Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #6

Iron Man vol. 5 #6

Iron Man vol. 5 #6

"Godkiller" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Tony Stark. W kosmosie. W barze. Z paniami. Co może się nie udać?
• Czy Tony jest winien zbrodni, z której nie zdaje sobie sprawy?
• Szokujący początek nowego kierunku dla Iron Mana!

Streszczenie

Iron Man pomaga uporać się mieszkańcom jednej z planet z atakiem piratów. Po bitwie zostaje zaproszony na audiencję u Veritiny, księżniczki Voldi, do Cytadeli Zachwytu. Jest ona pod wrażeniem jego umiejętności i odwagi. Stark zaś wypytuje o technologię jej rasy. Gdy tak rozmawiają, Tony zauważa siedzącą przy barze i przyglądającą się im postać. Księżniczka informuje, że to Death's Head, łowca głów.

Kiedy przenoszą się do pałacu Veritiny, księżniczka opisuje mu rasę Voldi. Informuje, że większość z nich tytułuje się jako księżniczka lub książę, a swoją wyjątkowość motywują faktem posiadania artefaktu znanego jako Serce Voldi, który może absorbować energię z wielu kosmicznych bytów. Pozwolił on im rozwinąć się i rozprzestrzenić wpływy.

Veritina prowadzi Starka do jej prywatnej kwatery, gdzie planują spędzić razem noc. Dopiero tam Tony ściąga swój hełm, pozwalając księżniczce zobaczyć jego twarz. Kobieta jest zaskoczona i obrzydzona faktem, że Stark posiada zarost i każe mu natychmiast opuścić pomieszczenie i nigdy nie wracać. Gdy jest już poza pokojem, P.E.P.P.E.R. informuje Tony'ego, że jest śledzony przez grupę robotów. Po chwili atakują go, on jednak łatwo się ich pozbywa. Jedna z głów pozostałych po zniszczonych robotach, informuje go, że jest ścigany za zabójstwo boga.

Później. Tony pozbawiony swej zbroi siedzi w specjalnej celi. Gdy przybywa do niego Najwyższy Sędzia Voldi. Wyjaśnia mu ona, o co konkretnie został oskarżony – zabójstwo ich boga, Sokoła Voldi, znanego mu bardziej jako Phoenix.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #6 Iron Man vol. 5 #6 Iron Man vol. 5 #6 Iron Man vol. 5 #6 Iron Man vol. 5 #6 Iron Man vol. 5 #6 Iron Man vol. 5 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.