Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #7

Deadpool vol. 3 #7

Deadpool vol. 3 #7

"Drinking Game"

Postacie
Zapowiedź

• Najpierw... przypomnienie przygody Deadpoola z Iron Manem z przeszłości !
• Potem... Deadpool zostaje wynajęty przez demona, aby odzyskał potępione dusze!
• Dodatkowo... Wade odkrywa swój żeński pierwiastek!

Streszczenie

Dawno temu, gdzieś w latach osiemdziesiątych. Redakcja Daily Bugle dyskutuje, co umieścić na pierwszej stronie następnego wydania gazety. Podczas, gdy ignorowany Peter Parker przyznaje, że jest Spider-Manem, Jameson odmawia wydrukowania historii o ekscesach pijanego Tony'ego Starka i wysyła Parkera po zdjęcia Pająka. Na zewnątrz Pete krytykuje Flasha Thompsona za parkowanie na miejscu dla inwalidów, gdy więc po chwili auto zostaje skradzione przez Deadpoola, wzrusza jedynie ramionami i uznaje to za karmę. Wade tymczasem o mało nie uderza w rodzeństwo Powerów, gdy nagle w samochodzie zjawia się demon przedstawiający się jako Vetis. Oświadcza, że jego pracodawcy nie jest na rękę, by Tony Stark był trzeźwy, dlatego chce wynająć Deadpoola, by ten upewnił się, że tak się nie stanie. Zapewnia, że najemnik nie musi się bać Iron Mana, "ochroniarza" Starka – to Tony jest bowiem Mścicielem w zbroi. Podkreślając, że musi jedynie dopilnować, by Iron Man był pijany, wręcza mu kontrakt zawierający kruczek, według którego jeśli nie będzie on zadowolony z wyników, będzie mógł przejąć duszę Wade'a. Gdy ten podpisuje umowę, demon przenosi go do Los Angeles, gdzie udaje się na poszukiwania pełnych nadziei przybyszów gotowych zrobić wszystko dla kariery, na pożegnanie wyjaśniając na szybko, że nie chodzi mu tyle o dusze, co o to, że ludzi można wykorzystać do ukrycia zbieranej mocy. Deadpool zatrzymuje się tymczasem w sklepie monopolowym, gdzie zabija złodzieja i nabywa kilka butelek Party Time Fruit Liquor – niekończąca się impreza w Twoich ustach, kup już dzisiaj – po czym zakrada się do biura Tony'ego w siedzibie Stark International. Tam znajduje jego książeczkę czekową, z której dowiaduje się, że milioner korzysta z usług hotelu Flaum. Na miejscu udaje się do pokoju wynajętego przez Starka – który rozpoznaje bez problemu, bo jest to jedyny pokój z gigantyczną dziurą w kształcie Iron Mana wybitą w ścianie. Znajdujący się na dnie Tony zapewnia, że nie jest Iron Manem, jako jednak, że nadal ma na sobie żelazne gatki, przyznaje, że to kłamstwo – jak i zapewnienia, że kontroluje swoje picie, że jego przyjaciele go opuścili, czy że czuje się lepiej, gdy się napije. Wade zaczyna mieć wyrzuty sumienia, sięgając więc po butelkę stwierdza, że wie, co może pomóc Starkowi. Razem wylewają zawartość butelek do donicy, co Tony uznaje za katartyczne, wtedy jednak w telewizji podają informację o przegrzewaniu się pobliskiej elektrowni atomowej. Tony zamierza pomóc, zostaje jednak ogłuszony przez Wade'a, który sam wdziewa zbroję i odlatuje, opróżniwszy butelkę. Gdy dociera na miejsce, zabiera przegrzewające się pręty paliwowe i wrzuca je do zatoki.

Jakiś czas później Tony krytykuje Wade'a, stwierdzając, że oczyszczenie zatoki zajmie im lata, dziękuje mu jednak, że zajął się sytuacją, gdy on sam tajemniczo stracił przytomność. Gdy Tony znika, na miejscu zjawia się wściekły Vetis, Deadpool wytyka więc, że ich kontrakt mówił o pijanym Iron Manie, a nie Starku – a on, jako Iron Man, był narąbany jak drewno. Wtedy na miejscu zjawia się Mephisto, który zaciąga swego podwładnego do Piekła, zamierzając omówić jego porażki. Po chwili zaś pojawia się tam Cable, który zaciąga Wade'a do przyszłości – muszą pokonać Señora Sinistera przed wywołaniem nowej Wojny Mesjańskiej i uwolnieniem zmodyfikowanego Legacy Virusa. Przenosząc się w czasie dodaje, że nie będzie w stanie przywrócić Wade'a do jego czasów przez jakieś dziesięć lat.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #7 Deadpool vol. 3 #7 Deadpool vol. 3 #7 Deadpool vol. 3 #7 Deadpool vol. 3 #7 Deadpool vol. 3 #7 Deadpool vol. 3 #7 Deadpool vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.