Avalon » Serie komiksowe » Cable And X-Force » Cable And X-Force #3

Cable And X-Force #3

Postacie
Zapowiedź

• Gdzie był Colossus po AvX i co jest nie tak z jego mocami?
• Dlaczego Cable i jego drużyna atakują cywilną firmę?
• Te i inne tajemnice zostaną ujawnione!

Streszczenie

Teraz. Hope budzi sie z drzemki. Gdy wygląda za okno widzi oddział S.H.I.E.L.D. wkraczający do domu. Chwilę później odpowiada na pytania Havoka mówiąc, iż nie wie gdzie jest Cable.

Wcześniej. Cable przeprowadza odprawę swojej drużyny złożonej z Colossusa, Hope, Forge'a, Domino i Dr. Nemesisa. Opowiada, że w swoich wizjach widział jak za kilkadziesiąt godzin od teraz ludzie zaczną umierać na dziwną chorobę. Dodatkowo mutanci są na nią odporni. Późniejsze badania wykażą, że źródłem epidemii było jedzenie z  fabryki Eat-Morew Arizonie. Dodatkowo właścicielka fabryki jest miliarderką i przeciwniczką mutantckiej populacji. Cable chce, aby uderzenie na fabrykę było ciche i precyzyjne. Wszystko ma odbyć się tak, żeby nikt o operacji się nie dowiedział.

Summers jest bardzo ostrożny, bowiem w jego wizjach po opanowaniu epidemii Payton, miliarderka, oskarżyła w telewizji mutantów o stworzenie wirusa. Jej słowa znalazły posłuch i zaczęło się zaostrzanie prawa, wypuszczenie Sentineli - wszystko zmierzające do wojny z mutantami.

Kwatera główna korporacji Eat-More. Forge podłącza się do systemu kamer w budynku. Chwilę później zostaje złapany. Payton chce zamienić z nim słowo.

W swojej bazie Cable planuje następny krok. Nie wie, że Czejen został schwytany.

Wieżowiec Eat-More. Pyaton tłumaczy Forge'owi, że tak naprawdę nie nienawidzi mutantów. Ale młodzi, niedoświadczeni ludzie obdarzeni super mocami są niebezpieczni. I przez ostatnie dziesięć lat zabili jej tuzin pracowników i gości. Kobieta wspomina także o tym, że jej córka zginęła z ręki Xorna, gdy ten przejął Manhattan.

Forge słucha jednym uchem. Resztę uwagi skupia na pilnującym go strażniku ubranym w bojowy kombinezon. Dzięki swojej mocy odnajduje słaby punkt przeciwnika i obezwładnia go. Próbuje wytłumaczyć kobiecie, że jej plan zabije więcej osób niż sobie wyobraża, ale wtedy orientuje się, ze Payton nie rozumie o czym on mówi. To nie ona stoi za wirusem.

Chwilę później nadciąga ochrona i Czejen ratuje się ucieczką.

W bazie Nate informuje córkę, że w tej akcji nie weźmie ona udziału. Hope jest wściekła i nie ma zamiaru się zgodzić, ale Cable jest na to przygotowany. Nemsis obezwładnia dziewczynę. Summers otwiera portal do sypialni Hope i wraz z Domino przenoszą ją tam. Nate wraca i nagle wybuch generatora prądu wyłącza portal zostawiając Neenę po drugiej stronie.

Cable i Nemsis otwierają drzwi bazy i wyglądają na zewnątrz. Widzą Forge'a i goniących go ludzi Payton. Summers wkracza do akcji i pacyfikuje napastników.

Wieczór. Arizona. Fabryka. Summers i Nemesis pojawiają się przed budynkiem. Są spóźnieni i Cable nie ma czasu na ostrożność. Strzałem rozwala kawałek ściany. W fabryce Colossus walczy z ludźmi zamienionymi przez wirus w potwory.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable And X-Force #3 Cable And X-Force #3 Cable And X-Force #3 Cable And X-Force #3 Cable And X-Force #3 Cable And X-Force #3 Cable And X-Force #3 Cable And X-Force #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.