Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers vol. 2 » Young Avengers vol. 2 #3

Young Avengers vol. 2 #3

Young Avengers vol. 2 #3

"Parent Teacher Disorganization"

Postacie
Zapowiedź

• Walka... być może.
• I kolejna, tym razem w klubie.
• Emocjonalne sceny.
• Najbardziej fałszywy dowód w historii.

Streszczenie

Laufey atakuje chłopców swą bronią. Billy rozkazuje Teddy’emu zabrać Lokiego jak najszybciej do Asgardu,  sam postanawia zająć się olbrzymem. Ten jednak nie reaguje na jego ciosy, a jego ciało zachowuje się identycznie jak to należące do matki. Potwór dostrzega odlatującego Teddy’ego i szybko sprowadza go na ziemię. Chłopcy wydają się być bezradni wobec niego, gdy na ratunek przybywa Miss America Chavez. Dziewczyna powala olbrzyma jednym ciosem, po czym pyta, kim on jest. Billy odpiera, że to Laufey, ojciec Lokiego, który powinien być martwy, ale prawdopodobnie przez jego zaklęcie wrócił do życia. Po chwili na miejscu pojawiają się dwie latające kobiety, które oznajmiają Americe, że mimo iż wszystko robią dla niej, ta pozostaje niewdzięczna. Dziewczyna stwierdza, że muszą jak najszybciej stad uciec, po czym wyrywa Lokiego z rąk Hulkinga i gdy bóg kłamstw wypowiada zaklęcie, teleportują się.

Cała czwórka przenosi się do klubu MJ w Nowym Jorku, gdzie ochroniarze pytają trzymanego przez Americę Lokiego, czy wszystko w porządku. Ten odpiera, że tak i prosi o jakieś miejsce dla niego i jego przyjaciół.
Tymczasem w domu Kaplanów rodzice Billy’ego martwią się o chłopców i są zmartwieni, że jeszcze do nich nie zadzwonili. Po chwili do pomieszczenia wpada Matka, która informuje, że wie gdzie znajdą ich synów. Mówi też, że niestety, są w niezbyt dobrym towarzystwie, na co cała trójka rodziców nie może się zgodzić.

Przebywający w klubie bohaterowie starają się zrozumieć co się dzieje.  America stwierdza, że przede wszystkim nie mogą ufać Lokiemu. Chłopiec jest zły, że wszyscy uważają go za potwora i stara się wytłumaczyć, co robił na dachu domu Kaplanów, gdy Billy wypowiadał zaklęcie. Okazuje się, ze chciał powstrzymać go przed sprowadzeniem do tego świata Matki, ale  jego działanie sprawiło jedynie, że pogorszył sprawę sprowadzając Laufeya i matki Americi. Billy przerywa mu i stwierdza, ze problemem jest to, iż nie może cofnąć zaklęcia lub w jakikolwiek sposób na nie wpłynąć. Loki stwierdza, że powodem tego jest zmęczenie po wypowiedzeniu tak ciężkiego zaklęcia, jakim było sprowadzenie Matki. Loki zapewnia, że gdyby nie ciało, w którym się teraz znajduje, z pewnością sam by sobie z tym poradził, ale on również bardzo szybko się męczy, nawet przy tak prostym zaklęciu jak teleportacja. Jednym z rozwiązań jest nauka, jakiej Loki może udzielić Wiccanowi, jednak zajmie to zbyt wiele czasu. Szybsza metoda jest oddanie przez Billy’ego swej mocy Lokiemu. Bohaterowie nie wyglądają jednak na przekonanych. Loki kontynuuje przekonywanie, gdy przerywa mu jeden z ochroniarzy - do klubu przybyli ich rodzice. Bóg kłamstw natychmiast rozpoczyna wypowiadanie zaklęcia teleportacji, jednak z powodu wspomnianego już zmęczenia mdleje. Billy również próbuje ich stamtąd zabrać, powstrzymuje go jednak Teddy, który wie, ze to i tak się nie uda. Następnie razem z Americą atakuje przybyłych rodziców i mimo początkowej przewagi, zostają pokonani.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Young Avengers vol. 2 #3 Young Avengers vol. 2 #3 Young Avengers vol. 2 #3 Young Avengers vol. 2 #3 Young Avengers vol. 2 #3 Young Avengers vol. 2 #3 Young Avengers vol. 2 #3 Young Avengers vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.