Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #4

Superior Spider-Man #4

Postacie
Zapowiedź

• Poprzedni Spider-Man obiecał, że Massacre nikogo już nie zabije.
• Pytanie: Czy nowy Spider-Man będzie potrafił z tym żyć?
• Odpowiedź: Prawdopodobnie nie.

Streszczenie

Dzięki swoim spider-botom Spider-Man ma możliwość złapania większej ilości przestępców. Część złoczyńców poddaje się jednak bez walki po tym, co zrobił Boomerangowi i Vulture'owi. Spider-boty usprawniają również jego patrole – udaje się tylko tam, gdzie jest naprawdę potrzebny. Podobnie teraz, ku zaskoczeniu ducha Petera, Otto postanawia odpuścić sobie pomoc przy pożarze, gdzie jego zdaniem strażacy dadzą sobie sami radę, by udać się w ważniejsze dla siebie miejsce – sesję rehabilitacyjną cioci May.

Kobieta jest bardzo szczęśliwa gdy go widzi i cieszy się, że się o nią tak troszczy. Kiedy Otto pyta lekarza o możliwą operację May, ten odpiera, że w jej wieku byłoby to zbyt ryzykowne i musi ona dalej poruszać się przy pomocy laski. Poirytowany Otto postanawia sam działać. Udaje się do Horizon Labs i tam wraz z Living Brain zaczyna tworzyć nowe dzieło. Gdy kończy, wzywa do siebie Maxa Modella. Mężczyzna, któremu towarzyszy Uatu, inny pracownik Horizon Labs, nie jest zadowolony z tego, że Peter nie przedyskutował z nimi projektu nowego wynalazku. Otto to jednak nie obchodzi i prezentuje im exo-kończynę, która pozwoli znów normalnie funkcjonować wielu ludziom. Pierwszą osobą, na której ją przetestuje, będzie ciocia May.

Słowa Octaviusa i jego wynalazek szokują pozostałych naukowców, a Uatu nazywa go doktorem Frankensteinem. Otto stwierdza, że wolałby by mówił do niego doktor Parker. Max uświadamia mu jednak, iż nie posiada on tytułu doktorskiego. Zaskoczony Otto, wściekły na Parkera, wychodzi z laboratorium, by naprawić ten błąd.

Ravencroft. Doktor Ashley Kafka idzie na spotkanie z jednym z więźniów – Massacre. Gdy dociera do jego celi w środku odnajduje ciało jednego ze strażników. Wtedy orientuje się, że pilnujący celi strażnik, to tak naprawdę przebrany Massacre. Złoczyńca zabija ją.

Uniwersytet Empire State. Pani dziekan wita się z Parkerem i cieszy się, że zdecydował się do niej zgłosić. Przedstawia mu jego wykładowcę, doktora Dona Lamaze. Okazuje się, że Otto zna go ze swych własnych studiów – Lamaze należał do tego samego rocznika. Ponieważ zawsze uważał go za idiotę i bufona, przy spotkaniu z nim nie ukrył swej irytacji jego osobą. Takie zachowanie nie spodobało się wykładowcy i wyraził nadzieję, że Parker następnego dnia zrobi na nim lepsze wrażenie. Gdy Otto kieruje się do wyjścia, jedna z doktorantek, której niestety nie zdążył zobaczyć, wciska mu do ręki swój adres i mówi, by lepiej zgłosił się do niej na korepetycje, by pozytywnie zaskoczyć Lamaze'a. Nim jednak zdąży zastanowić się nad propozycją, zostaje wezwany przez burmistrza do Ravencroft.

Ravencroft. Spider-Man zostaje poinformowany o ucieczce Massacre i dotychczasowym zabiciu przez niego ośmiu osób. Jameson obwinia bohatera za śmierć tych osób. Otto zgadza się, że to jego wina i obiecuje załatwić ostatecznie sprawę Massacre.

Tymczasem Massacre w jednej z restauracji Burger Town dopija resztę swojego napoju. Następnie oświadcza pozostałym klientom, że jeżeli oddadzą mu swoje pieniądze klucze od samochodów i telefony, on nie zrobi im krzywdy i odjedzie zostawiając ich żywych. Gdy przedstawia dalsze wytyczne, jeden z pracowników włącza cichy alarm. Nie umyka to jednak wzrokowi Massacre, który ze względu na złamanie ustalonych przez niego reguł, zabija klientów sklepu. Przy życiu pozostawia jedynie matkę z dzieckiem, których bierze na zakładników.

W tym samym czasie Spider-Man odwiedza Uatu, którego prosi o pomoc. Chce, by ten zainstalował swój program rozpoznający twarze w jego spider-botach. Chłopak jest zaskoczony – nikomu nie mówił o swoim projekcie. Otto obiecuje, że zachowa to w tajemnicy.

Gdy Massacre dociera na Times Square, informuje swoją zakładniczkę, że puści ją wolno. Jeżeli jednak zacznie krzyczeć lub w jakikolwiek sposób zwracać na niego uwagę, zabije ją i jej dziecko. Kobieta obiecuje, że zachowa spokój i odchodzi trzymając swe dziecko na ramionach, a Massacre zastanawia się, co teraz zrobić.

Tymczasem dwaj pomocnicy Vulture'a, których Spider-Manowi nie udało się dotychczas złapać, zastanawiają się podczas lotu nad miastem, co teraz mogą uczynić, by pomścić swojego byłego pracodawcę. W pewnym momencie dostrzegają na jednym z dachów spider-bota. Ten zostaje jednak zniszczony przez Green Goblina, który informuje przyglądających się mu chłopców, że wie jak pokonać Spider-Mana.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #4 Superior Spider-Man #4 Superior Spider-Man #4 Superior Spider-Man #4 Superior Spider-Man #4 Superior Spider-Man #4 Superior Spider-Man #4 Superior Spider-Man #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.