Avalon » Serie komiksowe » Red She-Hulk » Red She-Hulk #64

Red She-Hulk #64

Red She-Hulk #64

"Route 616" - part 2: "Diggin in the Deep"

Postacie
Zapowiedź

• Red She-Hulk udaje się głęboko w podziemia, by odkryć sekret antycznego zakonu SHIELD.
• Ktoś nowy rządzi tym światem!
• Kto może jej nie wypuścić na powierzchnię.

Cytat

Red She-Hulk: "SOMEONE SLEPT WITH THE MOLE MAN?!"

Streszczenie

Subterranea. Mole Monster ogłasza, że nie pozwoli, by ludzie z powierzchni zniszczyli jego królestwo tak, jak niszczą swój świat. Red She-Hulk nie zważa jednak na jego przemowy i wydostaje się z uścisku kamiennego potwora, a Machine Man wkrótce przyłącza się do niej w walce. Widząc siłę i zapalczywość swych jeńców, Mole Monster wzywa Megatu – gigantyczną dżdżownicę, która pożera oboje bohaterów. Uznawszy, że nie ma do czynienia ze zwykłymi ludźmi, władca podziemia każe potworowi wydalić wojowników w sali tronowej, sam też się tam udaje. Po jakimś czasie Red i Aaron opuszczają ciało Megatu, a wtedy Mole Monster ogłasza, że jego włości są azylem dla każdego potwora, który na powierzchni stałby się celem ludzi i zostałby zabity. "Zapalając" fosforyzujący mech ujawnia, że towarzyszy mu armia monstrów, których liczbę X-51 szacuje na ponad siedem tysięcy. To jednak nie powstrzymuje Czerwonej, która rusza do ataku. Szybko zostaje unieruchomiona przez kolejnego giganta, który swoim oddechem utrzymuje ją w powietrzu. Aaron ratuje ją i oboje lądują obok Mole Monstera, który ogłasza, że nie okazując strachu i szarżując na przeciwnika kobieta pokazała, że jest potworem jak oni. Zauważa też, że jej kompan jest robotem. Stwierdzając, że żadne z nich nie jest człowiekiem, pozwala im na pozostanie pod ziemią, pytając, czy szukają azylu – w końcu przybyli z zakazanego korytarza. Gdy Shred nie rozumie, o co chodzi, Mole Monster zaprasza oboje na ucztę, podczas której lepiej będzie się im rozmawiało.

Wkrótce później. Siadając przy kamiennym stole zastawionym najróżniejszymi podziemnymi "delikatesami", władca wyjaśnia gościom, że odgłosy ich walki z agentami S.H.I.E.L.D. zwróciły uwagę jego poddanych. Dodaje, że korytarz, z którego przybyli, oznaczony jest starożytnym symbolem, który wedle tradycji jest darzony szacunkiem. Pokazuje im miecz, na którego głowicy znajduje się ten sam symbol – starożytny symbol Bractwa Tarczy. Red She-Hulk rozpoznaje ów znak, stwierdzając że identyczny widziała w piramidzie, a wtedy to Mole Monster jest zdziwiony – kobieta twierdziła bowiem, że nigdy wcześniej się tu nie zjawiła. Okazuje się, że pod ziemią znajduje się kolejna piramida – punkt dostępu do Terranometru – Czerwona pyta więc, czy gospodarz mógłby ich do niej zaprowadzić. Ten zgadza się, zamierza jednak udać się z nimi – budowla bez wątpienia jest strzeżona, a on chce zobaczyć swych gości w akcji. Ogłasza, że wyruszą następnego dnia.

Tymczasem, na pokładzie samolotu-bazy generała Forteana wojskowy odkrywa, że Mad Thinker dostał się do akt żołnierzy Echelonu. Gdy Reginald protestuje, przypominając, że jego zadaniem miało być odnalezienie i schwytanie Red She-Hulk, szaleniec oznajmia, że właśnie to robi – znalazł sposób, żeby przekazać silniejszemu żołnierzowi zdolność blokowania energii gamma i generowania impulsu elektromagnetycznego, a wyprowadzany przez wojskowych dodaje, że powinni do tego dorzucić jeszcze kamuflaż. Spytany, czy usunąć wyniki pracy Thinkera, generał stwierdza, żeby je pozostawić, wtedy jednak zostaje poinformowany o ataku – jeden pocisk ziemia-powietrze poruszający się po łuku, który zbliża się już do samolotu. Okazuje się, że jest to oryginalna She-Hulk, która ogłasza, że nie mogła się skontaktować z Forteanem, dlatego postanowiła pomówić z nim twarzą w twarz. Mają bowiem wspólny cel – oboje chcą odnaleźć Betty Ross.

Subterranea. Mole Monster, Red She-Hulk i Machine Man podróżują łodzią na rzece magmy. W pewnym momencie Aaron stwierdza, że tunele, którymi wędrują, są fascynujące i zgaduje, że istniały one od tysiącleci, a Bractwo Tarczy jedynie wykorzystało je do swoich celów. Domyśla się też, że obecne S.H.I.E.L.D. nie ma o nich pojęcia. Władca Podziemia stwierdza, że tak jak z wszystkim, jeśli chce się poznać historię, trzeba pokopać głębiej, a robot podejmuje wątek i zauważając podobieństwo ich gospodarza do Mole Mana pyta, czy przeszedł on jakąś przemianę i to z nim mają do czynienia. Mole Monster zaprzecza i wyjaśnia, że myśli on o jego ojcu – gdy Harvey Elder pierwszy raz zstąpił do podziemia, napotkał na rasę znaną jako Devianci. Zyskał ich szacunek, pomagając im wyleczyć kilka ciężkich przypadków, a że był całkiem przystojny jak na "powierzchniowca", rozkochał w sobie jedną z nich - Kyzerre Os. Stała się ona jego matką. Mole Man jest znany i szanowany w całym podziemiu, dlatego on również cieszy się suwerennością.

Nagle łódź zostaje zaatakowana przez Lava Men, których grupa zaczyna też blokować jedno z ujść rzeki magmy. Red She-Hulk i Machine ruszają do akcji, a pozbywszy się magmoidów z łodzi, Czerwona sonicznym klaśnięciem toruje im dalszą drogę, która prowadzi ich prosto do gigantycznej piramidy. Shred rozsuwa wrota, a po wejściu podróżnicy odkrywają, że od środka budowla jest sferyczna – a co więcej, na jej ścianach znajduje się mapa świata, choć "wywrócona" na drugą stronę – tak jakby patrzyli na świat od środka. Pośrodku pomieszczenia znajduje się kula energii, którą Aaron dotyka "pożyczonym" wcześniej mieczem. Aktywuje to hologram Nikoli Tesli, który rozpoznaje użytkowników. Czerwona dopada do niego i każe wyjaśnić, gdzie podziewa się Ellie – i jej Zajebiście Wielki Miecz – Tesla oświadcza więc, że dziewczynka jest bezpieczna i że została przeniesiona dla jej własnego bezpieczeństwa. Następnie odtwarza nagranie z bazy Echelonu, kiedy to Betty wyjaśniła swój plan, zakładający przedstawienie Ellie Forteanowi [patrz Red She-Hulk #60 – przyp. S_O]. Stwierdza, że nie może pozwolić, by wojskowi dowiedzieli się o Terranometrze. Wtedy zauważa, że Aaron grzebie w jego systemach. Postanawia wyteleportować nieproszonych gości. Choć udaje mu się przenieść Mole Monstera z powrotem do jego łodzi i zabezpieczyć piramidę przed kolejnym wtargnięciem, wysyłając ją poza fazę, nigdzie nie widać Red She-Hulk i Machine Mana.

Ci budzą się na powierzchni, gdzie Aaron wyjaśnia, że przewidując ruch Tesli, podłączył się do silnego sygnału otrzymywanego przez budowlę, przez co zamiast zaplanowanego przez Nikolę miejsca zostali przeniesieni tutaj. Spoglądając na Górę Rushmore, na której zamiast prezydentów uwiecznieni zostali Doctor Doom, Ultron, Red Skull i Loki przyznaje jednak, że nie był to dobry pomysł.

Autor: S_O

Galeria numeru

Red She-Hulk #64 Red She-Hulk #64 Red She-Hulk #64 Red She-Hulk #64 Red She-Hulk #64 Red She-Hulk #64 Red She-Hulk #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.