Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #23

Daredevil vol. 3 #23

Postacie
Zapowiedź

• Nowa tajemnica, która postawi Matta Murdocka w takim położeniu, jak nigdy do tej pory.

Streszczenie

Starszy, niewidomy mężczyzna przechodzi przez ulicę, którą pędzi ciężarówka. Zostaje jednak odepchnięty, a wtedy kierowca zaczyna skręcać, by uniknąć zderzenia – niestety to sprawia, że jego ładunek, beczki radioaktywnych odpadów, spadają z wozu i oblewają tego, kto uratował starca. Starzec zdejmuje okulary i dopada do swego zbawcy, ten jednak jest już martwy. Niepocieszony, mężczyzna każe przygotować następnego z długiej kolejki związanych więźniów.

Nowy Jork, wieczór. Na jednym z orłów zdobiących Budynek Chryslera Daredevil podaje dłoń Foggy'emu, z którym następnie zaczyna podróżować nad dachami miasta – prawnik bowiem chciał zobaczyć świat z perspektywy przyjaciela przed spotkaniem, podczas którego pozna wyniki badań. Wylądowawszy na jednym z dachów, Nelson proponuje, by porozmawiali o tym, co gnębi Matta, ten więc ujawnia mu to, czego dowiedział się od Coyote'a – że ktoś stoi za większością ataków, które musiał zwalczyć po powrocie do Nowego Jorku. Foggy od razu "rozwiązuje" zagadkę, stwierdzając, że to Stilt-Man, gdy jednak przyjaciele wybuchają śmiechem, DD nagle słyszy z daleka krzyki o pomoc, rusza więc na ratunek, zapewniając, że nie zapomni o spotkaniu. Dociera na galę zaatakowaną przez szóstkę mężczyzn z "zaszytymi" oczami. Śmiałek dopada do jednego z nich, ten jednak buzuje adrenaliną i powala przeciwnika, po czym, razem z kompanem, próbuje go przyszpilić. Próbując się wyrwać, Daredevil krzyczy z bólu, a to... powala jednego z przeciwników. Rozpoznając zapach bijący od przeciwników, Matt zdziera maskę drugiego i odkrywa, że jest on niewidomy – a te same toksyny, które oślepiły Matta i wyostrzyły jego pozostałe zmysły, heros czuje na napastnikach. Pamiętając, jaką męką były dla niego pierwsze dni po wydarzeniu, DD powala połowę "gangu" lekkimi uderzeniami, które mimo to sprawiają im niewyobrażalny ból, po czym rusza w pogoń za pozostałą trójką. Jednego próbuje zaatakować z zaskoczenia, ten jednak unika ciosu dzięki "radarowi", mimo tego jednak Śmiałkowi udaje się szybko go powalić. Drugiego paraliżuje, kradnąc broń jednemu z policjantów i strzelając z niej zaraz przy uchu przeciwnika, a trzeciego obezwładnia wśród naprawdę silnych i nieprzyjemnych zapachów.

Foggy czeka przed gabinetem lekarskim, gdzie Matt odnajduje go na chwilę przed tym, jak zostaje on wywołany. Razem wchodzą do środka, gdzie młody lekarz sięga po teczkę pacjenta. Matt przysłuchuje się rytmowi serca przyjaciela, stwierdzając, że bije ono tak szybko, że prawie nie był w stanie go rozpoznać. Po chwili jednak domyśla się, że to nie serce jego przyjaciela, a wtedy doktor oświadcza, że ma dla nich złą wiadomość.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #23 Daredevil vol. 3 #23 Daredevil vol. 3 #23 Daredevil vol. 3 #23 Daredevil vol. 3 #23 Daredevil vol. 3 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.