Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #4

Deadpool vol. 3 #4

Deadpool vol. 3 #4

"The Quick and the Dead and the Really Dead"

Postacie
  • * Deadpool , Ben Franklin
  • * agent Gorman , agent Preston , agent Adsit
  • * Michael
  • * John Adams, John Quincy Adams, Andrew Jackson, Martin Van Buren, John Tyler, James T. Polk, Zachary Taylor, Millard Fillmore, Franklin Pierce, James Buchanan, Abraham Lincoln, Chester A. Arthur, Grover Cleveland, Benjamin Harrison, William McKinley, William Howard Taft, Warren G. Harding, Calvin Coolidge, Herbert Hoover, John F. Kennedy, Ronald Reagan
Zapowiedź

• Wielki pojedynek, na który czekaliście: DEADPOOL VS. LINCOLN!
• Deadpool bez większego problemu jest w stanie odesłać z powrotem na wieczny spoczynek co najmniej 12 byłych prezydentów.

Streszczenie

Gdzieś na południu Florydy przygotowującego się do inwazji na Kubę Johna Kennedy'ego odwiedza "Marilyn", tak naprawdę Deadpool w peruce i sukience ze "Słomianego Wdowca". JFK jednak nie zważa na wygląd "aktorki", przynajmniej dopóki powiew wiatru nie ujawnia, z kim ma do czynienia. Wtedy jednak jest już dla niego za późno – Wade już sięgnął po swą magiczną szablę [tę wręczoną mu przez Strange'a, świntuchy – przyp. S_O].

Wkrótce później. Na pokładzie Helicarriera Preston informuje najemnika, że udają się do San Francisco, gdzie grupa mniej znanych prezydentów zamierza wysadzić most Golden Gate. Wade wyrusza więc tam, szybko pozbywając się Johna Tylera, Jamesa Polka, Zachary'ego Taylora i Millarda Fillmore'a, po czym skacze z mostu prosto na samolot Preston. Zregenerowawszy się, udaje się do Tamy Hoovera, gdzie jej pomysłodawca – Herbert Hoover – zamierza ją wysadzić razem z Calvinem Coolidgem, Warrenem Hardingiem i Jamesem Buchananem. Wade dopada do nich, rozcinając Calvina i wysadzając pozostałych w powietrze ich własnymi materiałami wybuchowymi. Jego następnym przystankiem jest elektrownia atomowa San Onofre, gdzie zabija Johna Adamsa i jego syna, Johna Quincy Adamsa, Andrew Jacksona, Martina van Burena i Franklina Pierce'a. Abe Lincoln jednak ponownie strzela mu w głowę i ucieka na pokładzie śmigłowca, Wade wrzuca jednak na pokład swój telefon, dzięki któremu będzie mógł go namierzyć.

Tymczasem na pokładzie Helicarriera Preston informuje Gormana, że Michael odmówił składania zeznań, dopóki nie spotka się z agentem o kryptonimie Tango, przełożony stwierdza jednak, że nigdy o kimś takim nie słyszał i każe jej przyspieszyć akcję usuwania prezydentów. Gdy odchodzi, Ben Franklin pojawia się przed Michaelem, mówiąc mu, że nie przekonał agentów. Nekromanta każe więc Preston sprawdzić stare akta Fury'ego na temat jego dywizji, ujawniając, że prawdziwe nazwisko "Tango" brzmi Gorman. Odkrywszy związek swego szefa z tym wszystkim, Preston wzywa Adsita, który informuje ją, że namierzyli telefon Deadpoola w Las Vegas.

Las Vegas. Impreza MMA [albo czegoś w tym stylu – przyp. S_O] zostaje przerwana przez przybycie Abrahama Lincolna wraz z grupą innych prezydentów – Chestera Arthura, Grovera Clevelanda, Benjamina Harrisona i Williama McKinleya. Zaraz za nim jednak na miejscu zjawia się Deadpool wraz z Franklinem i Preston, i wkracza na ring wraz z Lincolnem. Otrzymuje solidne baty od prezydenta, który wytyka mu, że jest nieśmieszną i mało oryginalną, żałosną namiastką herosa, która potrafi jedynie się regenerować, a mimo to pojawia się wszędzie. Gdy stwierdza, że nie rozumie, co jest w nim takiego niezwykłego, Deadpool oświadcza, że nigdy się nie poddaje, po czym sięga po swój miecz i dekapituje Lincolna. Wtedy na miejscu zjawia się William Taft w latającej wannie, który porywa ciało Abe'a. Deadpool tymczasem z zaskoczeniem zauważa, że publiczność skanduje jego imię.

Tymczasem rosyjska rakieta zbliża się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z dostawą wódki. Jednym z kosmonautów okazuje się jednak być Ronald Reagan, który przejmuje kontrolę nad pojazdem i zmienia kurs, zamierzając w końcu rozpocząć swoje Gwiezdne Wojny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #4 Deadpool vol. 3 #4 Deadpool vol. 3 #4 Deadpool vol. 3 #4 Deadpool vol. 3 #4 Deadpool vol. 3 #4 Deadpool vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.