Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers vol. 2 » Young Avengers vol. 2 #1

Young Avengers vol. 2 #1

Young Avengers vol. 2 #1

"Style > Substance"

Postacie
Zapowiedź

• "Spuścizna" nie jest złym słowem. Jedynie nieistotnym. Nie liczy się, co zrobili nasi rodzice, tylko to, co MY robimy. Ktoś musi uratować świat. Tym kimś jesteś TY. Już załapałeś?
• Nowe podejście do konwencji superhero, z takimi bohaterami, jak Wiccan, Hulkling, Hawkeye, Loki, Marvel Boy i Miss America. Nie, ten tytuł nie będzie TAK dobry. Będzie NAJLEPSZY.

Cytat

Kate Bishop: "Being a super hero is amazing. Everyone should try it."

Streszczenie

Kate Bishop budzi się. Orientuje się, że nie leży w swoim łóżku, po czym przypomina sobie poprzedni wieczór. Dostrzega również, że on jest w łazience – nie może sobie przypomnieć sobie jego imienia. Kiedy podchodzi do okna i odsłania zasłony, zaskoczona widzi, że znalazła się na statku gdzieś na orbicie Ziemi. Gdy facet wychodzi z łazienki, przedstawia się jako Noh-Varr. Kate przypomina sobie, że należał on do Avengers i nazywał siebie Marvel Boy, a potem Protector. Noh-Varr przytakuje. Należał do Avengers, ale to się zmieniło. Kazali mu opuścić planetę. Kate pyta więc, co wciąż go tu trzyma. Chłopak podchodzi do gramofonu i odtwarza jedną z płyt ("Be my Baby" Ronettes). Słysząc muzykę, Kate rozpoznaje hit z lat sześćdziesiątych, a Marvel Boy zaczyna tańczyć w jej rytm. To właśnie ta harmonia, której w jego świecie próżno szukać, jest tym dla czego chce tu zostać. Chwila ta pozwala Kate poczuć się pierwszy raz od bardzo dawna naprawdę szczęśliwą. I wtedy atakują Skrulle, a młodzi rzucają się w wir walki.

Nowy Jork. Dwóch uzbrojonych mężczyzn napada na kobietę. Na szczęście na miejscu pojawia się Spider-Man. Jeden z napastników strzela do niego, a kula powala na ziemię trzymającego się budynku bohatera. Mężczyzna zdziwiony pyta drugiego, czy właśnie zabił Spider-Mana. Bohater sam mu odpowiada i wydłużając swe ramię i rozdzielając je na dwie pięści jednym uderzeniem ogłusza napastników. Kobieta stwierdza, że bohater nie jest Spider-Manem. Ten żartem odpowiada, że to pewnie drugorzędna mutacja, po czym prosi ją by zadzwoniła po policję, by zajęli się ogłuszonymi napastnikami. Gdy mundurowi pojawiają się na miejscu zdarzenia, siedzący w oddali na jednym z budynków Spider-Man przyjmuje swą prawdziwą postać. Hulkling ma nadzieję, że nikt nie nagrał jego dzisiejszej akcji.

Chelsea. Wchodząc przez okno do swego pokoju Hulkling zastaje tam czekającego na niego Billy'ego, który pyta, jak mógł nic mu nie powiedzieć o tych superbohaterskich wypadach. Sam musiał się wszystkiego domyślić, gdy w sieci znalazł informacje o "drugiej sekretnej inwazji Skrulli". Mówi Teddy'emu, że obiecali sobie nigdy więcej tego nie robić. Zbyt wielu ich przyjaciół przez to zginęło. Chłopak Billy'ego każe mu się zamknąć. Nawet nie wie, jak Teddy się czuje. Przez cały czas patrzy na Billy'ego i widzi jaki jest szczęśliwy ze swoją rodziną, ma świetne magiczne moce i chłopaka, który może być dla niego każdym. Teddy natomiast stracił jedyną matkę, a teraz ma żyć w kłamstwie. Nie tego chce, bo w nie takim Billym się zakochał. Zakochał się w superbohaterze. Chłopak przyznaje mu rację po czym całują się. Później, gdy Wiccan opuszcza pokój Teddy'ego, myśli wciąż nad tym co chłopak powiedział. Dochodzi do wniosku, że musi sprawić, by ten poczuł się szczęśliwy. W swym pokoju przywołuje mocami obrazy z alternatywnych rzeczywistości. Sprawdza, czy jego plan jest wykonalny.

Tymczasem niedaleko, w jednej z okolicznych restauracji, Loki rozmawia z kelnerem, który w ogóle go nie poznaje. Gdy jedzenie ułożone na stoliku w mistyczny symbol ogłasza mu, że Wiccan zaczął korzystać ze swych mocy, chłopiec przenosi się na dach domu Caplanów. Wpada tam na Miss Americę Chavez, która każe mu zaprzestać magicznych sztuczek. Loki mówi jej, że nie ma pojęcia w co się miesza. Jej to jednak nie obchodzi i atakuje chłopca. Ten unika pierwszego ciosu. Nie zniechęca to Chavez, która tupnięciem nogi wprowadza dach budynku w trzęsienie, które zwala Lokiego z nóg. Gdy America chwyta go, ten z uśmiechem na twarzy kończy swe zaklęcie.

Tymczasem Billy w swym pokoju odnajduje to czego szukał i przenosi znalezioną postać z innej rzeczywistości do swojej.

Hałasy na dachu budzą Teddy'ego i pozostałych mieszkańców budynku. Hulkling decyduje się sam załatwić sprawę. Gdy dociera na dach, pyta dziewczynę, dlaczego trzyma Lokiego za gardło. Chłopiec cieszy się, że ktoś go wreszcie rozpoznał i znika. Kolejne pytania Teddy'ego Miss America pozostawia bez odpowiedzi i odlatuje.

Gdy chłopak schodzi na dół jego oczom ukazuje się jego przybrana matka. Billy zaczyna tłumaczyć, jak ją sprowadził, ale Teddy'ego na razie to nie obchodzi i przytula swą opiekunkę.

Później. Gdy Teddy zasypia, jego mama chce omówić z państwem Kaplan parę spraw. Uważa, że chłopcy są za młodzi by mieszkać razem. Ogólnie nie podoba jej się ten związek – Teddy powinien skupić się na nauce, a nie miłości. Oburza to pana Caplana. Szczęście dzieci jest dla niego najważniejsze i pyta kobietę, co z niej za matka. Ta odpowiada, że najlepsza, po czym swą rozciągniętą ręką oplata głowy państwa Caplan.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Young Avengers vol. 2 #1 Young Avengers vol. 2 #1 Young Avengers vol. 2 #1 Young Avengers vol. 2 #1 Young Avengers vol. 2 #1 Young Avengers vol. 2 #1 Young Avengers vol. 2 #1 Young Avengers vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.