Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #1

X-Men vol. 3 #1

Postacie
Zapowiedź

• Tego sie domagaliście! X-kobiety dostają swoją własną serię tworzoną przez Briana Wooda (X-MEN, ULTIMATE X-MEN, DMZ, The Massive) i Oliviera Coipela (AVX, HOUSE OF M, THOR)!
• Stary wróg puka do drzwi X-Men, szukając schronienia przed pradawnym złem, które powróciło na Ziemię. Tymczasem, Jubilee wróciła do domu i przyprowadziła ze sobą sierotkę, która posiada klucz do przetrwania Ziemi... lub jej destrukcji.
• Przeciwko inwazji obcych na Ziemię i ich wojnie domowej, Storm zwołuje zespół, który ma ochronić dziecko i powstrzymać nowe zagrożenie, które może zniszczyć całe życie na Ziemi!

Cytat

Sublime, o swojej siostrze: "I am inadequate to the task of stopping her. And you X-Men were the most formidable adversaries I have ever encountered. So to repeat, I need your help. This is quite literally a life/death situation. For everyone."

Streszczenie

Dawno, dawno temu, było sobie rodzeństwo. Bliźniaki, uwarunkowane na reprodukcję, dominację i przetrwanie. Brat wygnał siostrę i zawłaszczył sobie raj, zmuszając ją do szukania szczęścia w pustce. Przez tysiąclecia, zapomniano o niej. Lecz pomimo upływu czasu, ona nie przebaczyła bratu. Wykształciła czwarty imperatyw – zemstę. Teraz, wraca do raju, by odebrać to, co do niej należy.

Lotnisko w Sofii, Bułgaria. Jubilation Lee przechodzi przez odprawę paszportową. Ona, i będące pod jej opieką niemowlę. Lotnisko jest zatłoczone, ale jeden z podróżnych nie spuszcza z dziewczyny wzroku. Jest z nią na pokładzie samolotu. Samolotu, którym Jubilee wraca do domu.

Szkoła imienia Jean Grey, Westchester. Mercury z zaskoczenia nokautuje Bling. Bójkę przerywają Marvel Girl i Storm. Kobiety chcą wiedzieć, o co poszło, ale żadna z dziewczyn nie jest skłonna do udzielenia wyjaśnień. Rogue i Shadowcat mają jednak sprawę niecierpiącą zwłoki.

Dworzec Grand Central, Nowy Jork. Przez publiczny telefon Jubilee zapowiada koleżankom swoje przybycie. Wie, że jest śledziona i poczuje się spokojna dopiero w szkole. Idzie na peron, a tymczasem mężczyzna wykorzystując funkcję ponownego wybierania numeru dowiaduje się, dokąd dzwonił jego obiekt.

Niedługo później. Storm, Rogue i Shadowcat znajdują pociąg, którym ma podróżować Jubilee. Kitty fazuje przez dach pędzącego składu i rozpoczyna poszukiwania Jubilation. Kiedy ją odnajduje, nie może uwierzyć, że koleżanka ma ze sobą niemowlę.

Tymczasem niezarejestrowany śmigłowiec ląduje na błoniach szkoły imienia Jean Grey. Psylocke i Marvel Girl rozpoznają w gościu Johna Sublime'a. Już mają zacząć ewakuację szkoły, kiedy mężczyzna poddaje się. Chce tylko porozmawiać. Kobiety nie są naiwne. Zabierają go do kompletnie wyizolowanego pomieszczenia, gdzie jego zdolności nie będą stanowiły zagrożenia.

Pociąg. Jubes opowiada koleżankom o tym, że ktoś je śledzi. Storm chce wiedzieć, co ma z tym wspólnego dziecko. Dziewczyna opowiada, że uratowała chłopca, kiedy oboje jego rodzice zginęli w wybuchu wywołanym przez spadający meteor. Pomyślała, że tak jak ona przed laty, tak teraz on znajdzie wśród X-Men swoją nową rodzinę.

Nagle chłopiec wybucha płaczem. Uspokaja się dopiero, kiedy Jubilee pozwala mu dotknąć głośnika. Nie wie, że w tej samej chwili impuls energetyczny pochodzący z rączki malucha dociera do silnika i zwrotnicy. Skład zaczyna pędzić z maksymalną prędkością, i to po niewłaściwym torze.

Storm chce jak najszybciej ewakuować pasażerów. Drzwi nie otwierają się jednak, więc Rogue je wykopuje. Wychodzi na zewnątrz, by podjąć próbę zatrzymania wagonów. Tymczasem Storm i Jubilee proszą pasażerów o przejście do tylnych wagonów, a Shadowcat dociera do pomieszczenia maszynistów. Ci nie żyją, porażeni prądem. Kitty widzi jednak, że z naprzeciwka nadjeżdża inny pociąg. Nie mają więcej czasu. Pierwsze trzy wagony są puste, więc Rogue może je wykoleić, zapobiegając większej tragedii.

Rachel i Betsy przesłuchują Sublime'a. Są zaabsorbowane jego opowieścią. Ten mówi o swojej siostrze, niezwykle potężnym szczepie bakterii, który trzy tygodnie wcześniej wrócił na Ziemię w meteorze. Tak jak on opanowuje ludzi, ona upodobała sobie technologię. Jej celem będzie przejęcie planety, a życie biologiczne będzie miała za nic. Sublime nie jest w stanie po raz kolejny jej pokonać, więc zwraca się do tych, którzy niegdyś pokonali jego – X-Men.

Tymczasem Kitty pokazuje Jubilee jej pokój, gdzie będzie mogła zamieszkać z chłopcem. Jubes daje dziecku telefon do zabawy. Impuls energetyczny trafia z aparatu wprost do telefonu Hanka McCoya w laboratorium kilka pięter niżej.

Sublime kontynuuje, że namierzył już swoją siostrę. Jest z jedną z nich, młodą mutantką, w drodze do szkoły. Betsy domyśla się, że chodzi o Jubilee i informuje, że ta jest już w szkole. Na wieść o tym, Sublime rozkazuje im jak najszybciej zabezpieczyć dziecko, inaczej zabije ich wszystkich.

Impuls energetyczny dostaje się do komory podtrzymywania życia, w której zamknięta jest Karima Shapandar – Omega Sentinel. Chwilę potem właz zostaje wysadzony od środka. Arkea Prime wróciła i podoba jej się nowe ciało.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1 X-Men vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.