Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #15

Scarlet Spider vol. 2 #15

Scarlet Spider vol. 2 #15

"In the Midst of Wolves" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• CZAS ZAPŁATY!
• Granice zostaną przekroczone, gdy najbardziej dziki pojedynek dobiegnie końca!
• Scarlet Spider już nigdy nie będzie taki sam.

Streszczenie

W Houston Aracely chowa się w śmietniku, mając nadzieję, że ukryje przed Wilkami swój zapach. Bycie uwięzioną w kontenerze, w połączeniu z tym, co usłyszała od Wilczycy, sprawia, że zaczyna odzyskiwać pamięć – a w każdym razie fragmenty wspomnień. Jakiś czas temu, w Meksyku, została przyprowadzona przez oblicze "pana Moctezumy", który zapewnił, że wkrótce zobaczy się ona ze swymi rodzicami. Następnie kazał wrzucić ją do kontenera, po czym polecił zostawić go na słońcu przed wywiezieniem do Stanów. Przedstawiciel Roxxon protestował, stwierdzając, że płacą Kartelowi za żywych ludzi, Moctezuma odparł więc, że Lobo boją się go bardziej, niż koncernu. Aracely tymczasem usłyszała głos zapewniający, że to przeżyje – a potem zatopi świat we krwi.

W teraźniejszości Wilki w końcu odnajdują Aracely i przygotowują się do jej zabicia, gdy nagle zauważają wiszącego nad nimi Kaine'a-potwora. Ten szybko znika im z oczu, nie są też w stanie go wyczuć, gdyż jego zapach nie różni się od tego tysięcy pająków, które nagle zjawiają się w zaułku. Gdy Aracely zauważa, że również nie jest w stanie wyczuć go tak, jak niegdyś, Kaine rzuca się na Wilki, tnąc, szarpiąc i gryząc, jak zwierzę. Gdy Carlos w końcu przygważdża go do ziemi, Pająk wypuszcza swoje dodatkowe "odnóża", którymi przebija pierś Wilka, po czym urywa jego ramię. Widząc to, Esmeralda rzuca się na ratunek bratu, porywa go i ucieka. Aracely próbuje przemówić do pożerającego ramię Wilka Kaine'a, ten jednak, zauważywszy ją, uznaje ją za kolejną ofiarę. Dziewczyna zaczyna uciekać, wpada jednak na pajęczynę zostawioną przez Pająka. Próbuje więc przemówić do niego, zapewniając, że wie, że jej nie skrzywdzi. Wie, że wrócił dla niej, prosi więc, by wrócił naprawdę. W końcu Kaine opada na ziemię i "zrzuca" swoją wierzchnią skórę, ujawniając swoje ciało – pozbawione wszelkich ran i w gigantyczną czupryną. Ostrzega, że nie jest teraz tym, czym jest naprawdę – jego prawdziwym obliczem jest bowiem potwór. Aracely zapewnia jednak, że wie, że nigdy by jej nie skrzywdził.

Kolejne dni Kaine spędza, wracając do normalności – strzygąc się, ponownie robiąc sobie tatuaż, udając się do restauracji z przyjaciółmi... w lustrze jednak widzi swoje potworne oblicze. W Nowym Jorku znajdująca się w śpiączce Madame Web wypowiada imię Kaine'a. Gdzieś między światami coś wyczuwa Pająka. A u Krańca Wszechrzeczy ktoś stwierdza, że wraz z obudzeniem się Innego pora zacząć przygotowania do trzebieży. A w swoim pokoju Aracely ma sen, według którego Szóste Stworzenie się zbliża – a ona zatopi świat we krwi.

W Meksyku Esmeralda zapewnia ciężko rannego brata, że wszystko będzie dobrze, właśnie przybyły Moctezuma stwierdza jednak, że nie powinna kłamać. Następnie pomaga Carlosowi "zjednoczyć się" z bratem, a gdy Esme próbuje go zatrzymać, odrzuca ją, krytykując za to, że nie dość, że nie zabiła Kolibra, to na dodatek teraz wie ona o wszystkim. Mężczyzna stwierdza, że musi zabić dziewczynę, by móc rozpocząć Szóste Stworzenie – a by to zrobić, zebrał własną drużynę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #15 Scarlet Spider vol. 2 #15 Scarlet Spider vol. 2 #15 Scarlet Spider vol. 2 #15 Scarlet Spider vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.