Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #3

Captain America vol. 7 #3

Captain America vol. 7 #3

"Castaway in Dimension Z" Chapter 3

Postacie
Zapowiedź

• 1930 - zobacz narodziny legendy! Jak Steve Rogers stał się Kapitanem?
• Teraz - los świata zależy od tego, czy Cap pokona lorda Phronx!
• Tymczasem - plany Arnima Zoli posuwają się do przodu.

Streszczenie

Rok 1929, Szwajcaria. Zola odprawia petenta. Gość próbuje dowiedzieć się o los żony. Była ona sprzątaczką w doku naukowca, ale od 2 tygodni nie było jej w domu. Miała ze sobą dobermana, który miał zapewnić jej bezpieczeństwo. Arnim odpiera, że po skończeniu nieudolnego sprzątania opuściła zamek i nigdy już nie wróciła. Następnie wraca do swojego laboratorium. Jest ono pełne poćwiartowanych zwłok i zbiorników z dziwnymi potworami. W klatce siedzi dziwna krzyżówka psa i kobiety. Naukowiec zmaga się ze wspomnieniem swego zmarłego ojca. Ten pogardzał słabowitym synem. Wierzył w siłę i ciężka pracę.

Teraz Zola rozmawia ze swoją małą córką. Ta boi się próby, jaka Arnim dla niej przygotował. Ten zapewnia ją jednak, że już czas. Wyprowadza ją przez drzwi gdzie czeka na nią uzbrojona grupa mutantów.

Steve wyrywa się strażnikom i ratuje Iana przed dekapitacją. Zaczyna walczyć, ale nie ma szans. Przed śmiercią z rak władcy ratuje go jeden z wojowników. On widział, jak Cap walczył z mutantami i uważa, że może się on przydać plemieniu.

Rok 1930. Pewna dziewczyna przyłapuje Steve'a, jak ten rysuje ją w swoim zeszycie. Szkic bardzo się jej podoba. Pamięta ona Rogersa ze szkoły, ale ten z przyczyn finansowych przestał do niej uczęszczać. Oboje są świadkami jak lokalni chuligani gonią słabszego dzieciaka. Steve rusza mu pomóc. Dziewczyna stara się go powstrzymać. Ten jednak jest zdeterminowany. Podchodzi do napastników i uderza ich przywódcę. Kończy się to ostrym biciem chłopaka. Dziewczyna udaje, że go nie zna i odchodzi z osiłkami.

Steve siedzi w mieszkaniu wojownika, który go uratował. Maluje na ścianie obraz Sharon. W pewnym momencie odczuwa silny ból w klatce piersiowej. Zapewnia wszystkich, że nic mu nie jest. Wraz z wojownikiem idzie nad rzekę. Tam namawia go, aby ten postawił się przywódcy plemiona. Jest on zwykłym tyranem. Podsłuchuje ich sam zainteresowany, który zaraz atakuje Steve'a. Wojownik staje w jego obronie, za co zostaje zastrzelony. Przywódca zaczyna walkę z Capem. Udaje mu się zranić go poważnie w klatkę piersiową. Ostatkami sił Rogers łapie kawałek skały i ogłusza nim napastnika. Tłum wiwatuje, ale Cap odchodzi. Chce obejrzeć swoją ranę, która powinna krwawić dużo obficiej. Kiedy jest już sam, ze zgrozą odkrywa, że na jego piersi znajduje się ekran z witającym go Zolą.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #3 Captain America vol. 7 #3 Captain America vol. 7 #3 Captain America vol. 7 #3 Captain America vol. 7 #3 Captain America vol. 7 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.