Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #4

Captain America vol. 7 #4

Postacie
Zapowiedź

• Jet Black! Całe życie czekała na szansę zabicia Kapitana!

Cytat

Sarah: "Your father let his circumstances change him from a good man to a weak one. You promise me you'll never do the same, Steve."

Streszczenie

Minęło jedenaście lat. Steve i Ian, teraz już dojrzewający chłopak, polują na latającą mątwę, by uzupełnić zapasy osady Phroxów. Gdy chłopiec ciska w zwierzę tarczą ojca i chybia, obaj ruszają w pościg, który kończy się, gdy Rogers nokautuje cel. Gdy Ian nie rozumie, czemu po prostu nie użyć broni palnej, Cap wyjaśnia, że precyzja liczy się bardziej, niż brutalna siła – tarcza staje się przedłużeniem ciała w sposób, w jaki pistolet nigdy nie będzie w stanie. Gdy udają się po zdobycz, odkrywają znajdującą się w pobliżu placówkę mutantów Zoli. Stwierdzają, że muszą wrócić do osady i ostrzec mieszkańców, wtedy jednak za ich plecami pojawia się potwór patrolujący okolicę, Ian chwyta więc pistolet ojca i strzela. Gdy jest w szoku, Steve zapewnia, że nie miał innego wyjścia i dopada do stojącego nieopodal pojazdu mutantów. Gdy udaje mu się uruchomić mapę, stwierdza, że to ich szansa na powrót do domu, Ian jednak protestuje, stwierdzając, że Ziemia nie jest jego domem i że nadal nie wie niczego o swojej matce. Zola-wirus znajdujący się w ciele Rogersa zaczyna więc wysyłać nosicielowi wspomnienia o Mary – gdy próbowała uciec przed Arnimem, szaleniec przestrzelił opony jej wozu i obserwował kraksę, po której wyciągnął ciało kobiety i zaczął eksperymenty. Pod wpływem wspomnień, Steve pada na kolana z krzykiem.

Nowy Jork, 1933. Steve aplikuje matce resztkę lekarstwa na jej przypadłość, kobieta prosi więc, by chłopak poszedł z dziadkiem po więcej. Młodzieniec musi jej przypomnieć, że staruszek zmarł w zeszłym roku. Nagle do drzwi puka administrator, przypominając Steve'owi o zaległym czynszu i ostrzegając, że jeśli mu nie zapłacą, będzie musiał ich wyrzucić. Steve wychodzi więc i odnajduje znajomą, którą prosi o przysługę. Ta prowadzi go do Hutcha i jego kompanów, którzy kilka lat temu męczyli chłopca, a teraz stali się rzezimieszkami. Słysząc, w jakiej sytuacji znajduje się Rogers, stwierdza, że może mu pomóc. Jakiś czas później Steve zagląda do apteki, a gdy pigularz pyta, w czym może mu pomóc, ktoś rzuca w witrynę kamieniem. Gdy właściciel wychodzi, by zająć się wandalami, Steve kradnie potrzebne leki i pieniądze z kasy, po czym ucieka. Przekazuje łup Hutchowi, który pozwala mu zachować część pieniędzy. Gdy chłopak wraca do domu, zapewniając matkę, że zajął się ich problemami i że zrobi wszystko, by mogli przeżyć, kobieta prosi, by nie posuwał się za daleko – jego ojciec pozwolił, by ciężkie czasy go złamały, a ona nie chce, by i jej syn tak skończył. Prosi, by Steve obiecał, że zawsze był dobry i honorowy. Następnego dnia Steve wraca do apteki, przyznając się, że to on okradł farmaceutę. Wie, że nie powinien był tego robić i obiecuje odpracować dług, aptekarz każe mu więc zacząć sprzątać, zanim zmieni zdanie.

Gdy Steve się budzi, odkrywa Iana rozmawiającego z Zolą-wirusem. Szybko zakrywa "ekran", a gdy chłopiec pyta, czy to, co usłyszał, jest prawdą i czy Zola jest jego prawdziwym ojcem, Steve niechętnie potwierdza. Wyjaśnia, że nie mógł zostawić niemowlęcia w rękach łotra i że Zola zaraził go wirusem infekującym cele swoją świadomością. Przez wszystkie te lata próbował zwalczać efekty wirusa, czuje jednak, że nie pozostało mu długo, zamierzał więc wyjaśnić to wszystko synowi, gdy poczuje, że nie ma już sił na walkę. Teraz jednak mają szansę na powrót na Ziemię – a stamtąd przyślą Avengers, by pomogli Phroxom.

Jet Black przyprowadza przed oblicze swego ojca schwytanego wodza Phroxów, ujawniając, że według ich telepatów został on lata temu wygnany ze swej osady przez Captaina Americę. Gdy Phrox wyrywa się z więzów i atakuje Zolę, kobieta powala go, wściekła, że morderca jej brata nadal żyje. Arnim stwierdza jednak, że chęć zemsty jest zdrowym objawem i każe córce wyruszyć do walki, prezentując jej groteskowe klony Rogersa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #4 Captain America vol. 7 #4 Captain America vol. 7 #4 Captain America vol. 7 #4 Captain America vol. 7 #4 Captain America vol. 7 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.