Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #16

Scarlet Spider vol. 2 #16

Scarlet Spider vol. 2 #16

"A Good, Ol' Fashioned Rodeo"

Postacie
Zapowiedź

• Gdy pojawił się Superior Spider-Man, świat musi zacząć bać się Pająków.
• Gdy atak terrorystyczny niszczy jeden z symboli Houston, Kaine zamierza wykorzystać ten strach.

Cytat

Kaine: "Kill me now... It's a rodeo."

Streszczenie

W swoim liście do K. Parkera Julia Carpenter chaotycznie ostrzega, że "ona" wraca i wszystkich zabije. Stwierdza, że się myliła i każe adresatowi uciekać do Meksyku.

Houston. Kaine budzi się w swym pokoju w hotelu, czując się nieswojo – nie ze względu jednak na prezentującą coraz więcej mocy Aracely, nie na coraz bardziej brutalnego Spider-Mana w Nowym Jorku, nie na groźbę wojny gangów w mieście, a nawet nie na fakt, że w jego ciele żyje potwór – lecz ze względu na to, że tego dnia ma miejsce coroczne Rodeo w Houston, na który zamierzają go wyciągnąć właśnie przybyli Donald i Wally w kowbojskich kapeluszach. Aracely jest podekscytowana imprezą, Kaine jednak stanowczo odmawia udziału.

Jakiś czas później, na stadionie Reliant, wściekłego Kaine'a w kowbojskim kapeluszu i kompanię odnajduje Annabelle, która rzuca się mężczyźnie na szyję, stwierdzając, że cieszy się, że przyszedł. Ten jednak nie jest zadowolony z całej tej sytuacji i daje jej to do zrozumienia, a słysząc to, dziewczyna ucieka. Pozostali krytykują Kaine'a za jego brak taktu i domyślności, w prostych słowach wyjaśniając, że podoba się on Annabelle i każąc ją dogonić. Tymczasem na arenie reporter Trevor Noll kończy wywiad ze znanym zawodnikiem, Wyattem Taftem, który właśnie oświadczył się swojej dziewczynie, modelce Daisy Shilling. Gdy schodzi jednak z anteny nie próbuje ukrywać, że uważa transmisję z rodea za obrazę dla jego umiejętności. Kaine tymczasem dogania Annabelle, której próbuje wyjaśnić, że związek z nim nie byłby dobrym pomysłem, ta więc zgaduje, że jest on "potworem", który "tylko ją skrzywdzi". Ujawnia, że sama ma na koncie wiele grzechów, które popełniła, nim się ustatkowała, wtedy jednak na miejscu zjawia się Ray – jej gigantyczny i nadopiekuńczy były chłopak. Kaine próbuje stanąć mu na drodze, jednocześnie trzymając na wodzy bestię w swoim umyśle, wtedy jednak na arenie sprawy przybierają niespodziewany obrót, a to za sprawą Armadillo, który, pijany, zjawił się na środku stadionu i teraz próbuje ujeżdżać byka. Krzyczy, że też może być kowbojem, a gdy zaczyna pędzić w stronę Tafta, na miejscu zjawia się ujeżdżający konia – najszybszą metodę transportu – Scarlet Spider, który owija łotra siecią. Zbliżywszy się jednak do Armadillo zauważa łzy w jego oczach, a ten wściekły atakuje go, stwierdzając, że byli szczęśliwi, dopóki jego ukochana nie zostawiła go, bo jest gigantycznym potworem. Kaine próbuje go przekonać, że jeśli naprawdę ją kocha, powinien pozwolić jej odejść i znaleźć szczęście, wtedy jednak na arenę wybiega Daisy, która rzuca się na szyję Rodrigueza. Zapewnia, że go kocha i że odeszła, bo od kiedy Rangers wyrzucili go z zespołu, był on zasępiony, powtarzając, że jest potworem, myślała więc, ze już jej nie kocha. Ten, obejmując ją, zapewnia, że jest ona wszystkim, czego potrzebuje do szczęścia – ku owacji widzów i niedowierzaniu Spidera. Tymczasem Noll stwierdza, że heros będzie jego przepustką do sławy, dowie się bowiem, kim jest. Po jakimś czasie Kaine odnajduje Annabelle i Ray'a i, bez słowa, ciosem powala mężczyznę i całuje dziewczynę. A na widowni Kraven zapewnia córkę, że rozpoczną łowy już wkrótce.

Dwa dni wcześniej. Recepcjonistka w hotelu pokazuje Annabelle list od Madame Web, ta obiecuje więc, że popyta klientów baru. Na osobności jednak spala wiadomość.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #16 Scarlet Spider vol. 2 #16 Scarlet Spider vol. 2 #16 Scarlet Spider vol. 2 #16 Scarlet Spider vol. 2 #16 Scarlet Spider vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.