Avalon » Serie komiksowe » Thanos Rising » Thanos Rising #1

Thanos Rising #1

Postacie
Zapowiedź

• Skąd pochodzi ten pół bóg śmierci i zniszczenia?
• A co najważniejsze, co pragnie osiągnąć?

Cytat

Chłopiec: "You wanna play with us or do you only do smart guy stuff?"
Thanos: "I'm sorry, do I want to what?"
Chłopiec: "Would you like to engage in frivolous childhood games with us, Thanos, son of Mentor?"
Thanos: "Why... yes. Yes, I suppose I would."

Streszczenie

Tytan, największy z księżyców Saturna. Jak co roku, ruiny niegdysiejszego miasta Eternals odwiedza Thanos, który własnoręcznie doprowadził do jego destrukcji. Nie przybył on jednak, by chełpić się swym zwycięstwem, lecz by przypomnieć sobie, kim jest. Błąkając się wśród gruzów i kości dawnych mieszkańców miasta, Szalony Tytan dociera do grobowca Sui-San, swej matki.

Lata temu, w podziemnym mieście Eternals. Podczas porodu pojawiają się komplikacje – dziecko Sui-San bowiem zaplątało się w pępowinę. Położnym udaje się jednak odratować niemowlę, gdy jednak je widzą, zaniemawiają. Lekarz zapewnia ojca, A'Larsa, że znajdą przyczynę takiego wyglądu jego syna, ten jednak nie zamierza tego słuchać. Biorąc na ręce swe fioletowoskóre dziecko ogłasza, że wie doskonale, kim i czym ono jest – kimś, kto zwalczył samą Śmierć. Wręcza niemowlę matce, ta jednak, widząc je, sięga po skalpel i próbuje je zabić. Powstrzymana przez męża i napompowana środkami usypiającymi stwierdza jeszcze, że widzi w oczach dziecka śmierć i dodaje, że jeśli go nie zabiją, ono zabije ich wszystkich. Ogłasza, że nie jest to jej syn, lecz potwór.

Kilka lat później. Do siedzącego na uboczu Thanosa podchodzi grupka dzieciaków, które pytają, czemu wygląda tak, jak wygląda. Ten więc zapewnia, że to tylko mutacja genetyczna i nie mają się czego bać, a wtedy dziewczynka stwierdza, że słyszeli o nim – o synu Mentora. Thanos jest pewien, że mają na myśli jego brata, Erosa, który jest znacznie bardziej towarzyski, jego rozmówcy zapewniają jednak, że chodzi im o niego. Dodają, że według wszystkich jest on najmądrzejszym dzieckiem w szkole i pytają, czemu siedzi sam, ten więc stwierdza, że lubi rysować i to właśnie robił. Dzieciaki pytają, czy zechciałby się on przyłączyć do ich zabaw, ten więc z radością się zgadza i zostawia za sobą swój zeszyt, w którym szkicował podobiznę leżącego nieopodal truchła jaszczurki.

Jakiś czas później, w laboratorium A'Larsa Thanos mówi, że na coroczny festiwal naukowy chciałby przygotować prezentację na temat jego genów, mając nadzieję wyjaśnić, czemu nie wygląda jak inne dzieci. Stwierdza, że z chęcią zapoznałby się z drzewem genealogicznym jego rodziny, choć byłby zadowolony również, gdyby ojciec sam opowiedział mu, jak poznał jego matkę. Mentor jednak, zapracowany, w ogóle nie zwracał uwagi na słowa syna i pyta, czy ten czegoś potrzebuje, ten jednak zaprzecza i odchodzi.

Wkrótce później, Thanos opowiada o swoich snach. Czasem śni mu się, że jest niemowlęciem i że ktoś krzyczy i próbuje zaatakować go nożem. Innym razem widzi siebie jako dorosłego, który sięga po ten sam nóż i... Nie kończy historii, zapewnia jednak swoją matkę, zawiniętą w kaftan bezpieczeństwa, że nie jest to miły sen. Znalazł jednak rozwiązanie tego problemu i przestał spać. Zmienia temat i wyjawia, że chciałby spytać Cytherę, jedną ze swoich nowych znajomych, by została jego dziewczyną. Pyta matkę, czy dziewczyny lubią kwiaty i chwali się, że wyhodował własny gatunek. Obiecuje, że jutro przyniesie matce bukiet.

Następnego dnia. Grupka dziewcząt obserwuje bawiącego się Thanosa i dyskutuje na jego temat. Jedna z nich stwierdza, że jest inny od pozostałych mieszkańców Tytana, z których każdy jest piękny, i uznaje go za fascynującego z genetycznego punktu widzenia, koleżanki zaczynają więc się z nią droczyć. Nagle podchodzi do nich kolejne dziewczę, stwierdzając, że Thanos to coś znacznie więcej niż zwykła mutacja. Po prostu jeszcze tego nie wie.

Na lekcji biologii nauczyciel prezentuje swoim uczniom martwe jaszczurki, na których będą się uczyć anatomii. Widząc jednak martwe zwierzę i leżący obok skalpel, Thanos wypada z sali, gotów wymiotować. Nagle zjawia się przed nim dziewczę, które stwierdza, że pierwsza autopsja zawsze jest najtrudniejsza, a gdy chłopak oświadcza, że nie chce mieć z tym nic do czynienia, dziewczę stwierdza, że jeśli Thanos chce zostać wielkim naukowcem, jak swój ojciec, będzie się musiał nauczyć wytrzymywać takie widoki. Gdy fioletowoskóry stwierdza, że wobec tego nie to jest mu pisane, dziewczę oświadcza, że po prostu potrzebuje czasu, by to przemyśleć i ujawnia, że zna do tego doskonałe miejsce.

Jakiś czas później. Thanos wraz z przyjaciółmi zaczyna eksplorować jaskinie, o których usłyszał, jeden z chłopców jednak zauważa wymalowaną na ścianie czaszkę. W następnej chwili grota zaczyna się zapadać, oddzielając Thanosa od reszty.

Synowi Mentora trzy dni zajmuje przekopanie się do miejsca, gdzie, jak ma nadzieję, odnajdzie swoich przyjaciół. Ufa, że nic im się nie stało, wtedy jednak słyszy jakiś dźwięk. Okazuje się, że zakradła się za nim sporych wielkości jaszczurka, Thanos zapewnia ją więc, że niezależnie od tego, jak głodny by nie był, nie zamierza jej zjeść. Po chwili zauważa, że podobnych jej gadów jest wokół znacznie więcej, zaczyna więc podążać za nimi do wyjścia. Gdy po jakimś czasie przekopuje się przez zawalisko, po drugiej stronie odkrywa ciała swoich przyjaciół, pożeranych przez jaszczury.

Hiobowa wieść prędko obiega miasto Eternals. Dzieci w szkole zauważają, że Thanos był jedynym, który wydostał się z zakazanych jaskiń żywy, i zaczynają trzymać się od niego z daleka. Do siedzącego samotnie i spoglądającego na wygrzewającą się nieopodal jaszczurkę chłopaka podchodzi znajome dziewczę, które zapewnia, że to, co czuje, jest w pełni naturalne. Stwierdza, że Thanos wie, co powinien zrobić i jeśli naprawdę kochał swoich przyjaciół, nie pozwoliłby niczemu się powstrzymać.

Jakiś czas później. Thanos wraca do jaskiń wraz z dziewczęciem. Odnalazłszy siedlisko gadów, chłopak wybija je jednego po drugim.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos Rising #1 Thanos Rising #1 Thanos Rising #1 Thanos Rising #1 Thanos Rising #1 Thanos Rising #1 Thanos Rising #1 Thanos Rising #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.