Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #7

Thor: God of Thunder #7

Thor: God of Thunder #7

"Godbomb" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Gdzieś na krańcach czasu zniewoleni bogowie pracują nad maszyną, która odmieni oblicze rzeczywistości.
• Czym jest... Godbomb? I co ostatni wolny bóg Thor może zrobić, by ją powstrzymać?

Streszczenie

893 rok n.e., Islandia.Thor budzi się przerażony śniącym się mu Gorrem. Minęło dokładnie osiem dni od ich walki. Jedna z towarzyszących mu kobiet zachęca go do powrotu do łóźka, a uspokojony bóg piorunów słucha jej rady.

Wiele tysiącleci od teraz, Asgard. Thora Mściciela dziwi wygląd jego starszego odpowiednika. Król Thor ma bowiem opaskę na oku i rękę Destroyera zastępującą jego własną. Gdy docierają do pałacu, bóg piorunów zauważa, że nie ma tam nikogo oprócz nich. Stary Thor prosi go, by się uspokoił i nie zadawał tylu pytań na raz, bo najpierw odpowie mu na to najważniejsze: gdzie jest Rzeźnik Bogów. Razem udają się do Hlidsjalfa, tronu wszech-ojca, którym, jak się okazuje, obecnie jest Król Thor. Bóg pyta swojego młodego towarzysza, skąd pochodzi i czy jest Mścicielem, Strażnikiem Galaktyki, czy może przeprowadził się już na Słońce i został kosmicznym obrońcą. Widząc zdziwienie na twarzy Thora, każe mu zapomnieć o tym, co mu powiedział i kontynuuje poszukiwania. Widząc, iż z Asgardu zniknęły czarne bestie blokującego jego ucieczkę, rozkazuje Thorowi Mścicielowi przygotować się do podróży i kieruje go do jednego z pomieszczeń, do którego wcześniej miał od Odyna zakaz wstępu. Gdy otwiera drzwi odnajduje tam beczki pełne przeróżnych alkoholi.

893 rok. n.e.. Nagi Thor zostaje zaatakowany przez dwie czarne bestie, które po chwili przenoszą go tuż przed oblicze Gorr, kilkadziesią tysiąceleci od teraz. Rzeźnik Bogów chce kontynuować na swej Czarnej Planecie tortury przerwane mu wcześniej przez wikingów.

Asgard. Król Thor stojąc nad grobami swych synów zapewnia, że ich pomści i uratuje tego kogo się da, po czym woła młodego boga piorunów. Thor zjawia się po chwili z beczką wina na ramieniu i pyta, co się stało z Asgardem. Wszech-ojciec opowiada więc o tym jak kilkaset lat temu Gorr i jego czarne bestie zaatakowały boski świat i porwały bogów na jego Czarną Planetę, by pomóc mu w jakiejś budowie. On sam został uwięziony w Asgardzie, bezsilnie próbując uciec. Dopiero pojawienie się młodego Thora pozwoliło mu odzyskać swą moc. Razem, gotowi do walki z Gorrem, wsiadają na statek.

Tymczasem Gorr zabiera pobitego Thora ze sobą i dołącza go do innych niewolników. Ma nadzieję, że dożyje on momentu końca budowy.

Teraz, Omnipotence City. Lord Bibliotekarz rozmawia z bogiem-strażnikiem na temat strat jakie ponieśli w wyniku atatku Gorra. Okazuje się również, że stracili kontakt z bogami z Chronuxu, a wykaz śmierci w tym rejonie wzrósł. NIepokojący jest również brak wieści od Thora. Lord Bibliotekarz, ku zaskoczeniu boga-strażnika, postanawia zwołać boski Parlament. Gdy ten wychodzi, Lord zaczyna przepytywać Shadraka, który pląta się we własnych zeznaniach, powtarzając wciąż, że wkrótce wszystko się skończy i nie potrzebnie pomagał Gorrowi. Wściekły Lord Bibliotekarz żąda dalszych wyjaśnień. Shadrak mówi więc, że tak będzie łatwiej i nie będzie musiał już oglądać kolejnych pojedyńczych śmierci bogów. Bibliotekarz, chce widzieć, co ten takiego zrobił oraz jakim bogiem tak naprawdę jest i siłą zmusza go do odpowiedzi. Shadrak w końcu mówi, iż jest bogiem bomb.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #7 Thor: God of Thunder #7 Thor: God of Thunder #7 Thor: God of Thunder #7 Thor: God of Thunder #7 Thor: God of Thunder #7 Thor: God of Thunder #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.