Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #4

New Avengers vol. 3 #4

New Avengers vol. 3 #4

"World Eater"

Postacie
Zapowiedź

• Illuminati odkrywają, że śmierć wszechświata ma się zacząć na Ziemi.
• Jeśli to prawda, to czy zniszczenie planety nie ocali całej reszty?
• Nadchodzi Galactus.

Streszczenie

Tony Stark dowiaduje się od Reeda Richardsa i Black Panthera na jakiej zasadzie działa urządzenie, przy pomocy którego Black Swan zniszczyła swoją ojczystą planetę. Okazuje się, że aparat jest niczym innym jak bombą, wykorzystującą antymaterię jako ładunek wybuchowy. Mr. Fantastic i T'Challa chcą stworzyć własną wersję mechanizmu, lecz wymagałoby to kilku dni. 

Stark, za pomocą specjalnych hełmów, przedstawia Reedowi i Black Pantherowi projekt, nad którym obecnie pracuje. Jako remedium na zbliżający się kataklizm, miliarder powziął budowę ogromnego urządzenia, działającego na zasadzie sfery Dysona. Ma ono za zadanie, pochwycić i wykorzystać energię słoneczną w celu zażegnania zbliżającego się niebezpieczeństwa. Mr. Fantastic i T'Challa są pod wrażeniem narzędzia. Bohaterowie nazwali je Sol's Hammer. Problemem jest fakt, iż na realizację swojego projektu Tony potrzebuje czasu, którego w obecnych okolicznościach brakuje.

Dr. Strange w swoim Sanctum Stantorum wertuje pewną tajemniczą księgę, co wprawia w duże zdenerwowanie jego pomocnika, Wonga. Czarnoksiężnik pracuje nad zapasowym planem uratowania świata. Jednak do jego realizacji potrzebuje "duchów czterdziestu poległych ludzi lub jednego sprawiedliwego". Urządzenie, które Reed wszczepił w dłoń Stephena  zaczyna świecić. Oznacza to zbiórkę Avengers. Przed opuszczeniem swojej siedziby Strange zleca opiekę nad swoimi dobrami Wongowi. Zabiera za sobą Blood Bible oraz informuje swojego pomocnika, że być może widzą się ostatni raz.

Drużyna Mścicieli zbiera się pod Statuą Wolności. Następuje moment, gdy grupa musi zdecydować się na jakieś działanie, bo czasu do kataklizmu zostało coraz mniej. Reed i T'Challa informują, że w przypadku braku sensownych alternatyw, dysponują urządzeniem, które jest w stanie dosłownie wyparować nacierającą planetę. Beast proponuje jednak odnalezienie Klejnotów Nieskończoności na Ziemi z równoległej rzeczywistości, która z każdą chwilą jest coraz bliżej ojczystej planety Avengers. Bohaterowie przystają na tą propozycje, gdyż nawet jeśli plan się nie powiedzie, pozwoli zdobyć trochę niezbędnego czasu. Należy pamiętać, że wspomniane klejnoty mogą działać tylko w odpowiadającej sobie rzeczywistości, co oznacza, że jeden z bohaterów będzie musiał zostać na obcej Ziemi i ich użyć.

Gdy Mściciele pojawiają się na nacierającej planecie, ogarnia ich niemałe zdziwienie, gdy zamiast Statuy Wolności widzą na jej miejscu, porównywalnej wielkośc,i posąg Magneto. Po chwili im oczom ukazuje się w oddali Galaktus, szykujący się do pożarcia planety. Nie mija chwilia, gdy przed Mścicielami staje Terrax, informując, że aby ocalić swój Wszechświat jego pan ma zamiar wchłonąć glob, na którym obecnie się znajdują. Następna w kolejności ma być Ziemia, planeta naszych bohaterów. Terrax rzuca Mścicielom wyzwanie i rozpoczyna się walka.

Autor: Trollem

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4 New Avengers vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.