Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #5

Iron Man vol. 5 #5

Postacie
Zapowiedź

• Czy Tony będzie musiał zdradzić starego przyjaciela?
• Debiut zbroi do działań w kosmosie!

Streszczenie

Dekada temu. Na jednej z imprez do Tony'ego podchodzi Eli, przyjaciel rodziny Starków. Mówi mu, że stali się już panami tego świata. Tony stwierdza, że to chyba dobrze. Eli zaprzecza – przed nimi jeszcze cały wszechświat do zdobycia.

Teraz. Pepper prezentuje Tony'emu najnowszy model telefonu komórkowego wyprodukowanego w ich firmie. Wścieka to Starka, który pyta, dlaczego zamiast tego nie zajmują się projektem darmowej energii. Pepper odpiera, że najpierw muszą na niego zdobyć pieniądze, a telefony komórkowe najlepiej się do tego nadadzą. Tony rozumie i przeprasza, a Pepper pyta, czy znalazł wreszcie położenie ostatniego zestawu Extremis. Ona bowiem na podstawie odbieranego sygnału odkryła, że znajduje się on na orbicie. Tony nie wygląda na zaskoczonego tym odkryciem. Wie gdzie jest Extemis i kto prawdopodobnie jest w jego posiadaniu. I to go najbardziej martwi.

Orbita. Iron Man odnajduje satelitę, na której spotyka dawnego przyjaciela Eliego. Stark prosi go o zwrot Extremis i nie rozumie, dlaczego w ogóle je kupił. Mężczyzna odpiera, że nie kupował, lecz ukradł, podobnie jak inne sprzęty na tej satelicie. Następnie przedstawia Tony'emu resztę zespołu złodziei-technologów i tłumaczy, że ponieważ natura stworzyła człowieka dla Ziemi a nie kosmosu, dzięki Extremis ludzie mogą wreszcie odkryć inne światy osobiście. Tony'emu to się nie podoba. Każdy złoczyńca pokroju Red Skulla czy Doktora Dooma może wedrzeć się na tę satelitę i wykraść im Extremis, a następnie wykorzystać przeciwko ludzkości. Dlatego prosi o oddanie mu zestawu Extremis, co spotyka się z kolejną już odmową, tym razem jednak wszyscy pracownicy satelity trzymają wycelowane w jego stronę bronie. Gdy strzelają, Tony włącza pole siłowe, po czym powala napastników i niszczy Extremis.

Tygodnie później. W trakcie wspólnej kolacji Pepper mówi Tony'emu, że nie ważne gdzie chce on teraz udać w podróż. Ważniejsze jest to, dlaczego chce tam polecieć. Stark nie wie jak jej to wytłumaczyć. Maya Hansen miała marzenie, którego nie udało jej się spełnić. Wszyscy, którzy ukradli jej Extremis, również mieli marzenia. Pepper przerywa mu i pyta, czy czuje się on źle ze swoim życiem. Stark zaprzecza, jest świetnie. Po prostu odkrył, że mógłby zwiększyć swoje dziedzictwo, myśleć szerzej i dalej, dlatego wybiera się w tę podróż. Pepper stwierdza ostatecznie, że najważniejsze, by wrócił cały i zdrowy.

Później. Tony przywdziewa nową zbroję. Tam gdzie leci musi stać się inny – to nowe horyzonty i wyzwanie, więc również nowa zbroja i opcje. A także nowe S.I. nad którym tak długo ostatnio pracował – P.E.P.P.E.R.. Po chwili startuje i rozpoczyna swą przygodę w kosmosie.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #5 Iron Man vol. 5 #5 Iron Man vol. 5 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.