Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #2

Wolverine vol. 5 #2

Wolverine vol. 5 #2

"Hunting Season" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine musi wytropić chłopaka na gigancie zanim ten zrobi coś niewyobrażalnego!

Cytat

Nick Fury: "What's going on here?"
Wolverine: "I have no idea, Nick Fury, agent of S.H.I.E.L.D."
Nick Fury: "You always going to call me that?"

Streszczenie

Gdzieś w dokach diler prezentuje klientom swój towar, przy okazji zachwycając się "głosami", które posiadł. Po chwili na miejscu zjawia się grupka policjantów, która wyciąga plan miasta i zaczyna coś planować razem z dilerami. Wtedy pojawia się znajomy handlarza, zaskoczony widokiem policji. Gdy sięga po broń, pozostali uznają, że nie będzie się go dało przekonać, po czym zaczynają do niego strzelać.

Gdzie indziej Alex ucieka przed Wolverine'em, strzelając do niego z miotacza i krzycząc, że nie wie on, z czym ma do czynienia. Gdy mutant traci chłopca z oczu, siedzący nieopodal żebrak stwierdza, że wskoczył on do wozu pocztowego, po czym sprzedaje Loganowi słoik kwaśnego mleka, który mutant wypija, by "oczyścić swoją paletę". To wszystko z pobliskiego rusztowania obserwuje Alex, który stwierdza, że nie może po prostu strzelać do mutanta, postanawia więc zwrócić na siebie jego uwagę i puszcza salwę za salwą w kierunku tłumu. Logan szybko go odnajduje, wtedy jednak zostaje postrzelony przez wiązki energetyczne, które wywołują niekontrolowane puchnięcie trafionej części ciała, a po chwili również bardziej tradycyjnym pociskiem, który utyka w jego ramieniu. Wyleczony z efektów wiązki, Wolverine wpada do windy, gdzie zostaje zaatakowany. Udaje mu się wyskoczyć i dostać do Alexa, któremu wyjaśnia, że wie, że nie jest odpowiedzialny za to, co się dzieje – pachnie, jakby był chory. Chłopak tymczasem stwierdza, że sporo się dowiedział o Loganie, a na podstawie sposobu jego wyrażania się mutant zgaduje, że ma do czynienia z kimś kontrolującym umysł dziecka. Jego rozmówca postanawia więc przestać udawać i zauważa, że choć mutant stara się uratować Alexa, nie miał problemów z zabiciem jego ojca. Ten jednak odpiera, że to ostatnie stwierdzenie nie jest prawdziwe, a wtedy "Alex" pyta, czy mutant zamierza wpaść w wystarczający szał, by być w stanie zabić dziecko. Na to Wolverine zapewnia, że w pełni się kontroluje i jeśli kogoś dziś zabije, będzie to z zimną krwią. Następnie używa leżących tu i ówdzie narzędzi, by wytrącić z ręki chłopca miotacz, ten więc stwierdza, że mutant jest do nich naprawdę podobny i wyrażając nadzieję, że jeszcze się spotkają, rzuca się z dachu. Logan skacze za nim, łapiąc chłopca i osłaniając go przed upadkiem.

Gdy jakiś czas później Logan budzi się, pyta zajmujących się nim sanitariuszy, w jakim stanie jest Alex. Dopada do leżącego na noszach chłopca, który stwierdza, że ostatnie, co pamięta, to celującego do niego ojca, a rozpoznawszy Logana, zaczyna płakać. Po chwili do mutanta dopada żebrak, informując go o tym, że ktoś podniósł miotacz. W następnej chwili zostaje jednak zdezintegrowany przez uzbrojonego listonosza. Tego po chwili powala właśnie przybyły Nick Fury Junior. Wolverine próbuje schwytać miotacz, ten jednak odlatuje. Nick zapewnia go, że czujniki z jego aerochodzie go namierzą i pyta, co się wydarzyło. Logan przyznaje, że sam nie ma pojęcia, podkreśla jednak, że używający broni byli pod czyjąś kontrolą i pachnęli na chorych. To mówiąc, obwąchuje też agenta S.H.I.E.L.D., żeby upewnić się, że on jest bezpieczny. Gdy Fury pyta o pocisk nadal tkwiący w ramieniu mutanta, ten stwierdza, że będą musieli się go pozbyć w kontrolowanych warunkach, nie zamierza jednak zgłaszać się do żadnej z super-grup, do których należy. Nagle zauważa rozbłysk światła i odwraca się, by ujrzeć... obserwującego go Uatu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #2 Wolverine vol. 5 #2 Wolverine vol. 5 #2 Wolverine vol. 5 #2 Wolverine vol. 5 #2 Wolverine vol. 5 #2 Wolverine vol. 5 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.