Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #1

Wolverine vol. 5 #1

Wolverine vol. 5 #1

"Hunting Season" - part 1

Postacie
  • * Wolverine
  • * detektyw Chieko Tomomatsu
    * Robert Gregson, Alex Gregson
Zapowiedź

• Najlepszy w tym co robi dostaje nową serię! Uważajcie: jest pewna tajemnica, której nawet Wolverine jeszcze nie wywęszył.
• Kiedy Wolverine zostaje uwikłany w sytuację z zakładnikami, będzie musiał podjąć decyzję o uratowaniu pewnego chłopca, który będzie chodził za nim wszędzie.
• W jaki sposób berserker ma walczyć z czymś czego nie widzi? Jak daleko się posunie, aby ochronić swoje człowieczeństwo w obliczu nieznanego?

Cytat

Wolverine: "Whatever happened here... it wasn't the dad you knew that did all this. A father doesn't try to kill his own son."

Streszczenie

Leżący pośród szkieletów i sam ciężko ranny Wolverine zapewnia, że wszystko będzie w porządku – jest superbohaterem. Chłopiec, z którym rozmawia, stwierdza, że przyszedł tylko z ojcem na zakupy, teraz jednak jego rodzic stoi pośród zakładników uzbrojony w futurystyczną broń, pytając, czy syn, Alex, znalazł coś dziwnego. Z zaskoczeniem odkrywa, że postrzelony Logan nadal jest żywy, a co więcej, regeneruje się. Zauważywszy jego metalowe kości, mężczyzna uznaje go za fascynujący okaz. Mutant proponuje, że zostanie jego jedynym zakładnikiem. Mężczyzna odpiera, że nie potrzebuje żadnych zakładników i ponownie strzela w niego promieniem dezintegrującym.

Na zewnątrz z mężczyzną, panem Gregsonem, kontaktuje się policyjny negocjator. Ten jednak, dezintegrując kolejnego więźnia, prosi jedynie, by oficer nie przeciągał sytuacji. Dziwi się, że policja jeszcze nie dokonała szturmu. Rozglądając się po wypełnionym szkieletami holu stwierdza, że mundurowi pewnie nie mają pojęcia o liczbie ofiar i postanawia zabić swojego syna. Wtedy do akcji wkracza zregenerowany Wolverine, który rzuca się na mężczyznę i, nie zwracając uwagi na draśnięcie kolejnym promieniem dezintegrującym, wbija w niego swoje pazury. Gdy jest już po wszystkim, klęka przed Alexem, prosząc, by na niego spojrzał i zapewniając, że cokolwiek się właśnie stało, Gregson nie był już ojcem chłopca. Żaden ojciec nie próbowałby zabić swojego dziecka. W tym momencie do środka wpada oddział policji. Mutant przedstawia się jako członek Avengers, pokrótce opisuje sytuację i prosi o jakieś spodnie.

Jakiś czas później. Logan rozmawia z detektyw Chieko Tomomatsu, zajmującą się tą sprawą. Najwyraźniej sprawca, Robert Gregson, nie był wcześniej karany i nie miał żadnych wcześniejszych zaburzeń psychicznych. Po chwili funkcjonariusz przyprowadza do herosa Alexa, który chciał zadać mu kilka pytań. Chłopiec zauważa leżącą nieopodal broń użytą przez jego ojca, po czym pyta, jakim superbohaterem jest Logan. Ten wyjaśnia więc, że jest mutantem, i że jego mocą jest szybka regeneracja. Spytany, stwierdza też, że starzeje się bardzo powoli, ale poza tym jest normalnym gościem. Chłopiec uważa go za niebezpiecznego i głosowo aktywuje zabezpieczenia broni. Gdy wyładowanie elektryczne powala Wolverine'a i funkcjonariuszy, Alex porywa miotacz i zaczyna uciekać. Po chwili Logan rusza w pogoń, gdy jednak wypada na zewnątrz, zostaje przybity radiowozem do ściany. Alex postanawia sprawdzić, jak jego broń zadziała z bliskiego dystansu, Logan nie daje mu jednak szansy na sprawdzenie, rozrywając pazurami silnik samochodu i doprowadzając do jego eksplozji. Po chwili, gdy chłopcu udało się już uciec, Logan prosi Tomomatsu, by zadzwoniła do baru Guernica i poprosiła o przygotowanie jego zapasowego kostiumu. Musiał coś przeoczyć podczas walki z ojcem chłopca, teraz więc wszystko, co się stanie, będzie jego odpowiedzialnością. Zamierza odnaleźć chłopca i go uratować – nie pozwoli, by ktoś jeszcze z jego rodziny dziś zginął.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1 Wolverine vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.