Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #2

Superior Spider-Man #2

Postacie
Zapowiedź

• Zupełnie nowy Superior Spider-Man kontra zupełnie nowa Sinister Six!
• Spider-Man i Mary Jane... ZNÓW RAZEM!
• Slott i Stegman... ZNÓW RAZEM!

Streszczenie

Superior Spider-Man sprowadza do Uniwersytetu Empire State skradzione przez Sinister Six wyposażenie. W towarzystwie dziennikarzy osobiście gratuluje mu J.J. Jameson, który stwierdza, że może obaj mylili się co do siebie do tej pory. Sytuacji przygląda się duch Petera, który nie może uwierzyć w to co widzi.

Później. MJ i Otto spotykają się na swojej trzeciej randce. Gdy jednak niedaleko restauracji przejeżdża wóz strażacki, Spider-Man musi wkroczyć do akcji, ku niezadowoleniu Octaviusa. Biegnąc na ratunek obmyśla on więc plan, dzięki któremu ułatwi sobie życie i nie będzie musiał patrolować osobiście miasta.

Horizon Labs. Jeden z pracowników laboratorium, Uatu, stara się porozmawiać z Peterem i pomóc mu w pracy. Pozostaje jednak bez odpowiedzi, a inny pracownik doradza mu, by ten odpuścił – Parker ma już pomocnika. Tymczasem Otto przy pomocy przeprogramowanego Living Braina tworzy pierwszego Spider-bota.

Następnego dnia MJ i Otto ponownie się spotykają. Dziewczyna nie jest pewna, czy to odpowiedni moment – zazwyczaj o tej porze bywał na patrolu. Otto pokazuje jej więc stworzoną przez siebie aplikacje, dzięki której ma wgląd w każdy zakątek miasta. Mary Jane jest pod wrażeniem, ale zaczyna mieć podejrzenia. Spider-boty, konferencje prasowe, odpuszczenie pościgu za Sinster Six – to nie w jego stylu. Otto zapewnia, że po prostu chce spędzić z nią więcej czasu.

MJ wydaje się być przekonana co do prawdziwości słów Otto i zaczynają się częściej spotykać. Podczas jednej z randek Otto zastanawia się, co mogłoby ich bardziej do siebie zbliżyć. Gdy wpada na odpowiedni pomysł zabiera ją na dach budynku. Tam rozbiera się i pyta, kiedy ostatni raz to robili. Chodzi mu oczywiście o wspólny lot na pajęczych sieciach. Ponieważ było to już dawno, ruszają w miasto. Docierają do mieszkania MJ, gdzie dziewczyna przeprasza, że nie zaprosi go do środka. Powodem jest Carlie, która od czasu wypadku mieszka z nią, by dojść do siebie. Otto mówi, że rozumie i wściekły odchodzi.

Następnego dnia Otto jest już w dobrym humorze, co dziwi ducha Petera. Gdy Octavius dociera do pracy odbiera pierwszy sygnał od Spider-botów. Jak się okazuje, to klub należący do MJ jest atakowany przez złodziei przebranych podobnie jak kiedyś Vulture. Otto rusza więc na ratunek MJ, która tam przebywa. Na miejscu złodzieje odnajdują sejf, a następnie biorąc z niego to co jest w środku oraz porywając MJ odlatują. Gdy dziewczyna zaczyna się szarpać i grozić jeden z nich puszcza ją, a ona zaczyna spadać. Przed upadkiem ratuje ją Spider-Man. Gdy dziewczyna chce mu podziękować pocałunkiem, on odmawia. Uświadomił sobie, że póki jest jednocześnie Peterem i Spider-Manem nie mogą być razem. Mówi jej to i odlatuje.

Gdy MJ opowiada później tej historię Carlie, ta jest zaskoczona działaniem Petera. Mary Jane usprawiedliwia go – ich związek nigdy nie działał i teraz Peter to zrozumiał, zmienił się. Carlie stwierdza, że to wszystko brzmi zupełnie tak, jakby Parker stał się zupełnie inną osobą. Przy okazji mówi MJ, że chyba już pora by wróciła do pracy. Ma pewną zagadkę do rozwiązania.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Superior Spider-Man #2 Superior Spider-Man #2 Superior Spider-Man #2 Superior Spider-Man #2 Superior Spider-Man #2 Superior Spider-Man #2 Superior Spider-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.