Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #6

Thor: God of Thunder #6

Thor: God of Thunder #6

"What the Gods Have Wrought"

Postacie
Zapowiedź

• Poznamy pochodzenie Gorra i powód jego krwawej krucjaty przeciw bóstwom.

Streszczenie

Trzy tysiące lat temu, bezimienna planeta. Młody Gorr pyta się matki, dlaczego nie może zjeść jedynego owocu jaki im pozostał. Kobieta tłumaczy mu, że muszą ofiarować pożywienie swym bogom, by ich chronili. Po chwili niedaleko nich pojawiają się dwie bestie przygotowujące się do ataku, więc matka Gorra nakazuje mu uciekać. Chłopiec biegnie nie odwracając się za siebie, a kobieta umiera od zadanych jej przez potwory ran, mając nadzieję, że bogowie będą mieć w opiece jej syna.

Kilkanaście lat później. Gorr przynosi swej żonie małą roślinkę, jedyne pożywienie jakie znalazł. Wraz ze swymi dziećmi wypoczywają w jaskini, chroniąc się przez promieniami Słońca. Kobieta wierzy, że wkrótce bogowie przyjdą im z pomocą, musi on tylko w to uwierzyć. Po chwili ziemia pod nimi zaczyna się obsuwać i kobieta spada z dużej wysokości i ginie, pozostawiając Gorra samego ze swymi dziećmi.

Kilka miesięcy później. Gorr niesie swego umierającego z głodu syna na rękach, a w wędrówce towarzyszą mu inni mężczyźni. Dziecko ledwo mówi i zaczyna majaczyć. Gorr prosi syna, by zamknął oczy i odpoczął, a już nigdy nie będzie głodny.

Później. Gorr zakopuje ciało swego syna w ziemi i przykrywa jej kamieniami. Inny mężczyzna potępia jego czyn, gdyż bogowie nakazują im wieszać martwych na drzewach, by ci mogli zostać zabrani do nieba. Gorr ma już jednak dość ciągłego gadania o bogach i modlitw do nich. Mówi swym towarzyszą, że bogowie nie istnieją i im szybciej sobie to uświadomią, tym szybciej uda im się coś zrobić wierząc we własne możliwości. Jego słowa zostają jednak uznane za bluźnierstwo i Gorr zostaje obrzucony kamieniami i wyrzucony z grupy.

Samotny, zmęczony i głodny Gorr ledwo się czołga mając nadzieję, że jego cierpienia szybko się skończą. W oddali dostrzega dziwny spadający obiekt i odnajduje w sobie siłę, by dotrzeć do pozostawionego przez niego krateru. W zagłębieniu odnajduje dwóch bogów, a jeden z nich, wciąż żyjący, jednak śmiertelnie ranny prosi o pomoc. Wściekły Gorr nie ma jednak zamiaru uczynić czegokolwiek dla boga i zabija go czarnym kamieniem, który utworzył się w jego ręce, wcześniej pryzmując formę miecza jednego z poległych. Tajemnicza czarna materia podporządkowuje się Gorrowi i pozwala mu uciec z jego planety. 

Kilkanaście wieków później. Gorr kończy swoją opowieść. Wychudzony i zniewolony Vostagg wyśmiewa swego oprawcę, który nie wie nawet, czym jest wykorzystywana przez niego broń. Bóg pokazuje również Rzeźnikowi, że nigdy nie osiągnie swego celu, bo nawet jeśli zabije każdego istniejącego boga, wciąż pozostanie jedna boska istota - sam Gorr, bo tym właśnie się stał będąc skorumpowanym swą mocą. Rzeźnik Bogów nie ma zamiaru słuchać dalszych myśli Vostagga i zabija go, krzyżując go podobnie jak innych sprzeciwiających się mu bogów. Gdy odchodzi, podchodzi do niego jego syn, który mówi iż jest głodny. Gorr zapewnia go, że zaraz znajdą coś do jedzenia, bo nikt z jego rodziny nie będzie już nigdy głodny.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #6 Thor: God of Thunder #6 Thor: God of Thunder #6 Thor: God of Thunder #6 Thor: God of Thunder #6 Thor: God of Thunder #6 Thor: God of Thunder #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.