Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #6

Superior Spider-Man #6

Superior Spider-Man #6

"Laugh It Off"

Postacie
Zapowiedź

• Nowy duet złoczyńców: Jester i Screwball naśmiewa się z bohaterów poprzez internet.
• A teraz założyli stronę poświęconą Superior Spider-Manowi.

Streszczenie

Podczas konferencji prasowej J.J. Jameson zostaje zaatakowany przez Jestera i Screwball, których celem jest ośmieszenie mężczyzny. Pierwszy z przestępców rzuca mu tortem w twarz, a drugi ściąga spodnie. Wszystko to zostaje przez nich nagrane i wrzucone do Internetu jako kolejny odcinek ich programu. Nagranie zdobywa ogromną popularność w ciągu kilku minut. Jedną z osób oglądających program jest Otto, który nie może powstrzymać się od śmiechu. Chwilę później zostaje wezwany przez Jamesona do jego gabinetu, by zająć się tą sprawą. Mimo początkowych wątpliwości, Spider- Man zgadza się pomóc i rozkazuje swoim spider-botom, by odszukały Jestera i Screwball.

W tym samym czasie, członkowie Avengers spotykają się, by omówić kwestię ostatniej zmiany w zachowaniu Spider-Mana. Kapitan zastanawia się, czy zabicie jednego z przestępców nie wyklucza bohatera z ich drużyny. Popiera go Thor, a nawet Black Widow. Przeciwny jest jednak Wolverine, który przypomina, że każdy z nich ma krew na rękach i nie różnią się od Spider-Mana. Proponuje, by zaczekali jeszcze z podjęciem decyzji i zobaczyli, jak daleko to wszystko zajdzie.

Tymczasem Otto udaje się na spotkanie z Anną Marią Marconi. Z oddali dostrzega dwójkę mężczyzn, którzy naśmiewają się z dziewczyny i jej małego samochodu. Anna Maria nie przejmuje się ich słowami, Otto stwierdza jednak, że nikt nie zasługuje na takie traktowanie. Dziewczyna spotkała się jednak w życiu z gorszym zachowaniem i prosi go, by nie przejmował się tą sytuacją. Anna Maria mówi, że prawdziwym powodem ich spotkania jest zrobienie drugiego pierwszego wrażenia na doktorze Lamaze, który stoi Otto na drodze do zdobycia dla Parkera tytułu doktora. Gdy ten wreszcie się pojawia, stwierdza, iż cieszy się, że Octavius chce go przeprosić za swoje zachowanie. Otto, mimo swoje irytacji, nie zaprzecza.

W tym samym czasie Jester i Screwball zastanawiają się nad swoimi dalszymi krokami. Jedyne co na razie wiedzą, to fakt, że wkrótce staną się bogaci – każde odtworzenie ich filmiku powoduje zdobycie danych z kard kredytowych widzów. Gdy tak rozmawiają nie dostrzegają przyglądającego się im spider-bota, który wysyła sygnał do Spider-Mana. Kiedy Otto dostaje powiadomienie, przeprasza Lamaze'a i Annę Marię, po czym odchodzi. W trakcie zmiany stroju dostrzega jeszcze dwójkę mężczyzn, którzy wyśmiewali się z jego znajomej i postanawia się nimi zająć.

Później. Jester i Screwball dostrzegają nadlatującego Spider-Mana i tym samym znajdują swój nowy cel. Włączają kamerę, dzięki czemu każdy może zobaczyć ich starcie. Ku ich zaskoczeniu Spider-Man nie ma ochoty na żarty i uderza Screwball w splot słoneczny. Zaskoczona dziewczyna zwija się z bólu, odwracając jednocześnie uwagę bohatera od Jestera, który atakuje go prosto w krocze. Następnie razem obrzucają Spider-Mana balonami z farbą, przez co Otto nie widzi przez swoje soczewki. Zrywa więc tę część maski, co rozśmiesza Jestera.

Tymczasem Anna Maria dzwoni do Otto, by ten wytłumaczył jej swoje nagłe zniknięcie. Gdy nagrywa mu wiadomość dostrzega grupę ludzi przyglądających się jakiejś katastrofie. Okazuje się, że auto jednego z chłopaków, który się wcześniej z niej naśmiewał zostało zmasakrowane, a jego właściciel wciąż znajduje się w środku, wołając o pomoc. Dziewczyna dzwoni więc do służb ratunkowych, zastanawiając się jednocześnie, kto mógłby zrobić coś aż tak złego.

W tym samym czasie Spider-Mana ma już dość wygłupów i związując swą siecią dwójkę przestępców, zaczyna ich ciąć swymi pazurami. Wszystkiemu przygląda się m.in. zadowolony Jameson, zszokowana Mary Jane, a także Wolverine i Kapitan, którzy stwierdzają, że czas z nim porozmawiać. Otto zaś pyta przestępców, czy wciąż mają ochotę na żarty. Screwball stwierdza jedynie, że niektórzy ludzie nie potrafią chyba zrozumieć żartów, a duch Parkera, który wszystkiemu się przygląda nie może uwierzyć w to, co się stało.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #6 Superior Spider-Man #6 Superior Spider-Man #6 Superior Spider-Man #6 Superior Spider-Man #6 Superior Spider-Man #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.