Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #10

All-New X-Men #10

Postacie
Zapowiedź

• Uncanny X-Men przybywają do Szkoły im. Jean Grey na rekrutację.
• Kto dołączy do Cyclopsa i jego ekipy rewolucjonistów! Odpowiedź cię zaszokuje!
• Mystique i Sabretooth kontynuują swój misterny plan i nie wróży do dobrze dla All-New X-Men.

Streszczenie

Północna Karolina. Mystique, Sabretooth i Lady Mastermind kradną z banku 18 milionów dolarów. Wśród strażników jest ofiara śmiertelna. Iluzja Wyngarde sprawia, iż ludzie widzieli oryginalnych X-Men, a nie Raven i jej ekipę.

Westchester. Szkoła im. Jean Grey. Na dziedzińcu szkoły pojawia się Cyclops i jego drużyna. Scott zaprasza młodych mutantów, aby przyłączyli się do niego. Bobby osarża go o zabicie ich mentora. Scott odpiera zarzuty - nie zrobił tego świadomie i z własnej woli. Dodaje, że jeśli ktoś uważa inaczej, to powinni go zabić.

Cyclops informuje o tym, iż zaprasza uczniów do nowo otwartej przez siebie szkoły im. Xaviera. Logan złości się słysząc to, ale Jean uspokaja go. Scott dodaje, że próbowali już wszystkiego - ukrywali się przed opinią społeczną, próbowali się z nią zżyć. Teraz wie, że mutanci, aby przetrwać, muszą stać się wojownikami. Beast próbuje zadrwić ze słów Cyke’a, ale ten odpowiada mu, że sam jest przykładem wojownika - w końcu ściągnął oryginalnych X-Men, aby osiągnąć swój cel i nie dba przy tym o to, co może się stać z kontinuum czasu.

Summers i reszta odchodzą, ale wcześniej Cyclops kieruje słowa do oryginalnych X-Men. Tłumaczy im, że tęskni za młodością, kiedy widział świat w prosty sposób. Ale, przekonał się, że świat im nie pomoże i muszą radzić sobie sami. Zachęca ich także, by wyciągnęli od Beasta informacje, jak Phoenix podzieliła swoją moc na pięć części.

Kiedy Cyke i jego drużyna znikają młody Scott szuka wyjaśnienia. Kitty tłumaczy mu, że Iron Man rozdzielił moc Phoenix. Scott stwierdza więc, że to moc feniksa doprowadził go do szaleństwa i zabicia Xaviera. Pryde mówi, że chłopak to sobie racjonalizuje. Beast dodaje, że Cylops zaczął zmieniać świat do takiego, jakim chciał go widzieć. Młody Summers stwierdza, że dokładnie to samo robi teraz Beast. Henry próbuje mu wytłumaczyć, jak on to widzi, dodaje także, że nie kłamał kiedy sprowadzał oryginalną piątkę z przeszłości - Cyclops buduje armię do walki z ludźmi. Młody X-Man nie daje mu jednak skończyć i odchodzi.

Raft. Hill ogląda skutki rzezi jakiej dokonał Creed. Dowiaduje się kogo uwolnili, a także tego, że Wyngarde była kiedyś w zespole X-Men.

Chwilę później wewnątrz jednej z sal młodzi i starzy X-Men rozmawiają zastanawiając się, kto dołączy do Cyclopsa.

Rozmowę przerywa hologram z Hill. Maria szuka Raven i Wyngarde i pyta, czy nie ma ich w szkole.

Na dziedzińcu Cyke i jego kompania wracają po chętnych. Cuckoo zgłaszają się jako pierwsze. Akurat ta decyzja nie dziwi nikogo, ale za to kolejny chętny wywołuje szok na twarzach Logana, Storm i Kitty.

Autor: redevil

Galeria numeru

All-New X-Men #10 All-New X-Men #10 All-New X-Men #10 All-New X-Men #10 All-New X-Men #10 All-New X-Men #10 All-New X-Men #10 All-New X-Men #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.