuje ją, gdzie się udają – do nexusa rzeczywistości na bagnach Florydy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Red She-Hulk #65 Red She-Hulk #65 Red She-Hulk #65 Red She-Hulk #65 Red She-Hulk #65 Red She-Hulk #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.