Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #24

Daredevil vol. 3 #24

Postacie
Zapowiedź

• Fatalne wiadomości dotyczące kogoś bliskiego Daredevilowi.
• Czy Matt Murdock będzie zmuszony porzucić postać Daredevila?

Cytat

Foggy: "...If a top athlete in peak physical condition can beat this, then it should be a snap for me, huh?"

Streszczenie

W kryjówce ktoś przyczepia do ściany zdjęcia, wycinki z gazet i tym podobne związane z ostatnimi atakami na Daredevila. Stojący za nimi geniusz, głosem z syntezatora, zauważa, że wysłali "podróbki" dwa tygodnie temu, heros jednak nie podjął śledztwa. Prosi o "zaciemnienie", a gdy jego asystentka zasuwa judasza, zaczyna się zastanawiać, co może zajmować Matta Murdocka.

Ten znajduje się w Centrum Onkologii im. Sloana-Ketteringa, przy łóżku Foggy'ego, choć nie cierpi hałasu szpitali. Gdy słyszy złodzieja uciekającego korytarzem, wysuwa swoją laskę, na której łotrzyk się potyka, a widząc to, obudzony Nelson prosi, by przyjaciel nie marnował swojego czasu i zamiast tego wyruszył na miasto – jeśli nie jako Daredevil, to po to, by porozmawiać z Kirsten.

Za dnia Matt odnajduje vice-prokurator na ściance wspinaczkowej i prosi ją o chwilę jej czasu, ta ujawnia więc, że nie jest to najlepsza pora – właśnie jest na randce. Udaje mu się jednak zdobyć dwie minuty jej czasu, podczas której kobieta wyjaśnia, że nie boi się, że stanie się kolejną ofiarą jego przeciwników, lecz tego, że stanie się jedynie "postacią poboczną" w jego życiu – chce bowiem być główną bohaterką "własnej" historii.

Patrolując miasto, Daredevil kontaktuje się z Giant-Manem, którego poprosił o zbadanie próbek pobranych od "podróbek". Pym ujawnia, że wykrył u zatrzymanych podobne śladowe promieniowanie, co u Matta, dodaje jednak, że wykrycie poszczególnych składników substancji i tego, kto mógł ją przygotować, będzie znacznie trudniejsze. Zmienia temat i pyta o Foggy'ego, Matt przyznaje więc, że doktorzy nie są do końca pewni, z czym mają do czynienia. Wysłuchawszy objawów, Hank pyta, czy doktor jest może fanem Gigantów. Jakiś czas później, w szpitalu, doktor wyjaśnia, że mają do czynienia z mięsakiem Ewinga – przypadłością rzadką wśród dorosłych, którą kilka lat wcześniej zwalczył Mark Herzlich, futbolista dla New York Giants. Dodaje, że jeśli nie miały miejsca przerzuty, Foggy ma około 70% szans na przeżycie – jeśli jednak doszło do metastazji, szanse wynoszą około 10%.

Jakiś czas później. Matt wraca do biur Nelson & Murdock, gdy jednak próbuje zająć się pracą, zostaje poinformowany, że dostarczono mu olbrzymią skrzynię. Heros wyczuwa coś i zabrania jej otwierania, wtedy jednak od wewnątrz przebija się wataha rozwścieczonych psów, które również zostały poddane działaniu radioaktywnej substancji. Próbując je zwalczyć, Matt każe pracownikom uciekać, po czym, założywszy słuchawki, dopada do alarmu przeciwpożarowego, którego dźwięk powala zwierzęta. DD obezwładnia je, wykorzystując punkty nacisku na ich ciałach. Po chwili na miejscu zjawia się Giant-Man, który pomniejsza psy i zabiera je ze sobą, zauważając, że ktokolwiek stoi za atakami, zaczyna działać coraz śmielej.

Matt wraca do szpitala, gdzie stoi nad Foggym, rozmyślając nad ostatnimi wydarzeniami. Nagle do pokoju wchodzi mężczyzna ubrany jak jedna z "podróbek", z którymi walczył DD. Informuje, że wie, kto atakował prawnika i że może go zaprowadzić do winnych.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #24 Daredevil vol. 3 #24 Daredevil vol. 3 #24 Daredevil vol. 3 #24 Daredevil vol. 3 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.