Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #6

Captain America vol. 7 #6

Postacie
Zapowiedź

• Captain America nie żyje - niech żyje Captain Zola!
• Zdrajca uderza.
• Arnim Zola dostaje wszystko, co pragnie.

Streszczenie

W kaplicy Jet Black modli się do swego ojca – swego boga. Obawia się bowiem uczuć, które obudziły się w niej, gdy widziała Captaina Americę w akcji, i wątpliwości, które zaczęła mieć, gdy heros oszczędził jej życie.

Mutanci strzegący bramy bazy zauważają pędzący w ich stronę rakietowy motocykl, nim jednak domyślą się, co naprawdę się dzieje, pojazd uderza w nich, eksplodując. Pozostali przygotowują się do obrony, w głowę ich dowódcy zostaje jednak wbita tarcza Captaina America. Wykorzystując zamieszanie, Steve chwyta ją i infiltruje bazę. Stwierdzając, że mógłby wybaczyć Zoli utratę ponad dziesięciu lat życia, zapewnia, że nie pozwoli mu zatruć umysłu jego syna. W końcu dociera do hałdy ciał nieudanych klonów, u których rozpoznaje własną twarz.

Jet Black przygotowuje Iana do spotkania z ojcem, ten jednak protestuje, stwierdzając, że Zola zabił jego ojca i Phroxów, którzy zapewnili mu dom. Gdy kobieta oświadcza, że jej ojciec nauczył ją prostych prawd – że w świecie można być albo łowcą, albo ofiarą, Ian kontruje, powtarzając nauki Steve'a: zawsze powstawać, bronić bezbronnych i nigdy nie porzucać zasad moralnych. Wytyka siostrze, że ta nigdy żadnych nie miała. Tymczasem Arnim zaczyna eksperymentować na jednej z Phrox, wykorzystując jej ciało jako materiał do budowy klona Captaina America. Formowanie ciała przerywa jednak przybycie mutanta, który informuje go, że heros wdarł się do bazy.

Gdy Captain przekrada się szybem, którym wyrzucane są nieudane klony, Jet prezentuje Iana ojcu, który jest niepocieszony, że odrzuca on imię, które mu nadał. Wyjaśnia "Leopoldowi", że tak chciała go nazwać jego matka, którą bardzo kochał. Gdy zmarła, on i jego siostra byli ostatnimi jej "częściami", które posiadał, dopóki chłopiec nie został porwany przez Rogersa. Ian wytyka mu, że choć mówi o miłości, wymordował Phroxów, którzy byli przyjaźni i pomocni, łotr odpiera więc, że rozwój każdej cywilizacji wymaga poświęceń. Widząc jednak, że nie przekona syna słowami, optuje za szybszym rozwiązaniem i umieszcza go w fotelu, gdzie zaczyna pranie mózgu.

W łazience Jet Black zastanawia się, czemu Captain jej nie zabił, pewna, że musiał istnieć jakiś samolubny powód. Po chwili Rogers zjawia się przed nią z wycelowanym pistoletem, zapewniając, że sytuacja się nie powtórzy i żądając, by kobieta zaprowadziła go do jego syna. Ta wyśmiewa go jednak, stwierdzając, że porwanie dziecka nie czyni go jego ojcem. Zgaduje, że zachował ją przy życiu, by w razie czego zaopiekowała się Ianem, co nie jest typowe dla mordercy – dlatego wie, że heros nie wystrzeli. Dodaje, że się spóźnił i że już stracił chłopca na rzecz Zoli, Steve więc strzela, odpierając, że w takim razie łotr straci ją. Tymczasem, uwolniony z fotela, Leopold Zola stwierdza, że Captain America jest pasożytem wykorzystującym młodych do wykonywania jego rozkazów. Wielbi swego prawdziwego ojca – swego boga, Zolę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #6 Captain America vol. 7 #6 Captain America vol. 7 #6 Captain America vol. 7 #6 Captain America vol. 7 #6 Captain America vol. 7 #6 Captain America vol. 7 #6 Captain America vol. 7 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.