Avalon » Serie komiksowe » Cable And X-Force » Cable And X-Force #4

Cable And X-Force #4

Postacie
Zapowiedź

• Zobacz masakrę, przez którą Cable i jego X-Force zostali kryminalistami.
• Po tym nie ma dla nich powrotu...

Streszczenie

Teraz. Po namierzeniu przez ludzi Pyton bazy X-Force, mutanci uciekają z niej i wysadzają ją w powietrze. Cable każe wszystkim ukryć się na parę dni. Colossus proponuje, żeby wyjaśnić wszystko władzom, ale Nate mówi, iż nie mogą tego zrobić jeszcze teraz.

Wcześniej. Fabryka Eat-More. X-Force walczą z pracownikami fabryki przemienionymi przez wirus w wielkie, żarłoczne monstra. Mutanci próbują nie krzywdzić napastników. Dzięki wysiłkom Nemesisa i jego obezwładniającym bombom, chwilowo im się to udaje.

Nate i Pete biegną, aby zabezpieczyć teren. Summers jest ciekaw co się stało - nie wszystko wygląda jak w jego wizji. Okazuje się, że samochody, które przeniosą wirusa, już odjechały.

Rasputin zauważa otwór, którego nie powinno być, wychodzi z niego Deathlok. Cyborg melduje akurat komuś wykonanie zadania podstawowego. Zauważa wtedy X-Force. Identyfikuje Summersa, czym włącza mu się komenda postawy pasywnej. Zamiast walki wybiera teleportację do bazy.

Cable jest wściekły. Każe Skitchowi znaleźć dane na temat Deathloków, a Colossusowi zbadać, co jest na drugim końcu tunelu, z którego wyszedł Cyborg. Nagle pojawia się oddział zmutowanych pracowników fabryki.

W innej części fabryki Dr. Nemesis próbuje przywrócić ludziom ich pierwotny stan. Na razie jednak wszystkie próby zawiodły. Co więcej, po ostatniej próbie uśpiony do tej pory napastnik, ocknął się i wchłonął towarzyszy.

Nate i Pete mają pełne ręce roboty walcząc, a przede wszystkim starając się nie uszkodzić niewinnych ludzi zamkniętych w żarłocznych monstrach. Z opresji wybawia ich Domino, która ze swoim szczęściem wbija się ciężarówką w ścianę budynku i idealnie trafiając w czasie, powala napastników. Neena ma na koncie także inny sukces - zatrzymała ciężarówki przewożące skażoną żywność.

Kolejna  ściana fabryki pada. Winnym jest wielkie żarłoczne monstrum, zlepiającym w swojej masie wszystkich przemienionych ludzi. Przybyły Nemesis tłumaczy reszcie drużyny, iż jeden z jego eksperymentów poszedł źle - wirus zmutował za bardzo. Nemesis ma tylko jedno rozwiązanie - terminalne. Colossus protestuje, jednak Cable tłumaczy, że ci ludzie umarli przy przemianie. Nate przytrzymuje Petera w uścisku, a Bradley strzela. Chwilę później jest po wszystkim. Wirus, dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu, dezintegruje się, przemieniając swoje ofiary z powrotem. Po chwili w fabryce obraz wygląda następująco - X-Force stoją nad martwymi ciałami robotników.

Taki obraz wydarzeń trafia do mediów. Pyton podsyca go udostępniając nagrania z kamer, a także oferuje nagrodę za schwytanie X-Force.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable And X-Force #4 Cable And X-Force #4 Cable And X-Force #4 Cable And X-Force #4 Cable And X-Force #4 Cable And X-Force #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.