Avalon » Serie komiksowe » Savage Wolverine » Savage Wolverine #1

Savage Wolverine #1

Savage Wolverine #1

"Savage" Part 1

Postacie
  • * Wolverine
  • * Mike McSwiggin i inni agenci S.H.I.E.L.D.
Zapowiedź

• Wolverine budzi sie i odkrywa, że ktoś przeniósł go do Savage Land, gdzie został wrogiem publicznym numer 1. Nie pamięta jak sie tu znalazł, a Shanna the She-Devil jest jego jedynym sojusznikiem.
• Musi rozwikłać tajemnicę toczącą Savage Land, zanim ona zabije jego.

Streszczenie

Savage Land. Oddział agentów S.H.I.E.L.D. przemierza zachodnie terytoria jako część misji kartograficznej. Ich przewodnikiem jest Shanna, która wskazuje im Zatokę Terroru. Jeden z agentów zauważa wyspę na horyzoncie, kobieta tłumaczy więc, że jest to Zakazana Wyspa – starszyzna ostrzegała ją, że jest ona źródłem potężnej czarnej magii. Agenci jednak nie zważają na to i kierują się ku niej. Na wzgórzu została wykuta rzeźba przedstawiająca coś podobnego Wielkim Przedwiecznym. Nagle silniki odrzutowe ich pojazdu przestają działać, a po nich zaczynają padać kolejne systemy. Po chwili pojazd rozbija się na wyspie.

Osiem miesięcy później. Nocą przywódca wioski widzi w oddali silny blask i każe wysłać oddział Rzeźników, by sprawdzili, kto został im zesłany tym razem.

Gdzie indziej Wolverine budzi się, po zapachu rozpoznając Savage Land. Jakby na potwierdzenie jego domysłów, zostaje zaatakowany przez dinozaura, którego bez większych problemów zabija. Znika w dżungli, nim kolejne jaszczury zdążą go znaleźć, po jakimś czasie trafiając na ścieżkę. Idąc wzdłuż niej w końcu zauważa grupę Neandertalczyków niosących swoją zdobycz – agenta S.H.I.E.L.D.. Niewiele myśląc, Logan rzuca mu się na ratunek, dzicy jednak stawiają mu opór, przynajmniej dopóki nie ranią go na tyle poważnie, by wprowadzić go w berserkerski szał. Gdy jaskiniowcy są już martwi, mutant dopada do agenta, któremu nie pozostało już jednak wiele życia. Ostatkiem sił przedstawia się on jako Mike McSwiggin i tłumaczy Loganowi, jak trafić do jego pojazdu. Po jego śmierci Wolverine usypuje mu niewielki grób i rusza w dalszą drogę.

Wkrótce później trafia na rozbity pojazd S.H.I.E.L.D. otoczony ostrokołem. Dostaje się do niego i odkrywa ślady walki oraz mnóstwo notatek. W pewnym momencie wyczuwa zbliżającą się osobę, gdy jednak rozpoznaje jej zapach i odwraca się, zostaje przebity włócznią przez Shannę. Rozpoznawszy przyjaciela, kobieta przeprasza za atak i pyta, czy przybył im pomóc, zamierzając poinformować o tym McSwiggina. Wtedy jednak Logan ujawnia, co stało się z agentem, Shanna wpada więc w szał, stwierdzając, że byli już tak blisko celu. Spytana, co się stało, wyjaśnia, że przed ośmioma miesiącami stanowili grupę agentów przygotowujących mapy Savage Landu, trafili jednak na pole zakłócające otaczające Zakazaną Wyspę i rozbili się. Przez tygodnie musieli zwalczać ataki tubylców, w końcu więc postanowili wybudować tratwę. Jej spławienie zostało utrudnione przez atak trytonów, którzy zabili część oddziału. Reszcie udało się odpłynąć od brzegu, na głębokiej wodzie zostali jednak zaatakowani przez wielkie morskie jaszczury, które pożarły większość z tych, którzy przeżyli. Udało jej się dotrzeć z powrotem do pojazdu razem z McSwigginem, który wpadł na pomysł, by zniszczyć generator pola i wezwać pomoc. Przez kolejne dni poszukiwali wskazówek co do tego, gdzie dokładnie ów generator się znajduje, zbudowali też niewielką bombę. Parę dni temu w końcu znaleźli to, czego szukali, ona więc wyruszyła, by zebrać zapasy na podróż. Wini się, że zostawiła agenta samego, Wolverine pociesza ją stwierdzając, że nic nie mogła zrobić i pyta o bombę. Kobieta wręcza mu detonator.

W następnym momencie zostają zaatakowani przez Rzeźników – gadające latające jaszczury. Shanna jest gotowa do walki, Wolverine zauważa jednak, że drugi skrzydlaty gad zachodzi ją od tyłu i odpycha ją. Jak się okazuje, Shanna wiedziała doskonale o drugim gadzie i krytykuje Logana za to, że zepsuł jej zasadzkę. Nagle jeden z jaszczurów porywa mutanta i wzbija się z nim w powietrze, tam jednak Wolverine zabija go. Niestety znaczy to również, że zaczyna spadać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1 Savage Wolverine #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.