Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #5

Captain America vol. 7 #5

Postacie
Zapowiedź

• Eksperymenty Zoli dają straszliwy owoc. Nikt nie ucieknie przed Patchworkiem!
• Captain America vs. Jet Black.
• Młody Steve Rogers musi pomóc rodzinie przetrwać najgorszy rok Wielkiego Kryzysu. Jak daleko się posunie?

Streszczenie

Steve i Ian pędzą na rakietowym motocyklu w stronę bazy Zoli i przejścia na Ziemię, wtedy jednak wirus w ciele Rogersa postanawia przejąć kontrolę nad jego ciałem i rozbić pojazd. Cap w porę ją odzyskuje, gdy jednak odwraca się, by zapewnić syna, że wszystko jest w porządku, zauważa słup dymu unoszący się z osady Phroxów. Tam armia mutantów Zoli naciera na mieszkańców, dowodzona przez swego twórcę i jego córkę. Gdy Arnim wysyła do akcji swoich Kapitanów Zolandii, na miejscu zjawiają się Steve i Ian, którzy dołączają do walki. Jeden z Kapitanów bierze na cel chłopca, a Zola-wirus stwierdza, że potwór, stworzony z wykradzionej Rogersowi krwi, nie rozpozna go, heros skazał więc syna na śmierć. Ten jednak, jak się okazuje, jest w stanie uniknąć ciosów brutalnego monstrum i z pomocą Steve'a powala go. Wtedy jednak do walki przystępuje Jet Black, zrzuciwszy kombinezon deprywacyjny. Atakuje Captaina, winiąc go za rozbicie jej rodziny, i unika jego kontrataków dzięki swoim zdolnościom krótkoterminowej prekognicji. Szybko powala przeciwnika, gdy jednak przygotowuje się do ostatecznego ciosu, Ian zasłania ojca, a widząc go, dziewczyna domyśla się, z kim ma do czynienia. Jej zaskoczenie Ian wykorzystuje, by ją powalić, a wstający Steve przygotowuje się do ataku, zaniechuje jednak, nie chcąc zabijać bezbronnej ofiary. Zamiast tego każe synowi jej pilnować, samemu wracając do walki. Jet tymczasem telepatycznie informuje Zolę o tym, że jej brat nadal żyje, android odsyła więc swoich Kapitanów i zamiast tego sam atakuje Steve'a, powalając go. Każe córce go dobić, stwierdzając, że choć wirus prędzej czy później przekabaciłby go, musi on zapłacić za porwanie jego syna. Jet waha się jednak, nie mogąc zrozumieć, czemu Captain oszczędził ją, gdy była na jego łasce. Zola stwierdza, że nie obchodzą go motywacje herosa i niszczy klif, na którym on leży, po czym oświadcza protestującemu Ianowi, że pokaże mu, co to znaczy należeć do ich rodziny. Odchodząc, każe mutantom zabić wszystkich męskich Phroxów oraz dzieci i porwać kobiety do wykorzystania jako biomasa.

Na dnie urwiska, wyśmiewany przez Zolę-wirusa, Steve zaczyna wspinać się z powrotem na szczyt. Dotarłszy tam, chwyta ostrze i, mimo protestów, wycina Zolę ze swego ciała, nie zamierzając pozwolić, by ciężkie czasy go złamały tak, jak jego ojca. Nie podda się i zawsze będzie powstawał. I odzyska swojego syna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #5 Captain America vol. 7 #5 Captain America vol. 7 #5 Captain America vol. 7 #5 Captain America vol. 7 #5 Captain America vol. 7 #5 Captain America vol. 7 #5 Captain America vol. 7 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.